Sari la conținut
Forum Roportal
pisica_zmeu

salvati de la moarte cele mai fumoase pisicute,adoptandu-le!

Postări Recomandate

Va rog mult, daca cititi acest anunt ajutati-ma sa le gasesc stapan unor pisoiasi care in seara asta au ramas fara mama...Stiu sunteti oameni buni si am incredere ca veti citi pana la capat aceasta poveste,din pacate trista, si ca veti avea mila de niste biete suflete nevinovate. Locuiesc in Techirghiol, un oras uitat de lume in care oamenii inca mai au mentalitatea evului mediu, un oras frumos, dar cu oameni rai. Aici pisicutele sunt torturate aproape zilnic, li se pune otrava, sunt ucise in bataie, li se da foc... Acum cateva saptamani am gasit doi pisoiasi aruncati la gunoi intr-o punga de plastic. I-am dus intr-un loc ferit si am incercat sa-i hranesc cu seringa, dar erau atat de mici si neajutorati incat nu am crezut ca vor trai. Dar Dumnezeu a facut ca pisicuta noastra din fata blocului sa-i adopte. Avea si ea cinci pui,de-abia nascuti, dar atunci cand i-a gasit pe cei doi orfani i-a luat fara ezitare langa ceilalti. Ati vazut vreodata vreo femeie cu cinci copii care sa ia de pe strada inca doi amarati si sa-i iubeasca pe toti la fel?Ma indoiesc. Dar sufletelul asta de pisica a putut. Statea langa ei zi si noapte si se batea ca o leoaica cu cateii care infometati treceau pe langa ei. Dar nu a avut putere sa-i apere si de oameni. Doi dintre pui au fost calcati in picioare de copiii draguti din cartier, si pentru ca se pregateau sa faca acelasi lucru si cu ceilalti, am hotarat sa-i mut in boxa parintilor mei. Acolo le-a fost bine un timp, cei doi pui adoptati au crescut si au inceput sa manance, iar pisicuta era fericita.Boxa noastra nu comunica deloc cu restul subsolului,ci doar cu exteriorul.Dar unei vecine, care nu a avut nimic mai bun de facut, i s-a nazarit acum doua zile sa ne astupe complet geamul boxei cu ciment si pietre. Stiti,oameni buni, cu cata disperare a sapat pisicuta noastra in cimentul care din fericire nu apucase sa se usuce ca sa ajunga la pui? Si a reusit.Dar in rautatea ei, aceasta vecina a cumparat de undeva o otrava foarte puternica si azi-noapte a reusit sa o otraveasca pe pisica asta atat de buna si iubitoare si pe inca doua pisicute de pe langa bloc pe care tot noi le hraneam. A murit saraca cu labutele stranse de durere, cu burtica in jos ca sa nu suga puii laptele otravit, si cu ochii la pui...Puii ei,care acum o asteapta.Nu stiu ca oamenii sunt rai si ca mama lor nu va mai veni niciodata...Va rog din tot sufletul, ajuta-ti-ma sa le gasesc o familie! Pe puii cei mari, care incepusera sa manance am reusit sa-i dam, dar celor trei micuti, puii ei adevarati,nu le-am gasit inca stapani.Ii tin inca in boxa, impreuna cu doua frumoase pe care le-am salvat de macelul de pe-afara,ambele deparazitate si invatate la nisip.Una dintre ele, Galbioara, a fost prinsa tot de aceasta vecina, in Joia mare, cand toti eram la biserica, si i-a fost taiata coada si i s-a dat foc.Am dus-o atunci de urgenta la veterinar si dupa ce i-a cusut pielea pe ciotul de coada ramas a si castrat-o pentru ca era gestanta si de durere puii murisera in uter.Este deosebit de frumoasa,maro tigrat cu nuante galbene,si foarte iubitoare,chiar daca a fost atat de chinuita.Dar are mare nevoie de un stapan urgent, pentru ca e in mare pericol! Am baricadat geamul boxei, le-am pus apa, mancare, nisip, dar in orice moment vecina poate sparge usa care e din lemn si atunci le omoara sigur!A recunoscut ca face toate aceste crime pentru ca nu iubeste pisicile...Eu nu le pot lua in casa pentru ca am deja doua,asa ca nu pot face altceva decat sa le caut stapani si sa ma rog la Dumnezeu sa nu ne uite.Acesta este un strigat disperat dupa ajutor, pe care il scriu cu ochii in lacrimi si cu sufletul sfasiat de atata rautate omeneasca!Am vazut in cei 24 de ani ai mei zeci de animalute torturate si ucise.Daca vreti sa salvati un sufletel scrieti-mi pe adresa pisica_zmeu@yahoo.com. Ajuta-ti-ma sa-mi recapat increderea in oameni,va rog...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×