Sari la conținut
Forum Roportal
Dany29

Serial coreean

Postări Recomandate

sunt curioasa ce parere isi fac cei care ne considera plangaciosi referitor la persoana noastra , a mea de exemplu , cea de dupa un nickname , o fana de-a coreenilor . Va spun ceva , e parerea mea , imi apartine ... civilizatia lor ne depaseste cu mult , si pe noi europenii si pe americani ... avem multe de invatat .

E ciudat cum unii isi demasca personalitatea aici , un caracter mult mai copilaresc decat al nostru , cei " plangaciosi " . Nu am folosit nici macar un servetel - se stie cui ma adresez , nu? Asa ca familia ta e in siguranta , nu va muri de foame .

Dar oare cei care ironizeaza pe aici ce parere , ce impresii isi fac despre personalitatea mea de exemplu . Caci oricat de evident pare , si de fapt nu e , macar eu ma " comport " civilizat . Unde e respectul in ziua de azi ? Unii nu au ce face si se distreaza singuri acasa - halal distractie .

 

Revenind la subiect , Nightshift sa te uiti la He was cool si la A Wolf Temptation , ba mai este si The fate care e actiune . Eu ma uit din nou la BBF cu o verisoara .

Din majoritatea , se pot extrage lectii de viata pe care multi le-ati uitat . Generatiile actuale de tineri ma lasa fara cuvinte . Aceste seriale imi aduc aminte de adolescenta mea , total diferita de cea de azi - si de 1000 de ori mai potrivita unei lumi civilizate - nu stiu cati ma vor critica , am si eu un copil , inca mic , dar mi-e teama deja de viitor . deja deviez de la subiect ...as putea dezbate tema asta ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Urmarit linkuri,poze.....

Telenovele,atat.Pentru mine afcorz.

Nimic interesant,vesnicele iubiri,bocete.....Numai ca acu nu mai sunt indiene,sunt coreene! :cry:

 

PS:Curios cum celor ce nu le convin postari contra,isi sustin sus si tare dreptul la opinie.

Apoi ce,celor ce nu le plac serialele voastre nu au drept sa posteze?Nu sunt civilizati?

Tine cont fata,ca aici nu dezbatem persoana ci ideea.

Asa ca mai moale cu injuriile,ca nu ai de ce.

 

Pentru tine e " afcorz " , da . Una e sa iti prezinti opinia si alta sa faci misto de cineva . Toata lumea are drept de postare , normal . Nu imi place cand cineva isi prezinta opinia flegmatic , de parca am fi niste ignoranti . Nu intelege gresit cuvantul civilizat in context .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mult zgomot pt nimic

draga jovana1 intelege o data pt totdeauna ca nu esti singura cu drept la opinie

invata sa accepti si alte modalitati de abordare sau exprimare

pentru ca devii patetica

sau deja acest lucru s-a intamplat ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mult zgomot pt nimic

draga jovana1 intelege o data pt totdeauna ca nu esti singura cu drept la opinie

invata sa accepti si alte modalitati de abordare sau exprimare

pentru ca devii patetica

sau deja acest lucru s-a intamplat ?

 

 

Nu ma deranjeaza sa iti prezinti opiniile , ci felul cum in care o faci . In fine , time out . Am sa ignor pur si simplu . Scuze daca te-am iritat .

 

 

 

Acum urmaresc Let's go to school Sang Doo . Si imi place sa rad si sa bocesc la ea . :spiteful:

 

O vreme scapati de " opiniile mele " pentru ca ma mut si nu o sa am net pana nu gasesc un contract acceptabil , caci vreau si telefon fix . Prieteni , ramaneti cu bine .

Poate pe cand revin , imi spune cineva cum e mai usor sa inveti limba coreana acasa . Poate cu un pachet online , ceva ?

Am de gand anul viitor sa vizitez Seoul , ma rog , Corea de sud . Pupici .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Revenita cu forte proprii ... tare sec e acest topic . Hmm ... Unde esti nightshift ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si mie imi place acest gen de filme.

evoca inocenta, puritate... iubire asa cum nu mai vezi in zilele noastre cand aceasta se reduce la o partida buna de sex... cum sa stie barbatul daca iubeste o femeie, cand nu stie daca e buna la pat!

ei, uite ca macar in filmele acestea iti mai poti face o idee cum e sa iubesti...

asta ca idee generala la ce s-a discutat pe aici...cine o fi discutand nu mai stiu pt ca am lipsit un timp de pe forum si acum nu mai vad pe nimeni cunoscut, desi multi au mii de posturi... cred ca si-au dat un reload... adica s-au improspatat.

eu mi-s tot cea veche...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te invata ceva esential . Ca e mai important in viata sa iubesti , sa fii iubit , sa traiesti dedicandu-te sentimentelor decat sa iti doresti sa te imbraci la moda , sau sa obtii o masina mai luxoasa pentru ca sa faci impresie sau sa obtii o slujba mai buna ca sa te poti lauda , etc . Te mai invata cum sa il respecti pe cel de langa tine , cum si cand sa te retragi .

Exista in cateva productii ideea de a te da la o parte atunci cand consideri ca celalalt e mai bun ca tine , sau cand vezi ca partenerul nu e fericit langa tine . Pentru ca ce ar face multi ? Ar lupta gandindu-se la sine doar , asta e cand nu poti sa iti depasesti orgoliul , sau ar face rau celuilalt , sau s-ar razbuna . Let her ( him ) go , aceasta expresie o folosesc ei . Sau ei nu prea zic Let's go out , ci Play with me . E ciudat cum vorbesc , cum trateaza totul . Dar e misto in acelasi timp .

 

Iubirea merge pana la ceruri , " Iubiti-va unii pe altii " ... In relatiile care se formeaza in ziua de azi , nu exista asa ceva . Dar candva , demult , asa era ... o alta ordine in contructia unei relatii - holding hands , kiss si apoi restul .

 

Eu sunt impresionata si continui sa fiu . Sunt fanatica , sunt obsedata , nu stiu , dar nu ma satur de ele . Colectia mea de acasa se inmulteste pe zi ce trece . Mananc ramen , ma uit la filmele lor , si ma reuit , ascult muzica coreana , am mp3 cu muzica coreana si in masina mea , citesc articole despre actori si productii , ma inscriu in fan cluburi . La varsta mea , lol .

post-15872-1250821759_thumb.jpg

post-15872-1250821792_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atata venin in unele postari . Bine ca omul isi poate alege prietenii ... E forumul nr. 1 unde replicile sunt de cele mai multe ori din bataie de joc .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e bine ca-ti poti canaliza pasiunea pe ceva concret. eu nu prea mai pot sa mi-o canalizez spre ceva anume. desi sunt frumoase, aceste filme raman doar povesti si realitatea e mult prea superficiala ca sa-mi mai permit sa mai visez la ceva frumos.

am descoperit la tvr1 un serial dragut. nu stiu ce productie e... "giuvaerul palatului". m-am saturat de filmele obisnuite in care nu mai vezi altceva decat violenta si sex, ca si cand lumea n-ar putea exista in pace si in iubire neegoista.

am parcurs un drum lung de cand am deschis ochii asupra lumii si dezamagirea a fost prea mare ca sa mai retraiesc asa ceva.

doar atunci cand am nevoie sa-mi amintesc ca mai sunt si altii care ar dori o alta lume, ma uit la aceste filme si traiesc in ele, macar pt cateva minute...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×