Sari la conținut
Forum Roportal
Soimos

situatie conflictuala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu cunosc nici un medic chirurg care sa imi extirpe muntii de ura, manie si suparare din suflet... Poate doar sa adauge un munte de genul asta. Cineva ca Ciomu... :friends:

 

 

Cred ca muntii de ura care ii ai in tine se datoreaza faptului ca te-ai vandut cui nu trebuie.

Oricum nu dispera ...stinta face minuni ... sunt atat de multe tratamente ptr inima si suflet ....daca nu mai esti apabila de dragoste muzica si poezie ...si atunci mai sunt mari sans ...sofrologia tehnici de meditatii etc ...nu te mai umple de ura !(cand citesti postarile)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca muntii de ura care ii ai in tine se datoreaza faptului ca te-ai vandut cui nu trebuie.

Oricum nu dispera ...stinta face minuni ... sunt atat de multe tratamente ptr inima si suflet ....daca nu mai esti apabila de dragoste muzica si poezie ...si atunci mai sunt mari sans ...sofrologia tehnici de meditatii etc ...nu te mai umple de ura !(cand citesti postarile)

Da, dragul meu,te-ai vandut satanei! Atunci au oamenii munti de ura in inima!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cam asta esti in legatura cu ce ai inteles dumneata din Biblie. Nu te-ai chinuit niciodata sa compari,sa extragi ideile de baza ectc., adica sa analizezi Scriptura si sa vezi ce mesaj vrea sa-ti transmita.Probabil ca te bazezi pe sugestiile unor atei sau satanisti?!

 

Nu stiu ce biblie ai matale dar aia care pe o mie de pagini e impanzita numai cu remarci pseudofilozofice nu cred ca iti ajunge o viata de om sa o analizezi....si cvhiar daca ai face-o nu te-ai alege cu nimic.

Intre timp filozofia si literatura au progresat enorm, avem alte valori spirituale de insusit decat scrierile unor semiprimitivi, scrieri moderne care trateaza problemele vietii si universului de pe pozititii moderne bazate pe dezvoltarea cunoasterii si progres spiritual.

 

"Valoarea" care ne-o vinzi matale este valoarea care te indeamna sa te vinzi unui zeu necunoscut care matale ti se pare pozitiv ptr ca asa scrie EL in carte si noua ni se pare criminal caci asa a scris EL in ISTORIE !

 

Adica in realitate!

Si noi in realitate traim si nu in carte!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, dragul meu,te-ai vandut satanei! Atunci au oamenii munti de ura in inima!

Dragul meu!

 

Eu nu sunt vandut nimanui ! Eu sunt un om liber ...adica asa cum m-a lasat Dumnezeu.

 

Daca as fi vandut satanei as convinge lumea de superioritatea relegiei satanice ... dar eu nu fac asa ceva.

In schimb ...Tu draga cioanas ...TU ESTI UN VANDUT!!!!

Crezi tu saraca ca te-ai vandut lui Dumnezeu .... dar cine il cunoaste pe Dumnezeul tau ? l-a vazut cineva? ai vorbit tu vreodata cu el?

...sau te-ai vandut pe degeaba ca pr.....tu fara sa sti cui?

 

Ce e rau este ca mai incerci sa convingi pe altii de ceva ce nici tu nu sti si numai crezi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragul meu!

 

Eu nu sunt vandut nimanui ! Eu sunt un om liber ...adica asa cum m-a lasat Dumnezeu.

 

Daca as fi vandut satanei as convinge lumea de superioritatea relegiei satanice ... dar eu nu fac asa ceva.

In schimb ...Tu draga cioanas ...TU ESTI UN VANDUT!!!!

Crezi tu saraca ca te-ai vandut lui Dumnezeu .... dar cine il cunoaste pe Dumnezeul tau ? l-a vazut cineva? ai vorbit tu vreodata cu el?

...sau te-ai vandut pe degeaba ca pr.....tu fara sa sti cui?

 

Ce e rau este ca mai incerci sa convingi pe altii de ceva ce nici tu nu sti si numai crezi!

Eu stiu sigur, vorbesc cu Dumnezeu prin rugaciune si am vazut prezenta Lui in viata mea de mii de ori! M-am daruit lui Dumnezeu si nu m-am vandut! S-au daca am fost vandut, pretul a fost mare si L-a costat pe Dumnezeu: viata lui Isus Cristos!

De superioritatea religiei tale te chinui de luni de zile sa ne convingi, cica dumnezeul tau esti,ba tu, ba natura, ba stiinta!?

Tulburari acolo la circuite?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu ce biblie ai matale dar aia care pe o mie de pagini e impanzita numai cu remarci pseudofilozofice nu cred ca iti ajunge o viata de om sa o analizezi....si cvhiar daca ai face-o nu te-ai alege cu nimic.

Intre timp filozofia si literatura au progresat enorm, avem alte valori spirituale de insusit decat scrierile unor semiprimitivi, scrieri moderne care trateaza problemele vietii si universului de pe pozititii moderne bazate pe dezvoltarea cunoasterii si progres spiritual.

 

"Valoarea" care ne-o vinzi matale este valoarea care te indeamna sa te vinzi unui zeu necunoscut care matale ti se pare pozitiv ptr ca asa scrie EL in carte si noua ni se pare criminal caci asa a scris EL in ISTORIE !

 

Adica in realitate!

Si noi in realitate traim si nu in carte!

Biblia se transpune in viata de fiecare zi si e foarte actuala.Daca nu ar fi nu te-ai lupta cu Biblia si cu Dumnezeul care a inspirat-o! Este cea mai raspandita carte de pe pamant si citita in toate veacurile !

Care sunt valorile spirituale care le-ai insusit tu in ultimul timp?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa este, si "soferul" este Isus! El este Cel care mijloceste si niciunul din noi nu putem lua locul Lui!

 

Tu vorbesti de lumea umbrelor? ..aia in care vom ajunge dupa ce am murit?

 

Lasa ca ai vreme cand ajungi acolo ....ce iti bati capul de pe acum?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu vorbesti de lumea umbrelor? ..aia in care vom ajunge dupa ce am murit?

 

Lasa ca ai vreme cand ajungi acolo ....ce iti bati capul de pe acum?

Acolo este tarziu, s-ar putea sa te trezesti in Iad! :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De multa vreme acest om isi bate joc de crestini, de Dumnezeul crestin, de Isus, de neoprotestanti, de orice discutie crestina.Acest om acuza,ironizeaza, isi bate joc , face ca orice topic crestin sa devina o bataie de joc. Acest om incalca orice principiu de dialog si este aici doar cu scopul de a denigra crestinismul.

Sa inteleg ca toti moderatorii ii canta in struna si nimeni nu poate lua vreo masura imptriva lui? Sa inteleg ca noi crestinii trebuie sa ne retragem de aici si acest forum propaga anticrestinismul? Ce putem sa intelegem atunci cand soimos apare sub diverse nume si are acelasi tel?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acolo este tarziu, s-ar putea sa te trezesti in Iad! :friends:

 

Ai cumva aminiri din viitor?

 

De unde sti cum e acolo de unde nu s-a intors nimeni niciodata ca sa iti spuna cum a fost?

 

Iadul il fac pe pamant PROSTII ...acum 100 de ani au fost un miliard e oamenii iar acu suntem deja 7 miliarde ...si prostii nu se lasa ...mai aduc pe lume atati copii cat vrea Dumnezeu (cel cu coada) pana se distruge planeta si avem iadul in fata nasului la fel cum l-au avut cei care au trait in evul mediu cand religia facea legea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×