Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Mi-a placut Barcelona inca de cand eram copil si au jucat cu Steaua in 1986 mi se pare cand i-au invins romanii.Imi place in general fotbalul spaniol

 

In editia '85 - '86 a Ligii Campionilor,echipele din Anglia au fost suspendate din competitie,pare-mi-se. Un an norocos pentru Steaua.

 

Detalii anume nu ti-as putea da,dar am o feblete pentru orasul Barcelona si ca atare echipa lor de fotbal....the whole package (jucatorii lor dea lungul anilor,antrenorii,stilul de joc,atmosfera suporterilor,etc).I just love them.

 

Da,da. Atmosfera,suporteri,stilul de joc,s.a.m.d. Insa trebuie sa recunosti faptul ca Real Madrid ramane cea mai galonata echipa a planetei,cu toate ca in ultima perioada performantele au cam lipsit de pe Santiago Bernabeu. Dar se compenseaza cu cele 9 trofee Champions League existente in palmaresul echipei. :blink:

 

Plus alte cupe si supercupe.

 

 

 

Hai sa nu dam in puerilitate acum. :cheer:

 

Deloc. Mi-am adus aminte de o scena din serialul Rome - HBO,atunci candTitus Pullo si Vorenus au ajuns in apropierea Romei care nu era aparata de niciun soldat. Surprins,Vorenus spune: daca Marte ar fi vegheat,nenorocirea asta nu ar fi avut loc. La care Pullo,senin: poate era la buda si nu a observat.

 

S-a potrivit perfect contextului.

 

Apreciez asta cand ma uit la un meci....nu numai golurile.Unele echipe joaca asa de tehnic si efectiv dar asa de plictisitor ca-mi vine sa adorm....fara palpitatii,drama,surprize....

 

Te inteleg. Ma bucur mai ceva ca un copil atunci cand echipa cu care tin marcheaza un gol,insa atunci cand este condusa sau rateaza ocazii mari de gol,fac ur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da,da. Atmosfera,suporteri,stilul de joc,s.a.m.d. Insa trebuie sa recunosti faptul ca Real Madrid ramane cea mai galonata echipa a planetei,cu toate ca in ultima perioada performantele au cam lipsit de pe Santiago Bernabeu. Dar se compenseaza cu cele 9 trofee Champions League existente in palmaresul echipei. :blink:

 

Plus alte cupe si supercupe.

 

Pentru mine ca suporter nu conteaza.Nu ma atasez de o echipa doar datorita trofeelor si statutului.Poate sa ajunga Barcelona si ultima echipa din lume ca tot fan al lor as fi.

 

Te inteleg. Ma bucur mai ceva ca un copil atunci cand echipa cu care tin marcheaza un gol,insa atunci cand este condusa sau rateaza ocazii mari de gol,fac ur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru mine ca suporter nu conteaza.Nu ma atasez de o echipa doar datorita trofeelor si statutului.Poate sa ajunga Barcelona si ultima echipa din lume ca tot fan al lor as fi.

 

Pentru mine conteaza. Vreau ca echipa mea sa castige in fiecare sezon cate un trofeu ceva,nu sa fie ciuca batailor.

 

 

 

Astea dau tot farmecul unui meci de fotbal.Altfel ce rost are sa-l mai urmaresc.Ma uit pe internet sau la stiri cand se da rezultatul si am terminat povestea.:cheer:

 

 

Nu PREA imi place,din cauza ca ma aprind usor. Am o stare foarte ciudata atunci cand Real pierde la mustata.

 

In rest,e OK.

 

daca plange iar terry,ar fi foarte comic :blink:

 

Da,numai ca marti va plange de bucurie. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru mine conteaza. Vreau ca echipa mea sa castige in fiecare sezon cate un trofeu ceva,nu sa fie ciuca batailor.

 

E normal,fiecare dintre noi dorim ca echipele cu care tinem sa aiba succes in competitii si sa castige,dar permite-mi sa te intreb....teoretic vorbind daca Real nu ar mai castiga nimic si ar ajunge o echipa mediocra sau chiar nesemnificativa in lumea fotbalului,te-ai debarasa de ea si ai gasi o alta careia sa-i fii fan?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cei mai buni din meciul retur sa castige :blink:

sunt de acord :cheer:

 

Da,numai ca marti va plange de bucurie. :blink:

nu cred ca o sa fie lacrimi de bucurie :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E normal,fiecare dintre noi dorim ca echipele cu care tinem sa aiba succes in competitii si sa castige,dar permite-mi sa te intreb....teoretic vorbind daca Real nu ar mai castiga nimic si ar ajunge o echipa mediocra sau chiar nesemnificativa in lumea fotbalului,te-ai debarasa de ea si ai gasi o alta careia sa-i fii fan?

 

 

Am inteles ideea.

 

nu cred ca o sa fie lacrimi de bucurie :blink:

 

Nu jucam "Ba Terry plange,ba nu plange". Daca Chelsea se va califica in finala,vom afla marti. Uite,dau si un pronostic: 2-1 pentru englezi.

 

 

Si atunci sa vezi ce am sa r

Editat de _Iskander_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu jucam "Ba Terry plange,ba nu plange". Daca Chelsea se va califica in finala,vom afla marti. Uite,dau si un pronostic: 2-1 pentru englezi.

 

 

Si atunci sa vezi ce am sa r

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:cheer: , miercuri aflam :blink: mie nu-mi place sa dau pronosticuri,nu nimeresc niciodata :blink:

 

 

Nici eu.

 

Dar asa e la moda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×