Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

oricum mai bine sa piarda tot si sa joace frumos decat sa castige tot jucand ca italienii.

 

DarkBringer,nu conteaza cum joci,castigul e castig. Degeaba joci frumos dar pierzi. Degeaba.

 

Nu conteaza daca castigi la 10 goluri diferenta sau la unul singur.

 

Victoria este victorie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
DarkBringer,nu conteaza cum joci,castigul e castig. Degeaba joci frumos dar pierzi. Degeaba.

 

Nu conteaza daca castigi la 10 goluri diferenta sau la unul singur.

 

Victoria este victorie.

conteaza si cele 10 goluri diferenta de golaveraj deseori face diferenta in multe competitii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
conteaza si cele 10 goluri diferenta de golaveraj deseori face diferenta in multe competitii

 

Nu,n-ai inteles.

 

Finala Champions League:

 

Arsenal - Barcelona (asta pentru a fi on topic) Arsenal reuseste sa marcheze 11 goluri,fata de cele 10 ale Barcelonei si castiga competitia.

 

Morala ? Nu conteaza ca ai jucat exceptional si ai marcat 10 goluri,daca echipa adversa a marcat 11. Ai pierdut. Din punctul acesta de vedere am vorbit eu. Desigur,in grupe sau in campionate conteaza si golaverajul,la o adica.

 

Asta imi aduce aminte de un meci de fotbal in aer liber,intre XII A si XII B, in care am jucat cu dirigintele si cu alti 2 profesori. B-ul a castigat,insa cu toate acestea,era unul de la A care zbiera din toti rarunchii ca marcase el 7 goluri si se simtea tare mandru. M-am enervat si i-am spus asa: ma baiatule,poti sa strigi tu cat vrei,pentru ca in seara asta tot un looser ramai. Degeaba ai marcat 7 goluri,daca echipa ta a pierdut cu 12 - 7.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
DarkBringer,nu conteaza cum joci,castigul e castig. Degeaba joci frumos dar pierzi. Degeaba.

 

Nu conteaza daca castigi la 10 goluri diferenta sau la unul singur.

 

Victoria este victorie.

 

Decat sa castige ca italinenii distrugand spectacolul si marcand doar un gol mai bine ultimul loc. Un sport ar trebui sa insemne inainte de toate spectacol nu bani. Sportul ar trebui sa fie ceva frumos nu numai dorinta de a castiga. Si Napoleon sau Alexandru au ramas in istorie pentru victoriile repurtate, dar cu pretul a cate vieti? Mai bine ca Arsenal spectaculos si fara trofee decat cu 5 goluri castigand competitia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Decat sa castige ca italinenii distrugand spectacolul si marcand doar un gol mai bine ultimul loc.

 

Prefer victoria castigata cu un singur gol.

 

 

Un sport ar trebui sa insemne inainte de toate spectacol nu bani. Sportul ar trebui sa fie ceva frumos nu numai dorinta de a castiga.

 

Fotbalul a devenit o afacere. O afacere in care se invart sute de milioane de euro.

 

Pierzi sau castigi.

 

 

 

 

 

Anyway....intorcandu-ne inapoi la Barca....Real a castigat meciul de azi.Veste proasta pentru Barca.:D

 

 

Cat s-a incheiat Valencia - Barcelona ?

 

Intr-un timp,era 2 - 1 pentru oaspeti. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cat s-a incheiat Valencia - Barcelona ?

 

Intr-un timp,era 2 - 1 pentru oaspeti. :o:

 

Barca-Valencia sa incheiat 2-2 ieri iar astazi 4-2 pentru Real mi se pare...against Sevilla.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Decat sa castige ca italinenii distrugand spectacolul si marcand doar un gol mai bine ultimul loc. Un sport ar trebui sa insemne inainte de toate spectacol nu bani. Sportul ar trebui sa fie ceva frumos nu numai dorinta de a castiga.

In primul rand un sport pentru sportivi inseamna glorie si nu spectacol :o: si cand erai mic si jucai carti,fotbal sau tenis de picior si pierdeai te suparai foarte tare...asa ca mai bine sa mori in glorie si sa ramai in istorie decat sa faci spectacol pe moment si in istorie nu va apare nimic scris de tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Barca-Valencia sa incheiat 2-2 ieri iar astazi 4-2 pentru Real mi se pare...against Sevilla.

 

Da.

Distanta dintre Barca si Real tocmai s-a micsorat la 4 puncte. :o:

 

Dă Doamne. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da.

Distanta dintre Barca si Real tocmai s-a micsorat la 4 puncte. :o:

 

Dă Doamne. :D

 

Nu cobi catre Barcelona ca acus iti fac un farmec si te-o paste vreo napasta. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×