Sari la conținut
Forum Roportal
VEMANS

Dumnezeu si Biblia -puncte de vedere atee

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Asta este adevarul tau al meu este altul . Unul dintre noi se insala precis , raspunsul il vom primi fiecare cind vom muri. Moartea este singura certitudine din viata fiecaruia....

Editat de VEMANS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta este adevarul tau al meu este altul . Unul dintre noi se insala precis , raspunsul il vom primi fiecare cind vom muri. Moartea este singura certitudine din viata fiecaruia....

 

Nu musai... daca schimbi dimensiunea gandirii... este loc pentru toata lumea... :lol: Aveti dreptate amandoi. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta este adevarul tau al meu este altul . Unul dintre noi se insala precis , raspunsul il vom primi fiecare cind vom muri. Moartea este singura certitudine din viata fiecaruia....

 

Sa nu-mi zici ca ai interpretat imaginea respectiva ca fiind o reclama la crestinism :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa nu-mi zici ca ai interpretat imaginea respectiva ca fiind o reclama la crestinism :cheer:

 

Pai daca ai trantit o ditamai poza cu o rastignire.....daca am interpretat gresit , scuze.

Editat de VEMANS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai atunci sa fiu si eu promotor... :cheer:

 

Nu mai interpretez......ca sa nu mai gresesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine te opreste?.....

logica :)

Totusi, trebuie sa mentionez ca nu cred in Dumnezeul prezentat de Biblie si in nici un caz nu cred intr-un Dumnezeu Creator. Inca nu stiu in ce sa cred. Sunt in perioada de cercetare :doh: Problema e ca nu ai ce sa cercetezi daca nu crezi in Biblie. Sa ascult parerea celorlalti e la fel de absurd, fiindca toti oamenii au puncte de vedere subiective.

Nu stiu ce sa zic...am nevoie de dovezi. :cheer:

 

Cum crezi ca ar arata DUMNEZEU daca ti-ar placea sa crezi in EL? :D

cum ar arata? dpdv fizic? e relevant?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
logica :)

Totusi, trebuie sa mentionez ca nu cred in Dumnezeul prezentat de Biblie si in nici un caz nu cred intr-un Dumnezeu Creator. Inca nu stiu in ce sa cred. Sunt in perioada de cercetare :doh: Problema e ca nu ai ce sa cercetezi daca nu crezi in Biblie. Sa ascult parerea celorlalti e la fel de absurd, fiindca toti oamenii au puncte de vedere subiective.

Nu stiu ce sa zic...am nevoie de dovezi. :cheer:

Sa am anunti si pe mine atunci cand il vei gasi pe Dumnezeu prezentat in afara religiei si a Bibliei.

cum ar arata? dpdv fizic? e relevant?

Are barba. Cioc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa am anunti si pe mine atunci cand il vei gasi pe Dumnezeu prezentat in afara religiei si a Bibliei.

promit. dar vrei chiar daca va fi dupa moarte si voi fi spirit? :)

 

 

Are barba. Cioc.

uuu, secsi :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×