Sari la conținut
Forum Roportal
VEMANS

Dumnezeu si Biblia -puncte de vedere atee

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ti-am raspuns anterior la intrebare; vrei mai multe despre raspunsul meu( este ultimul in ce te priveste) documenteaza-te.

nu, n-ai raspuns cu nimic. tar trimiterea la documentare despre parerile altora nu mai tine nici macar la prescolari.

ok, am inteles, n-ai argumente, deci ai doar o perceptie subiectiva, nedemonstrabila.

 

have a nice day you too.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Urit din partea Celui de Sus sa se comporte diferit cu copiii Lui . Si mai trebuie sa-i si multumim pentru asta . Eu imi iubesc AMINDOI COPIII si sunt doar un simplu pacatos dpdv crestin.

 

asa a facut El si in ce priveste Cain si Abel

 

iar noi suntem urmasii lui Cain si suntem considerati TOTI niste criminali, pentru ca suntem urmasii lui Cain

 

si vom sfarsii cu miliardele morti in marele bombardament nuclear de la Armaghedon, profetit in Apocalipsa lui Ioan, Amin! deabia astept spectacolul de artificii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, tot acolo unde scrie asta mai scrie si ca Iacov era un om linistit, meditativ, iar Esau un vanator violent.

 

Iacov era un afacerist calculat, iar Esau era un om slab de fire, care s-a insurat cu doua curve din alt neam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fluffycat, nu ar fi mai bine sa faci tu vreo 3 luni genoflexiuni cu cate 5 biblii in fiecare mana, si apoi sa iesi la iarba verde cu barbatii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ideea de baza a crestinismului este jertfa lui ISUS pentru iertarea pacatelor oamenilor . Ma intreb cit de semnificativa poate fi aceasta jertfa ISUS stiind ca va invia a treia zi !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×