Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

Ganduri fugare...

Postări Recomandate

Acum 2 ore, Amarena a spus:

Also, nu înțeleg de ce mai toți tăceți și nu spuneți nimic, flori și kisses, wtf? Așa ipocriți sunteți? Evident că nu e treaba nimănui ce fac alții cu viața lor, dar ea se expune aici de bunăvoie, iar voi nu o ajutați cu ipocrizia voastră.

Eu nu-s hipocrit, da' i-am zis ce-aveam de zis a long time ago, in a galaxy far, far away.

Da' îmi place cum gândești așa, în general. You know I love you.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
34 minutes ago, adal* said:

Ei, nu este chiar asa. Este mai complicat. A mai incercat cate cineva si si-a luat-o.

Feedback-ul pe care si-l doreste este ceva de genul: ori o admiri pentru ceea ce este si ce i se intampla, ori mai bine taci.:smile:

Știu. Îi e cuiva frică sau de ce e complicat? Dacă nu te ține să zici ce gândești, mai bine taci, da, decât să încurajezi ceva rău. Ca să fiu așa.. eufemistică. Nu tu, neapărat, zic în general.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
26 minutes ago, Amarena said:

Știu. Îi e cuiva frică sau de ce e complicat? Dacă nu te ține să zici ce gândești, mai bine taci, da, decât să încurajezi ceva rău. Ca să fiu așa.. eufemistică. Nu tu, neapărat, zic în general.

 

Also, nu înțeleg de ce mai toți tăceți și nu spuneți nimic, flori și kisses, wtf? Așa ipocriți sunteți? Evident că nu e treaba nimănui ce fac alții cu viața lor, dar ea se expune aici de bunăvoie, iar voi nu o ajutați cu ipocrizia voastră. 

Scuzați.

Nu ca să fii eufemistică, n-ai cum să fii eufemistică! Ci ca să te exprimi eufemistic, ceea ce e cu totul altceva.

Și vezi că nu-i chiar așa cu generalizarea asta aiurea. Io i-am zis clar, când a fost cazul, deși cu blândețe , că nu face bine ceea ce face.

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum spui tu.

Acum, dacă te rog foarte mult, crezi că ai putea să mă ignori, așa cum fac eu, de o vreme încoace, cu tine, deși îmi pare că n-ai prins ideea? Am declarat că nu o să mai fac comentarii la adresa ta și sunt om de cuvânt, dar are și răbdarea mea limite. Știu că e un forum și postezi unde ai tu chef, desigur, dar ți-o cer ca pe o imensă favoare. Mulțumesc frumos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e okay sa vorbesti asa, schimbarea mea tine de paranormal. Cand m-am trezit din coma, am avut doua zile de posedare demonica, apoi alte doua zile de frica, teama CA Gabi plangea iar eu Il intrebam mereu daca sunt vie. Am vazut iadul, chinurile plus chinul psihologic ce Il aveam cand Il vedeam pe Gabi plangand, eu credeam ca am murit, ca doar el ma vede Si am inteles suferinta ce ar fi simtit-o de as fi murit. Dupa ce demonul a plecat, da, am simtit fericirea, LIPSA DURERILOR FIZICE CE LE AVEAM ZILNIC. Si tot de atunci, de saptamana trecuta, aproape 10 zile sunt Fara dureri, putand purta tocuri. Nu VA Mai Dati cu parerea ca nu Il iubesc pe Gabi, El E lumea ptr mine, ghemuletz de dragoste, da? Iubirea invinge. Credinta ne trebuie, Nadejde Si Dragoste. Radeti, Mai. Credeti ca am luat-o randea.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
21 minutes ago, Amarena said:

Cum spui tu.

Acum, dacă te rog foarte mult, crezi că ai putea să mă ignori, așa cum fac eu, de o vreme încoace, cu tine, deși îmi pare că n-ai prins ideea? Am declarat că nu o să mai fac comentarii la adresa ta și sunt om de cuvânt, dar are și răbdarea mea limite. Știu că e un forum și postezi unde ai tu chef, desigur, dar ți-o cer ca pe o imensă favoare. Mulțumesc frumos.

Nu te ignor, draghe, cum aș putea? Mi-ar fi și rușine să te ignor. Doar faci parte din „joc”. 

Eh, când consider că ai postat ceva care nu se susține, hai să mă exprim eufemistic :laugh: , normal că mai intervin și eu. Este firesc, pe un forum, să primim răspunsuri și puncte de vedere. 

Bine, am înțeles ideea ta, că nu-ți face plăcere să discuți cu mine. O să evit și eu, pe cât posibil, să să discut cu tine. Însă având în vedere că undeva mai sus vorbeai la modul general de ipocrizia de care dădeau dovadă membrii forumului, cum era firesc, m-am simțit dator să-ți spun că nu-i chiar așa. 

PeSe: Nu tre' să pui la suflet!

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 minutes ago, Amarena said:

Serenity now.

Ai zice că femeia ar avea patalama în psihologie!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×