Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

Ganduri fugare...

Postări Recomandate

oare de ce infectia simultana cu gripa si covid se numeste Fluorona, si nu Fluovid?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu stiu daca sa plâng (nu ca as putea) sau sa râd, trebuie musai sa ajung la un neurochirurg, neurologul a zis ca nici ea (e femeie) si nici un radiolog nu pot decide daca e nevoie de operație la cervicala, singurul care poate decide asa ceva e neurochirurgul. Si mi-a zis ca nu imi indica in niciun caz sa ma operez in Craiova (nu ca eu as dori operatia, e riscantă rau), si imi spune asta chiar daca mie o sa mi se para ciudat. I-am spus ca nu mi se pare deloc ciudat si ii multumesc pentru sincetitate. Am intrebat-o daca recomanda Turcia. Si a zis un mare da. Pana una alta, astept sa fac si RMN lombar. Sa vad ce cacat mai e si pe-acolo, azi m-am programat pt sfarsitul lunii. Pe plafonul ala gratuit. I-am cerut si o adeverinta sa le-o bag in ochi alora de la serviciu care vor avea curajul sa comenteze ceva. Mi-a dat. Mda!

Editat de Fiero
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Fiero

Vorbeste despe libertate si drepturi acelasi Paul Hitter care acum cativa ani se grăbea sa le îngradeasca pe ale altora la referendum? Sau care aplauda jandarmii cand au intrat in protestatarii de la piata victoriei care isi exercitau si ei dreptul de a se opune unor legi ale justitiei care apara infractorii? #doarintrebnudaucuparul 

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc acelui user care muncește din greu sa dea like la fiecare post al meu. Dar nu e musai necesara oboseala. Abține-te! :triniti:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La 64 de ani, e normal sau iertabil sa nu observi un camion de la 10 metri? Cu fisa medicala la zi.

E normal sa dormi in papuci dupa 50 de ani?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum adică în papuci? Întreabă una care se apropie de 50 și care doarme numai iin deplina liniște, perfect la orizontala și întuneric bezna începând cu ora 22,30. 

Deci? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai am intrebat daca e normal. Unii nu mai vad un camion in sensul giratoriu, si intra in el cu masina mica. Apoi nu inteleg "de unde a aparut".

Mi se pare de prost gust ca se comporta ca un pensionar in ultima faza, din primele luni de pensie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E ca și cum ai întra în intersecție pe rosu. Și câți nu o fac? Indiferent de vârstă. Cică nu a văzut ca e rosu.

Chiar de dimineață am evitat o blonda ca nici măcar nu a schițat frână. 

N-are a face vârsta. Poate și ceasu rău, ghinionul. Se întâmplă. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×