Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

Ganduri fugare...

Postări Recomandate

5 minutes ago, gargbird said:

Nu te contrazic.

Ha, ha, e ok. Eventual, o să mă bat cu tine-n finală. Cică s-ar da și premii:

- 5 000 de coco, locul 1;

- 1 000 de coco, locul 2;

- o excursie de 3 zile (pentru 2 persoane) la Nisipurile de Aur în Bulgaria, all-inclusive, locul 3.

:laugh:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Rodica` a spus:

Ice Age :mad:

Te gandesti la acel film Desene Animate, film adorat de adulti mai mult?    

Apare un nou  "episod" zilele astea in premiera ca altceva NOU nu ne arata si asa.   

Sotul abia asteapta!!!

Sau e frig pe la tine.   Aici sint 20*C  cu putin vant rece, la munte a nins si in Arizona dar e departe de noi, insa si pasarile calatoare au revenit acasa de acolo, la caldurica si nectar, ca le ofer asta si mancare, ca o gazda buna la musafiri.  Imi mananca paianjenii abia iesiti din oua :eek:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Candva, o persoana de pe forum mi-a spus niste chestii care au zis ca ar putea să ma facă să o cred că e nebună și conspirationista. Eu am zis ca nu cred ca e așa, dar, mărturisesc acum, credeam doar pe sfert ce afirmam. Acum îi dau dreptate în totalitate. Nebuna eram eu.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 1/22/2022 at 11:47 PM, Melania said:

Sunt alt om 

Complet schimbata.

Mai așteaptă câteva luni, nu te exalta după câteva zile. Schimbările rareori se întâmplă peste noapte, nu e așa simplu. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 minute, Amarena a spus:

Mai așteaptă câteva luni, nu te exalta după câteva zile. Schimbările rareori se întâmplă peste noapte, nu e așa simplu. 

Subscriu! Nu cred in minuni, doar in disciplină. Dar o încurajeaz sa nu se abată de la lucrurile bune pe care le face pentru ea, nu conteaza ca vor trece ani, lucrurile prețioase nu se obțin usor, ci cu efort si perseverență, a crede că e ușor, nu inseamna decât ca la prima piedică să te prabusesti iar in brațele deznadejdii. Tot inainte, Xylia, strânge din dinți si nu te uita inapoi!

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu se iubește pe sine și asta e periculos, în general, dar mai ales în cazul ei.  Pot să înțeleg de ce, traume din copilărie etc, dar n-ai cum să trăiești în felul ăsta o viață, la un moment dat atingi fundul gropii și mai jos nu poți să cazi. De acolo trebuie să înceapă evoluția și schimbarea. Sper că asta e momentul ei și sper să profite de optimismul din momentul ăsta.

Ironia e că are pe cineva care o iubește, în ciuda tuturor dificultăților. Ăsta e un lucru mai prețios decât înțelege ea acum. Zic ironie pt că alții nu au toate problemele astea, și totuși sunt singuri.  Problema e că, dacă l-ar iubi și ea, așa cum zice, nu ar vrea să îl facă să sufere, recăzând în capcana dependenței iar și iar. Sunt conștientă de cât de greu e să ieși din așa ceva, trebuie voință și determinare ieșite din comun. Dar nu e imposibil, mai ales când ai cel puțin o motivație pt asta - să îl păstrezi lângă tine pe acel "înger". Nu cred că e o iubire sănătoasă, n-ai cum să iubești pe altcineva, când nu te iubești pe tine. E o altă dependență sau co-dependență, este un soi de iubire, dar bolnăvicioasă. 

Nu e niciodată târziu să ne trezim, să privim în noi și în jur și să ne dorim să fim mai buni, mai blânzi cu noi, să ne vrem binele, să ne dăm o șansă. 

Personal cred că într-o astfel de situație este nevoie de un sprijin profesionist. E imatur și iresponsabil să te bați cu pumnul în piept că tu nu ai nevoie de ajutor. E doar negare. 

Vorbesc la persoana a treia pt că mi se pare ciudat să îmi dau eu cu părerea, m-am abținut până acum, dar prin toate pozele, postările, pare că asta se caută, feedback. N-am cum să am un feedback pozitiv, totuși. Nu așa cum s-ar aștepta.

Nu e o critică, sunt doar niște observații obiective, din afară. Sper să fie percepute ca atare.

Also, nu înțeleg de ce mai toți tăceți și nu spuneți nimic, flori și kisses, wtf? Așa ipocriți sunteți? Evident că nu e treaba nimănui ce fac alții cu viața lor, dar ea se expune aici de bunăvoie, iar voi nu o ajutați cu ipocrizia voastră. 

Scuzați.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 22.01.2022 la 15:47, Melania a spus:

Sunt alt om ... Complet schimbata.

1642894986496.jpg

Pe poza asta chiar esti de nerecunoscut, nu stiu de ce.    Aratati foarte bine!!!    

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Amarena a spus:

Also, nu înțeleg de ce mai toți tăceți și nu spuneți nimic, flori și kisses, wtf? Așa ipocriți sunteți? Evident că nu e treaba nimănui ce fac alții cu viața lor, dar ea se expune aici de bunăvoie, iar voi nu o ajutați cu ipocrizia voastră. 

Ei, nu este chiar asa. Este mai complicat. A mai incercat cate cineva si si-a luat-o.

Feedback-ul pe care si-l doreste este ceva de genul: ori o admiri pentru ceea ce este si ce i se intampla, ori mai bine taci.:smile:

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×