Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Bowling

Postări Recomandate

Stiu de bowling-ul de 12 piste din Mamaia,iar cit de curind se va deschide altul la un Mall care se construieste acum,poate va fi gata prin ianuarie sau februarie,eu defapt voi veni sa instalez masinile si sistemul de punctaj(scorul),va trebui sa stau in jur de 3 sapt.In Canada multe bowling-uri au costul la partida,o partida variaza intre 1,5 si 2,5$ canadieni,au si oferte cu 5$ joci 3 partide si iti dau si o coca cola,iti pot spuna ca in Germania unde o ora costa 16-20 euro,asta in Berlin,chiar in vara asta am instalat un bowling de 12 piste acolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:tease:

Ai face bine sa vii sa faci pistele mai bune decat in Mamaia :doh:

Acolo primele 4 sau 5 piste sunt extrem de groaie, plus ca mai tot timpul se blocheaza, dau popicele daramate. O nebunie....Restul sunt bunicele. Prinzi 3 partide jucate in 4 persoane, intr-o ora :sorry:

La noi e, in mod, normal 350.000 ora, asta insemnand aproape 10 euro acum, numai ca au oferte zilnic intre 11 si 12 gratuit, 12.00-15.00; 15.00-17.00; 17.00-19.00 - 350.000. E acceptabil ca pret.

 

Deci te astept in vreo 2 luni la Constanta...Sa iti verific pistele :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu vreau bowling.. cred ca o sa ma duc zilele astea.. sa vad... cum e.... sa vad... pot sa dobor vreo 2 popice?? :sorry:

 

si sa verific pistele... sa vad.. calitatea.. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa te duci...

Dar piste ca la Cta nu o sa gasesti :tease:

 

 

Edit: Aaaaa, Costa...uitasem. Of-ul meu de azi:D

Am fost la bpwling azi, ca doar a fost 1 decembrie :doh: , si m-am cam enervat. Pe 12 piste nu am gasit decat 2 bile de 8. Cu altceva nu pot da....mi-am luat o bataie :sorry:

Editat de ariana2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca au probleme cei din Mamaia,am vb cu ei la tel,si le-am promis cind voi ajunge in Ro,voi trece si pe la ei,instalarea le-au facuto niste spanioli,proprietarul fiind spaniol a preferat sa lucreze cu ei,m-a contactat si pe mine,dar cind a auzit ca sint roman,a crezut ca imi bat joc de el in instalare,si ca nu am experienta,el a avut de pierdut.Am inteles ca nu sint numai masinile,au mari probleme si cu sistemul de punctaj.Iti spun sincer,in Ro,nu stiu cum sa se organizeze,prin toate bowling-urile prin care am fost,sint catastrofa!!! De fiecare data cind merg,incerc sa le schimb ideile,dar sint greu de cap,romanii.

 

Nu ma mira faptul ca nu ai gasit bile de 8 libre,ei vad bowling-ul doar ca un bussines,sa incaseze cit mai mult,dar gresesc enorm in privinta asta,nu au nici cea mai vaga ideie de marketing!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se vede de la o posta asta...Pe deaspra...stii ca iti spuneam ca au promotii...Au inceput sa schimbe orele cum le vine lor fara sa anunte macar cu o zi inainte; ca sa nu iti mai zic ca nu au pe nicaieri afisat asta nici acum, la 3 saptamani de la prima schimbare. Adevarul este ca le merge bine si se culca pe o ureche. E mereu plin acolo...In week-end, cel putin, trebuie sa mergem acolo cu o ora mai devreme daca vrem sa prindem pista libera.

Nu stiu daca au probleme cu sistemul de punctaj. Sau poate nu mi-am dat seama inca...Ce fel de probleme?

Aaaa, in Mamaia mai e un club in care se poate juca bowling, dar vreau sa iti spun ca e aiurea rau acolo. Sunt mai putin piste, parca si mai scurte, dar ce ne-a facut sa nu ne dorim sa mergem acolo este faptul ca popicele sunt legate cu sfoara :sorry: :tease:"

 

Offf tot incerc sa te prind la ora la care intri tu si nu reusesc. Vad ca esti aici in jur de ora 16.30...mai incerc :doh:

 

Un week-end placut! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

uau! exista fani bowling pe forum!!!!

si eu sunt extrem de pasoinata. am zis pasionata, nu talentata! :tongue: oricum, joc de abia vreo 2 luni. asa ca ma consider incepator.

in timisoara avem si noi vreo 2 locuri in care se poate juca bowling. eu am fost doar intr-un loc. acolo e 44.000 lei/joc pe persoana in timpul saptamanii si 49.000 lei in weekend.

e un joc care creeaza dependenta, clar!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si mi'emi place sa joc bowling,nu de mult s'a deschis si aici o sala cu 6 piste,doar ca,preturile sunt foarte mari!!adica,asa mi se paremie,cica 800 de mii ora,asa era cel putin,dar,am fost de catevaori,si i'mi place la nebunie,e foarte distractiv,si..placut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×