Sari la conținut
Forum Roportal
Ravl

Stirea zilei si comentarii pe marginea subiectelor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Premiul Nobel pt Pace

http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/...eace-Prize.html

 

O mare pata pt comitetul norvegian care acorda acest premiu. Rusine! Nu stiam ca premiul se acorda pt viziuni, de viziuni suntem plini si satui. Fiecare dinre noi vedem o lume fara razboi, fara foamete si ura. Nu este un premiu care trebuie dat pt dorinta de a face, pentru felul frumos in care vorbesti, ci pt ceea ce faci. E mult prea devreme ca Obama sa ia un asemenea premiu, nu a facut nimic palpabil, nu vad nimic concret. Este liderul unei tari ce conduce 4 razboaie diferite, este cel ce trateaza trimiterea a 40.000 de soldati in Afganistan si lista continua .Ego-ul lui o sa aibe de suferit, sper sa nu o ia pe aratura. Oricum, mult, este mult prea devreme. O sa urmeze un circ de zile mari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Guvernul Boc a căzut ! Moţiunea de cenzură a trecut cu 258 de voturi pentru şi 176 contra. "Bravo" Băsescule, pe l

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"WASHINGTON / 09:24, 13.10.2009

 

Casa Albă a autorizat, fără să anunţe, forţe adiţionale de cel puţin 13.000 de persoane, care sunt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O ştire pe care nu o aşteptam dar, pe care mi-o doream de multă vreme : un german la conducerea ţării !

 

Klaus Johannis, primarul Sibiului a fost propus de către liderul PNL, Crin Antonescu, la funcţia de prim-ministru al Guvernului Rom

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-a dat pe spate acesta propunere. Omul a fost primar intr-n oras de provincie din ardeal....treburile la Bucuresti merg pe alte criterii...mi-e ca va ajunge sa se lupte cu morile de vant si va sfarsi doborat cu pietre. :doh:

 

Buna credinta a omului e de necontestat, dar nu si a celor care l-au propus pentru functia de premier.

 

Un proverb de care-mi amintesc in legatura cu subiectul e urmatorul : cand te bagi in lături te mananca porcii. :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tot mai multe dezastre si nenorociri :)

 

tu nu stai in zona aceea, nu?

eu locuiesc la 140 km de Roma si 97 de Napoli intr-un golf pitoresc cu o clima mitte unde soarele straluceste 340 de zile pe an.

 

 

si banateanca pe deasupra! :taunt:

sunt mandra, desi pana la urma noi :crazy: n'avem nici un merit.

Sir, ma bucur ca ti'am facut o surpriza placuta, e o veste chiar demna de mentionat.

Timisoreanca :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu m-a dat pe spate acesta propunere. Omul a fost primar intr-n oras de provincie din ardeal....treburile la Bucuresti merg pe alte criterii...mi-e ca va ajunge sa se lupte cu morile de vant si va sfarsi doborat cu pietre. :lol2:

 

Buna credinta a omului e de necontestat, dar nu si a celor care l-au propus pentru functia de premier.

 

Un proverb de care-mi amintesc in legatura cu subiectul e urmatorul : cand te bagi in lături te mananca porcii. :think:

 

 

si avem un deja vu ... Boc

 

apropo, Ardeal, şomeşanco!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se mai stie ceva de toate jafurile care au facut la un moment dat stirea zilei? a fost prins cineva? incepand cu furtul armelor, marele jaf de la Londra si cel din Maramu`

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am mai auzit nimic, hotii si-au facut traba, acum sa vedem daca pot si politistii s-o faca tot la fel de bine si sa-i prinda pe hoti :aranjare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×