Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Inteleg perfect ce vrei sa zici ca doar m-am uitat la Star Trek ani in sir. :lol:

 

 

Deci exista si teoria cum ca extraterestrii care ne orbiteaza planeta pot proveni din civilizatii diferite si nu doar dintruna ? Crezi s-au intalnit aici in orgada noastra din greseala si acum se cearta despre care au sosit primii si care are prioritate la porumbul nostru ? :lol:

 

Eu n-am vazut startreek,Dar am citit mult despre chestia asta.

Nu stiu insa ce ti se pare amuzant in faptul ca ar exista mai multe specii de E.T.Pe pamant nu exista mai multe rase de oameni?

Nu cred ca lupta se duce pe recolta de porumb, eu banuiam ca pe pamantence

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Egipteanul: Uite, nu vreau sa iau treaba in ras! De fapt, cand am fost mai tinerel, si eu am fost fascinat de mistere, si am citit mai mult ...Am devenit sceptic. Un sceptic nearogant, recunosc ca ma pot insela, dar eu nu prea vad sens in toata treaba.

 

Ce anume te-a facut sa-ti schimbi parerile din tinerete?

ma bucur ca esti un sceptic nearogant,asta inseamna ca nu ai pareri preconcepute

Despre Fenomenul OZN circula tot felul de explicatii,unele mai realiste altele mai putin.Mie asta ca ele vin din cosmos mi se pare cea mai acceptabila

Asa exista versiunea ca ar fi construite pe pamant (de ex la Areea 51,)dar tot pe baza unor epave reconditionate venite din spatiul cosmic

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai, la inceput am citit, si mi se parea fascinat, ma bucuram cumva de povestea aceea. Apoi "m-am facut mare", si am inceput sa ma gandesc la toate lucrurile alea, sa le cantaresc, sa nu mai accept argumentele nerumegate. Si asa m-am gandit eu, ca nu prea are sens toata povestea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai nici mie nu-mi place sa iau toate poeziile ca argumente. Dar si multe din contraargumentele negationistilor (la mine sceptic are alta acceptiune),sunt jalnice

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar si multe din contraargumentele negationistilor (la mine sceptic are alta acceptiune),sunt jalnice

 

Adevarat, si asta. Nu are rost nici sa sustii cu infocare, nici sa combati cu infocare, un lucru de care nu poti fi sigur.

 

 

De curiozitate! A vazut cineva pe forum un obiect zburator, de care sa fie sigur ca e de provenienta extraterestra?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De curiozitate! A vazut cineva pe forum un obiect zburator, de care sa fie sigur ca e de provenienta extraterestra?

Eu nu!

 

Dar mai bine lasam loc celor care au vazut asa ceva, nu de alta, dar n-ar mai avea loc de noi astia mai putin norocosi.

 

L.E. ...cineva PE forum sau DE PE forum? :think:

Editat de LikeThisPoppy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa ma esprim io! :crazy: Si mai si corectez de 12 ori un cuvant! :doh:

Stai linistit, ca eu nu te corectam, vroiam doar sa stiu la care OZN-uri te referi, alea de afara sau astea care zboara pe ropo :superman:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×