Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

S-a mai descoperit un crop circle. :rot:

 

crop_circles.jpg

Tu te folosesti de niste filmulete care in mod deliberat discrediteaza fenomenulO.Z.N.Asta nu inseamna ca ele nu exista
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu te folosesti de niste filmulete care in mod deliberat discrediteaza fenomenulO.Z.N.Asta nu inseamna ca ele nu exista

Fenomenul OZN exista din moment ce se discuta atata, dar asta nu inseamna ca e vba neaparat de obiecte zburatoare extratereste.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu vreau sa zic ca nu exista, ba chiar inclin sa cred ca ar trebui sa mai fie civilizatii in univers, pe undeva... Dar... In primul rand nu am vazut cu ochii mei. In al doilea rand, ceva nu pusca... La cate observatii exista, prea putini oameni le-au vazut, nu stiu ce sa zic, s-au facut observatii si in zone cu densitate mare de populatie. Apoi, de ce dumnezeu tot zboara de nebuni si nu vin in piata mare sa coboare din Matizul ala cu aripi? Noi, pamantenii, suntem capabili sa facem descinderi neobservate in teritoriul inamic. Ei daca vor sa ramana nedetectati, de ce ies la iveala? Sau daca nu vor, de ce nu ies naibii la vedere? Prea multe contradictii...

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred asa : nu zic ca nu ar exista viata in univers, cu exceptia noastra, nu zic ca nu ar exista alta sau alte civilizatii inteligente sau chiar mai avansate decat noi, este foarte posibil lucrul asta, DAR nu cred sub nici o forma in mult publicatul fenomen OZN din simplul motiv ca daca vreo civilizatie din asta extraterestra s-ar fi obosit sa strabata vastele distante interstelare sau intergalactice sa ajunga pana la planetuza noastra, fi sigur ca odata ajunsi aici ar avea lucruri mai bune sau mai rele de facut decat sa se joace dea v-ati ascunselea cu noi (uite OZN-ul...nu-i OZN-ul) sau sa faca goblenuri prin lanuri de porumb. :lol:

 

Ori ar face first contact pe fata cu specia umana ori ne-ar invada de ar fi vai de steaua noastra.

 

Cat despre denumirea OZN, ea inseamna Obiect Zburator Neindentificat, nu implica automat Nava Spatiala de origine Extraterestra.

US army spre exemplu, detine in arsenalul sau multe proiecte secrete printre care cu siguranta si cateva "Obiecte din astea Zburatoare Neindentificate" publicului. De asta sunt absolut convinsa.

Editat de Naeema
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, nici eu nu as vrea nici in ruptul capului sa fim contactati de alte civilizatii. Ar fi un soc cultural cumplit! Si asta, daca intentiile lor ar fi cele bune. Noi nu ne intelegem intre noi, aici, pe Roportal! :lol: Cine isi tot doreste sa ii vada, cred ca nu stie ce isi doreste. Avem mare noroc ca ne lasa in pace!

 

Si bine zice Naeema: ce nebun strabate ani lumina, numai ca sa lase dungi la noi pe cer??? :doh: M-am gandit si eu la asta... Is multe lucruri care nu se potrivesc...

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DAR nu cred sub nici o forma in mult publicatul fenomen OZN din simplul motiv ca daca vreo civilizatie din asta extraterestra s-ar fi obosit sa strabata vastele distante interstelare sau intergalactice sa ajunga pana la planetuza noastra, fi sigur ca odata ajunsi aici ar avea lucruri mai bune sau mai rele de facut decat sa se joace dea v-ati ascunselea cu noi (uite OZN-ul...nu-i OZN-ul) sau sa faca goblenuri prin lanuri de porumb. :lol:

Dar ar putea exista o "lege galactica a neinterventiei", precum exista un "un principiu spiritual al neinterventiei" si un "principiu politic international al noninterventiei". Situatii in care interventia se face doar sub anumite forme si circumstante speciale. Deci simplul motiv pica.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt sigur ca tu n-ai vazut nici atomi cu ochiii tai si totusi

nu te indoiestide existenta lor.

In locuri publice au aparut prin anii 50-60 deasupr Casei Albe dar s-au dat tot felul de explicatii una mai putin credibila decat alta.Si-n fostul URSS s-a

deschis focul evident inutil asupra unui astfel de obiect.

Spre sfarsitul ww2 pilotii aliati si germani raportau existenta unor astfel de obiecte (foo figtter).deoarece nu se implicau direct in lupte ambele tabere au neglijat fenomenul.

De ce nu se arata nu stiu:incerd o explicatiecat dedcat plauzibila s. si ei au secretomanii lor asacum noi ii avem pe ai nostrii.

Sau su nt E.T veniti de pe planete diferite avand interese diferite si atunci au

onvenit sa nu se arate.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar ar putea exista o "lege galactica a neinterventiei", precum exista un "un principiu spiritual al neinterventiei" si un "principiu politic international al noninterventiei". Situatii in care interventia se face doar sub anumite forme si circumstante speciale. Deci simplul motiv pica.

Inteleg perfect ce vrei sa zici ca doar m-am uitat la Star Trek ani in sir. :lol: Asa au facut si Vulcanienii acolea, nu au avut contact cu umanitatea pana nu au iesit pamantenii din pre-warp stage, dar vezi tu...aia nici nu s-au jucat de-a artistii prin recolta pamantenilor, nici nu au rapit pamanteni sa le faca probe anale si nici nu au facut joc de lumini pe bolta cereasca, ca la petrecerile de rave. No contact inseamna no contact, nu ceea ce se pare ca fac extraterestrii in ziua de azi aici pe Terra. :rot:

 

Sau su nt E.T veniti de pe planete diferite avand interese diferite si atunci au

onvenit sa nu se arate.

Deci exista si teoria cum ca extraterestrii care ne orbiteaza planeta pot proveni din civilizatii diferite si nu doar dintruna ? Crezi s-au intalnit aici in orgada noastra din greseala si acum se cearta despre care au sosit primii si care are prioritate la porumbul nostru ? :lol:

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Egipteanul: Uite, nu vreau sa iau treaba in ras! De fapt, cand am fost mai tinerel, si eu am fost fascinat de mistere, si am citit mai multe carti de ufologie. Stiu de lucrurile alea. Dar nu avem dovezi solide. Sau! Nu stiu eu de ele! Au zburat pe deasupra casei albe... niste chestii... Au fost vazute in WW2, alte chestii... Stim noi ca alea sunt fiinte extraterestre? Exista "n" rapoarte de intalniri de gradul 3... Dar din nou, cel putin mie, nu mi-au parvenit dovezi de nezdruncinat. Na... Am devenit sceptic. Un sceptic nearogant, recunosc ca ma pot insela, dar eu nu prea vad sens in toata treaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×