Sari la conținut
Forum Roportal
Rusul Singuratic

"Urmatoarea generatie trebuie sa-si reduca asteptarile"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

America este la capat de drum, trebuie sa se pregateasca sa predea stafeta tendemului Rusia-China. Viitoarea organizatie care va domina lumea nu va fi nici ONU, nici UE, ci Grupul de la Shanghai.

Uitandu-ma la nick-ul tau,imi dau seama de ce gandesti asa! :D Fii pe pace,America nu este nici pe dearte asa jos cum ai crede tu! America are resurse sa isi revina,lucru pe care nu prea pot sa il spun despre ale tari!

Iar cu Obama..offf...! Omul habar nu are pe ce lume traieste,si am impresia ca numai dupa cateva zile americanii incep sa se trezeasca din visul "Obama"! Mai ales evreii care l-au sustinut!Primul contact telefonic pe care l-a avut dupa instaurare, a fost cu palestinienii!

Cat despre discurs...mie mi s-a parut ca a fost show-off...lucru obisnuit petru o anumita parte a populatiei americane! Obama va fi o mare dezamagire,pentru cei care au crezut in el!Si nu este vorba de pesimism,sau rea-vointa!

We'll see! :cry:

Editat de Westcoastrider

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

americanii au un lucru care e mai puternic decat orice arma.."PARIOTISMUL"....cea ce la rusii cu burtile goale si mintea inpanzita de spirt..nu exista...china ar putea fi o putere...doar ca prea au facut foamea si o mai fac..ca sa le pese de altceva decat de burdihan..deocamdata...atat timp cat rusia si china cauta confortul american ca stil de viata...aceasta va ramane in varful piramidei cu crize cu tot...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

america a intrat in perioada de cadere directa. toate imperiile patesc asta. vezi clopotul lui gauss

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema este ca lumea asteapta ce au asteptat romanii dupa revolutie :cry: Au trait bine pentru ca au stiut sa invarta politica si sa-i jefuiasca pe altii.Hmm... Martin Luther King spunea ca in maxim 40 de ani America va avea un presedinte negru Cam a nimerit-o.. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pey hollywood-ul a sensibilizat masele cu n filme cu presedinti de culoare cam era timpul . ce face media din om :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pey hollywood-ul a sensibilizat masele cu n filme cu presedinti de culoare cam era timpul . ce face media din om :D

 

Acum si tu :- Nu conteaza ca e negru conteaza "sa traim bine" :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum si tu :D Nu conteaza ca e negru conteaza "sa traim bine" :cry:

 

 

sigur ca da asa a zis si basescu si acu intreaba doar ,mai traiti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pey hollywood-ul a sensibilizat masele cu n filme cu presedinti de culoare cam era timpul . ce face media din om :D

asa e!!!absolut toate filmele americane sunt "spalatorii de creieri"...acest an de craciun..chiar am inteles acest lucru mai mult ca oricand..au tras o serie de filme in care pur si simplu il santifica pe mosu..musai sa crezi in mosu..ca daca nu ati pierzi bucuria de a traii :- o asemenea propaganda..atat de jignitoare pt orice minte normala..e facuta din motive strict de economie...sa cumpere cu totii cadouri...cred ca viitorul pas va fi cererea de sanctificare a mosului :cry: si stiti ce ma roade din toata povestea??? ca mosu exista numai pt cei cu bani...ca cei saraci sufera dublu..o data ca nu au strictul necesar si o data ca se face toata aceasta publicitate pe care copii sarmani o vad..si traiesc cu certitudinea ca-s rai..deaia nu vine la ei mosu....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sigur ca da asa a zis si basescu si acu intreaba doar ,mai traiti?

 

http://news.bbc.co.uk/panorama/hi/front_pa...000/7829393.stm

 

Obama promite sa schimbe toate astea. Este interesant in ce "razboi" are curajul sa se bage. Daca cel din Irak sau Afganistan sunt mici conflicte, cel despre "health care" promite sa fie al draeq. Personal am impresia ca este inconstient. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
http://news.bbc.co.uk/panorama/hi/front_pa...000/7829393.stm

 

Obama promite sa schimbe toate astea. Este interesant in ce "razboi" are curajul sa se bage. Daca cel din Irak sau Afganistan sunt mici conflicte, cel despre "health care" promite sa fie al draeq. Personal am impresia ca este inconstient. :cry:

din experientele trecutului stim ca o severa criza financiara se rezolva cu un razboi...sper ca maimarii au inteles ca rezultatele sunt pe scurta durata si pe lunga durata dezastruase..dupa parerea mea obama e doar manechinul impins inaintea partidului din care face parte cu mare maiestrie de papusari...e doar un nume pe care se agata responsabilitati si sperante..in stilul american..un om vrea sa distruga lumea, un om singur se lupta si o salveaza...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×