Sari la conținut
Forum Roportal
eloxxx

Ortodoxismul, catolicismul, cultele protestante, organizatiile religioase vinovate de crime impotriva umanitatii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ermmm... e o chestiune foarte simpla. Ia gandeste-te. 8)

 

so,what?

 

biblia este cuvantul lui dumnezeu,poate sa fie scris si de sus in jos .

pfui!

cand vrei sa nu crezi ,nu crezi!

de ce e nevoie sa cauti tot felul de motive care mai de care mai hilare .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce e nevoie sa cauti tot felul de motive care mai de care mai hilare .

Intr-adevar, ca pretext, asta cu stanga-dreapta dreapta-stanga e ridicol. 8)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
so,what?

 

biblia este cuvantul lui dumnezeu,poate sa fie scris si de sus in jos .

pfui!

cand vrei sa nu crezi ,nu crezi!

de ce e nevoie sa cauti tot felul de motive care mai de care mai hilare .

 

 

De unde sti ca Biblia este Cuvantul lui Dumnezeu si ca nu este Cuvantul potrivnicului .., celui izgonit si alungat impreuna cu ingerii ui?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De unde sti ca Biblia este Cuvantul lui Dumnezeu si ca nu este Cuvantul potrivnicului .., celui izgonit si alungat impreuna cu ingerii ui?

 

Eu cred ca este doar cuvantul oamenilor, mai precis al celor care incercau sa creeze o noua religie! Zilele trecute am vazut pe Discovery cum demonstrau ca dumnezeu era doar... un vulcan dupa care se ghidase Moise cand ii calauzise pe evrei prin desert, in timpul fugii din Egipt! Ziua il vedeau ca un nor iar noaptea ca un stalp de foc. Au si descoperit respectivul munte vulcanic, cel pe care a primit Moise poruncile. In acest context, este posibil ca Moise sa fi avut halucinatii din cauza foamei, mersesera mai multe zile prin desert, cate 60 km/zi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca este doar cuvantul oamenilor, mai precis al celor care incercau sa creeze o noua religie! Zilele trecute am vazut pe Discovery cum demonstrau ca dumnezeu era doar... un vulcan dupa care se ghidase Moise cand ii calauzise pe evrei prin desert, in timpul fugii din Egipt! Ziua il vedeau ca un nor iar noaptea ca un stalp de foc. Au si descoperit respectivul munte vulcanic, cel pe care a primit Moise poruncile. In acest context, este posibil ca Moise sa fi avut halucinatii din cauza foamei, mersesera mai multe zile prin desert, cate 60 km/zi!

 

 

) asta-i tare de tot 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu zici ca Pavel se refera la ce inversetele astea ? Eu zic ca indeamna pe oameni sa ramana asa cum sunt , pe fete fecioare si pe baieti Dumnezeu mai stie ..Hai sa rugam cititorii forumului sa-si dea cu parerea despre ce ar vrea sa spuna Pavel in versetele de mai sus

.................................................................

Pavel avea duhul lui dumnezeu,dar nu totdeauna-l consulta.In acest caz el spune ca a vorbit de la el.

Crestinii invremea ceea credeau ca imparatia cerurilor vine in zilele lor.

Desi spune ca Duhul sfint trebuie sa-i calauzeasca in tot adevarul.

Aici a fost numai jumatate(daca).

Pavel ca rabin cunostea tainele cartii lui Daniel,cit era dat sa se cunoasca atunci,si a dat sfaturi corecte cu privire la ;Omul faradelegii;

Sfaturi care mai tirziu au fost folosite in demascarea (mascarea anticristului)

Daca crestinii ar fi ascultat sfatul lui Pavel,intr-o generatie deja sar fi dizolvat de la sine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu zici ca Pavel se refera la ce inversetele astea ? Eu zic ca indeamna pe oameni sa ramana asa cum sunt , pe fete fecioare si pe baieti Dumnezeu mai stie ..Hai sa rugam cititorii forumului sa-si dea cu parerea despre ce ar vrea sa spuna Pavel in versetele de mai sus

.................................................................

Pavel avea duhul lui dumnezeu,dar nu totdeauna-l consulta.In acest caz el spune ca a vorbit de la el.

Crestinii invremea ceea credeau ca imparatia cerurilor vine in zilele lor.

Desi spune ca Duhul sfint trebuie sa-i calauzeasca in tot adevarul.

Aici a fost numai jumatate(daca).

Pavel ca rabin cunostea tainele cartii lui Daniel,cit era dat sa se cunoasca atunci,si a dat sfaturi corecte cu privire la ;Omul faradelegii;

Sfaturi care mai tirziu au fost folosite in demascarea (mascarea anticristului)

Daca crestinii ar fi ascultat sfatul lui Pavel,intr-o generatie deja sar fi dizolvat de la sine.

 

 

foarte corect din puncul meu de vedere !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×