Sari la conținut
Forum Roportal
NASTYPRIMUL

Disparitii de persoane

Postări Recomandate

Am citit prin 1990 despre un caz de disparitie a unei persoane din fata rudelor, linga Brasov. Persoana disparuta era foarte obosita si a plecat de linga rude sa cumpere hirtie de scrisori de la marginea orasului. Erau la iarba verde cu totii. In fata rudelor a disparut, pur si simplu s-a volatilizat pe drum. Nu mai stiu daca a fost chemata politia (sau militia) inainte sau dupa ce a aparut, dar omul a aparut cu hirtia de scrisori. Galbena. S-a facut o scurta recunoastere a hirtiei care, bineinteles ca nu se fabrica in momentul respectiv. Descrierea lui asupra locului de unde a luat hirtia, indica o cladire care arsese prin 1800. In rest tacere. Mai cunoasteti astfel de povesti. Si cum se pot explica. Se pare ca la revolutie au disparut efectiv, fara urme foarte multi oameni. Abundau stirile de acest fel. Unii au fost gasiti, altii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a nimerit intr-un portal .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fenomenul ar putea avea legatura cu teoria universului electric

 

Nu am citit teoria aceasta. Dar intuiesc ca este vorba de o reducere a universului la partea electromagnetica a energiei. Eu sint pe aceste subiecte fiindca stiu ca spectrul electromagnetic care are totusi manifestari inca necunoscurte, nu poate explica fenomene din energetica viului. Intregul spectru electromagnetic are niste limitari totusi la materie. Aici se intra deja in alte forme de energie, deci in alte universuri cu manifestari care nu mai au legatura cu energia si cimpurile electromagnetice. Corpul eteric care stiu ca moare odata cu corpul fizic este de fapt un cimp electromagnetic biostructurat. Dar urmeaza celelalte corpuri care intra in alte spectre energetice. Un element interesant este ca acel om era foarte obosit (venea dintr-o societate unde s-a trindavit, glumesc desigur).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am citit prin 1990 despre un caz de disparitie a unei persoane din fata rudelor, linga Brasov. Persoana disparuta era foarte obosita si a plecat de linga rude sa cumpere hirtie de scrisori de la marginea orasului. Erau la iarba verde cu totii. In fata rudelor a disparut, pur si simplu s-a volatilizat pe drum. Nu mai stiu daca a fost chemata politia (sau militia) inainte sau dupa ce a aparut, dar omul a aparut cu hirtia de scrisori. Galbena. S-a facut o scurta recunoastere a hirtiei care, bineinteles ca nu se fabrica in momentul respectiv. Descrierea lui asupra locului de unde a luat hirtia, indica o cladire care arsese prin 1800. In rest tacere. Mai cunoasteti astfel de povesti. Si cum se pot explica. Se pare ca la revolutie au disparut efectiv, fara urme foarte multi oameni. Abundau stirile de acest fel. Unii au fost gasiti, altii...

eu as fi citit de 10 ori povestea aia si m'as fi gandit de 100 de ori inainte sa postez .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
a nimerit intr-un portal .

 

E posibil aşa ceva .. ? :spiteful:

Fără să ştii, am putea oricare din noi să dispărem

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fenomenul ar putea avea legatura cu teoria universului electric

O vai..:o: ..eu cred ca si la revolutie ..acelasi fenomen s-a intamplat . :soc:

;) ca tot spune el ca au disparut la revolutie oamenii.

 

E posibil aşa ceva .. ? :spiteful:

Fără să ştii, am putea oricare din noi să dispărem

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
a nimerit intr-un portal .

 

 

Da e posibil..tu nu vezi cati dispar de pe Roportal. ? :spiteful:

 

Vezi Vali, ar fi trebuit sa precizezi ca'i vorba de Roportal . :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O vai..:spiteful: ..eu cred ca si la revolutie ..acelasi fenomen s-a intamplat . :o:

:o: ca tot spune el ca au disparut la revolutie oamenii.

 

 

Da e posibil..tu nu vezi cati dispar de pe Roportal. ? ;)

 

Nu m-a impresionat raspunsul tau.... :soc:

Editat de Kahila

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×