Sari la conținut
Forum Roportal
NASTYPRIMUL

Disparitii de persoane

Postări Recomandate

ia aveti grija sa nu dispareti pentru offtopic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu as fi citit de 10 ori povestea aia si m'as fi gandit de 100 de ori inainte sa postez .

 

A fost un caz de disparitie in fata rudelor si a fost chemata politia. Personajul a reaparut. Nu am de gind sa gindesc eu adevarurile altora. Ii privesc pe cei care au transmis primar stirea. De fapt e vorba de 2-3 cazuri de intrare in alte perioade de timp in acele articole. Din acel moment nu am mai citit astfel de lucruri. Daca ai observat am specificat ca era foarete obosit si atunci era agitatie mare. Am de gind sa aduc in discutie mai multe astfel de fenomene si nu am nevoie de observatii obscure. Daca ai o observatie si esti o autoritate spune-o. In lume au mai fost astfel de disparitii, intr-adevar foarte putine cu martori. Nu cred ca au avut ce sa mai gindeasca martorii unor astfel de evenimente.

Editat de NASTYPRIMUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A fost un caz de disparitie in fata rudelor si a fost chemata politia. Personajul a reaparut. Nu am de gind sa gindesc eu adevarurile altora. Ii privesc pe cei care au transmis primar stirea. De fapt e vorba de 2-3 cazuri de intrare in alte perioade de timp in acele articole. Din acel moment nu am mai citit astfel de lucruri. Daca ai observat am specificat ca era foarete obosit si atunci era agitatie mare. Am de gind sa aduc in discutie mai multe astfel de fenomene si nu am nevoie de observatii obscure. Daca ai o observatie si esti o autoritate spune-o. In lume au mai fost astfel de disparitii, intr-adevar foarte putine cu martori. Nu cred ca au avut ce sa mai gindeasca martorii unor astfel de evenimente.

pai, daca tu nu ai de gand sa gandesti, eu de ce mi'as raci gura ? :wacko:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu m-a impresionat raspunsul tau.... :wacko:

Trebuia ? :blink:

 

In lume au mai fost astfel de disparitii, intr-adevar foarte putine cu martori. Nu cred ca au avut ce sa mai gindeasca martorii unor astfel de evenimente.

Ba au fost destul de multe si cu martori .Diferenta intre ele si ce spui tu este, ca aceia nu s-au mai intors deloc.

Ce spui tu nu prea este credibil, fiindca cel care s-a intors putea da detalii destule . :D

 

Disparitia de la Stonehenge

 

Faimosul ansamblu architectonic de la Stonehenge a fost locul unei uluitoare disparitii in august 1971. La acea data Stonehenge nu era protejat de activitatile turistilor. Intr-o noapte de august, un grup de tineri hippy s-a hotarat sa-si puna corturile exact in mijlocul ansamblului de pietre. Acolo au aprins un foc, s-au drogat, au baut si au inceput sa cante. Distractia le-a fost intrerupta in jurul orei 2 noaptea cand mai multe tunete puternice s-au auzit peste intreaga campie Salisbury, dupa care s-a asternut o liniste adanca. Doi martori, un fermier si un politist, au declarat ca au vazut fulgere care au lovit incinta de la Stonehenge si au aprins chiar un copac din apropiere. Alertati de tipetele tinerilor cei doi martori au alergat spre ansamblul de megaliti pentru a le acorda acestora ajutor. Spre surpriza lor, inauntrul incintei nu au descoperit decat ramasitele corturilor si un foc care ardea mocnit. Cele cateva anchete demarate nu au reusit sa gaseasca nicio urma din petrecaretii hippy.

 

Sursa descopera .ro.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E posibil aşa ceva .. ? :crazy:

Fără să ştii, am putea oricare din noi să dispărem

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era vorba de ipoteza cu portalul. Că acea persoană a disparut printr-un portal care era asezat acolo. Deci, e posibil să se

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai e un indiciu cu acea persoana. Era extrem de obosita. E scris in acel articol. Dintr-o carte scrisa prin 1990.

Portalul ca portal. Eu nu neg ca exista. Dar noi oamenii, avem capacitatea de a crea brese intre lumi si in timp.

Oricine a cunoscut o stare de oboseala extrema stie la ce ma refer. Apar stari ciudate, daca nu te odihnesti. Si e ca o trezire. Adica poate dispare oboseala. Si nu mai simti normal in jur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista locuri cu energii mai puternice in care se intampla lucruri ciudate. Unii oameni poate chiar vor sa dispara si in ziua de astazi mii de oameni isi parasesc vietile plictisitoare si isi incep alte vieti. Sunt persoane care stiu foarte bine sa dispara si persoane care se ocupa chiar cu acest lucru.

In timpul revolutiei multe persoane au disparut deoarece statul a vrut sa se intample asta. Persoanele disparute au fost ucise de catre securisti si au fost arse in crematorii etc. etc. da chiar nu are rost sa se faca atat caz din aceste dispariti.

imediat incepeti cu Elodia. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista locuri cu energii mai puternice in care se intampla lucruri ciudate. Unii oameni poate chiar vor sa dispara si in ziua de astazi mii de oameni isi parasesc vietile plictisitoare si isi incep alte vieti. Sunt persoane care stiu foarte bine sa dispara si persoane care se ocupa chiar cu acest lucru.

In timpul revolutiei multe persoane au disparut deoarece statul a vrut sa se intample asta. Persoanele disparute au fost ucise de catre securisti si au fost arse in crematorii etc. etc. da chiar nu are rost sa se faca atat caz din aceste dispariti.

imediat incepeti cu Elodia. :)

 

da intr-adevar ce spui tu aici este adevarat

dar Elodia a disparut de foarte mult timp acum si subiectul acesta a fost inchis..

si nimeni nu mai este interesat de ea..

oricum a fost un subiect de discutie interesant si care a durat mult si bine

in lume sunt energii foarte puternice care se manifesta intr-un anumit fel

Editat de Divin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×