Sari la conținut
Forum Roportal
Malkia

Relatie platonica, prietenie, sau altceva?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De ce tot consideri tu ca alcel barbat creaza iluzii inutile unei alte femei ?

Tot ipotetic putem spune ca si ea stie ca el are o relatie de lunga durata, discuta cu ea numai banalitati , deci barbatul nu i-a transmis niciun semnal ca ar dori sa fie impreuna, si nici nu cauta sa o cucereasca .

Este doar o simpla prietenie. Unde anume vezi tu ca se joaca cu emotiile ei ?

Gresit. Femeile sunt mult mai sensibile si tind sa interpreteze fiecare gest/cuvant/privire al barbatului. Rar am intalnit femei care sa ia totul asa cum este. Ceea ce este gresit, pentru ca de multe ori, barbatii nu ascund nimic in spatele cuvintelor/gesturilor/privirilor si pot fi interpretati gresit. Intotdeauna sfatuiesc femeile pe care le cunosc [prietenele, in speta] sa nu mai interpreteze totul. Sa le ia ad literam.

Asadar, o femeie isi face iluzii si pentru simplul motiv ca o bagi in seama din cand in cand.

 

Ba da. Dar nu doar prieten .

Ma, mie mi s-a intamplat si nu cred ca sunt chiar asa urata. :lazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Situatia in sine e generatoare de iluzii, si daca ai cunoaste psihologia feminina asa cum spui, ti-ai da seama ca o femeie nu poate ramane indiferenta la atentia si increderea pe care i le da un barbat pe termen lung, mai ales cand demonstreaza ca nu e focusat pe sex si e interesat de persoana ei... :lazy:

Exact ceea ce-am spus. Femeile sunt altfel.

 

Daca nu s-a ajuns la sex, asta nu inseamna ca el nu s-a gandit la asta.

 

Nu poti fi DOAR prieten, adica , inevitabil, o femeie atragatoare, te face sa te gandesti si la sex.

Asta spuneam.

Bydy, de la a gandi pana la a face este cale lunga. In concluzie, poti fi prieten cu o femeie atractiva, chiar daca te mai gandesti din cand in cand sa i-o tragi. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu asa am interpretat, ca e singura. Ca daca nu era, nu cred ca se mai intreba de ce tipul se poarta asa. Cred ca era pe cale sa se indragosteasca de el. Ca altfel nu ii pasa. Ziceai ca te pricepi la psihologia feminina. :o:

 

Prietenie? Ok. Cu o femeie singura? Intalniri si conversatii interminabile? Fara sa ii fi "dat iluzii"? Ti se pare normal? Mie nu. Situatia in sine e generatoare de iluzii, si daca ai cunoaste psihologia feminina asa cum spui, ti-ai da seama ca o femeie nu poate ramane indiferenta la atentia si increderea pe care i le da un barbat pe termen lung, mai ales cand demonstreaza ca nu e focusat pe sex si e interesat de persoana ei... :o:

Adevarat ca situatia creaza iluzii. Eu am spus ca EL nu ii creaza ei iluzii. Si le face singura. Este o diferenta.

Si mi se pare normal. DA. Era anormal daca ea nu era singura ? Sau ce ?

Ca femeile sunt impresionabile si doresc stabilitate, si asta stiu.

Tu de ce crezi ca ofer flori eu la toate fetele ?

Pentru a nu se intelege ca as vrea o relatie fatisa cu cineva aparte. Cand doresc asta o fac in particular.

Mie imi plac florile si imi place sa le si ofer. Asa sunt eu. :lazy:

 

Cat despre iluzii, nu tii le creaza altcineva, ti le faci singur, si de multe ori atunci cand nu ai toate datele .

 

Ai spus ca fata era singura, dar sa nu spui ca nu stia ca el are o relatie. Deci de ce isi face ea iluzii ? :doh:

Sunt prieteni si atat, si discuta numai banalitati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai , terminati cu relatiile astea platonice , ca nu exista !

 

Ori asa cum a spus K0ntrolAltDelete, ea are o problema de perceptie si se considera urata, ori a iesit la vanatoare si'si miroase prada - adica boul .

 

La el lucrurile stau mai simplu, ori e frustrat ca'i prea mica scula , ori ... creierul din dotare nu graviteaza in jurul pasaricii . :lazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai spus ca fata era singura, dar sa nu spui ca nu stia ca el are o relatie. Deci de ce isi face ea iluzii ? :doh:

Sunt prieteni si atat, si discuta numai banalitati.

 

Probabil ca stia. Si, evident, conform ideologiilor feminine, poate ca spera ca de vreme ce ii acorda EI atata atentie si nu partenerei lui, relatia lui e corodata, poate chiar in pragul destramarii, and she's next. :o:

 

Daca el nu i-a spus ca are o relatie, situatia devine perfida. Sau perversa. Cum vrei. :lazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca te gandesti sa i-o tragi , nu mai esti obiectiv... Se dezvolta alte sentimente.

Pai de ce? Nu se poate ca cei doi sa arate bine.. da' sa nu existe "chimie" intre ei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai , terminati cu relatiile astea platonice , ca nu exista !

:lazy:

 

K0ntr0versa asta exista de cand s-a inventat gandirea rationala. Adica dupa ce s-au inventat apa calda, mersul pe jos si limba de la clopot. :doh:

Editat de Malkia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai ales cand demonstreaza ca nu e focusat pe sex si e interesat de persoana ei... :lazy:

Faptul ca imi pari o persoana interesanta si ca imi face placere sa discut cu tine, nu inseamna ca nu te doresc, madmoazel Regina.

Va place sa va iluzionati ca se poate si fara instinct sexual iar noi trebuie sa va hranim iluzia asta pentru ca altfel ne e greu sa va aducem in pat.

Te-ar flata ca un barbat pe care il placi sa te considere o prietena buna sau sa te doreasca?

 

Sexul doar deschide barierele pentru prietenie, ma mir cum de nu stiti asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai , terminati cu relatiile astea platonice , ca nu exista !

 

Ori asa cum a spus K0ntrolAltDelete, ea are o problema de perceptie si se considera urata, ori a iesit la vanatoare si'si miroase prada - adica boul .

 

La el lucrurile stau mai simplu, ori e frustrat ca'i prea mica scula , ori ... creierul din dotare nu graviteaza in jurul pasaricii . :lazy:

Si daca are o problema de perceptie, ce ? Asta nu inseamna ca e urata.

Si doi... lucrurile nu-s chiar asa simple precum par aproape niciodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×