Sari la conținut
Forum Roportal
Moftangiu

Criza economica efect politicii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tot ce e posibil.Insa pe mine m-a luat pe nepregatite stirea... :cry:

Am ce povesti cu prietenii :rot:, sa vezi ce panarama fac de americani :rot:

Editat de AH45

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stau si ma intreb daca ratonii nostri din guvern au inteles ceva din ce se intampla in economia mondiala ? Si in a noastra ? C a pina acum nu fac decat : numiri in functii,masuri populiste,crestere a veniturilor bugetare prin metode ce dovedesc lipsa de subtilitate si o abordare tampita. Sau trebuie sa ne uitam la "surprize,surprize" si vom intelege? :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stau si ma intreb daca ratonii nostri din guvern au inteles ceva din ce se intampla in economia mondiala ? Si in a noastra ? C a pina acum nu fac decat : numiri in functii,masuri populiste,crestere a veniturilor bugetare prin metode ce dovedesc lipsa de subtilitate si o abordare tampita. Sau trebuie sa ne uitam la "surprize,surprize" si vom intelege? :stars:

 

si pe langa ca e deja criza de bani, nu vom mai primi nici fonduri UE ca sanctiuni pentru justitia ineficienta, in schimb vom da bani la UE :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

guvernantii sunt doar niste golani mizerabili si avari ce-si vad doar propriile interese. le lipsesc chiar si capacitatile elementare. niste flegme virusate, cancerul deja extins si mortal al romaniei. nimicnicia rebutului fecal al umanului in descompunere avansata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce sa inteleaga??? nu inteleg ca nu le intereseaza decat propriu kur..nu sunt in stare nici macar sa convinga romanu sa-si produca propria mancare..romania ar putea numai din turism sa se imbogateasca..e incredibil cum asa o tara frumoasa si bogata in resurse cu un potential urias in turism sa stea asa inchetata in timp..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scroafe sifilitice lovite de paranoia. Normal ca e criza politica la cate sute miliarde de $ au furat. Daca ar fi sa luam toti banii pe care i-au furat bestile am cumpara o tara. Astia sunt adevarata problema, nu criza, lipsa banilor, factorii macro-economici si toate definitiile cretine scornite de niste mosi senili care nu isi mai simt boasele. Atata timp cat o sa existe politcieni nu o sa fim niciodata in siguranta, iar securitatea si protectia vor exista doar in dictionar. Suntem condusi de vechea garda, toti securistii lui ceasca de cea mai joasa speta, acele animale demente care si-au vandut sufletele pentru cate hartii. Lumea nu il mai voteaza pe ceausescu , dar ii voteaza umbrele aceleasi bestii cu chip de om care au torturat detinutii nesiguri politic si cei care se opuneau sistemul. E de ajuns sa te uiti la fetele lor ca sa te cutremuri. Luati poza unui politician si acoperitii gura.....veti privi raul in ochi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si pe langa ca e deja criza de bani, nu vom mai primi nici fonduri UE ca sanctiuni pentru justitia ineficienta, in schimb vom da bani la UE :stars:

 

Nu-ti fa griji ca fac ei rost de bani ...se vor mari impozitele pe case se 6 x ...basca se pare ca vor sa incaseze impozitul pe poluare de la toate masinile care polueaza!

 

Iti dai seama ca astia se cred cocotati deasupra noastra nu ca sa rezolve problemele societatii ...ci sa ne beleasca!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
guvernantii sunt doar niste golani mizerabili si avari ce-si vad doar propriile interese. le lipsesc chiar si capacitatile elementare. niste flegme virusate, cancerul deja extins si mortal al romaniei. nimicnicia rebutului fecal al umanului in descompunere avansata.

 

sunt foarte inteligenti, dar lipsiti rau de constiinta de sine, la fel ca majoritatea populatiei din Romania, 70-80% sunt la fel, fiecare la locul lui de munca

 

dar cum am mai spus, gunoaiele morale din varf, stiu sa se comporte bine in familia lor, pe cand prostimea de jos, nici macar in interiorul familiei nu fac exceptie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt foarte inteligenti, dar lipsiti rau de constiinta de sine....

eu nu-i pot vedea inteligenti. un om inteligent chiar lipsit de constiinta, ar trebui sa fie in stare sa-si construiasca planuri criminale bine calculate. in schimb, ei musca din turta ca la troaca. poate mizeaza prea mult pe ignoranta populatiei. dar la peste 90% din ei, eu nu observ nici cel putin privirea relativ inteligenta a cainilor pe fata lor. sau macar cateva urme emotionale pozitive in purtarea lor. vad in ochii lor doar satisfactie lacoma si desfranata, dispret, atunci cand nu e furie si rautate sau inghet pe fondul unei minciuni spuse fara sa clipesca, sau toate astea impreuna. doar la foarte putini dintre ei vad sclipiri de inteligenta. nu mai zic de constiinta, care lipseste cu desavarsire, si pe care nici macar sa o interpreteze teatral cum fac multi din alte guverne, ei nu sunt in stare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar cum am mai spus, gunoaiele morale din varf, stiu sa se comporte bine in familia lor, pe cand prostimea de jos, nici macar in interiorul familiei nu fac exceptie

 

Mira-m-as. Normal cand ai miliarde in cont, vile si parcu auto in fata casei nu e greu deloc, daca asta inseamna sa te comporti bine, dupa care ii vezi cu seringa in vena si cum fac formula 1 pe soselele tarii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×