Sari la conținut
Forum Roportal
stf

Illuminati

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Politica mondială se face la nivel de servicii de informaţii. Iluminaţii - sunt apelative folosite de ..scriitori.

 

 

 

Lupini,imi permiti sa te contrazic?

 

 

Evident.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si pana la urma de cine suntem condusi?? iluminati sau masoni....nu va mai faceti vise degeaba...cu masoni imbracati in robe, intr-o biserica sinistra, cu slujbe ciudate, sacrificand virgine pentru binele economic al tarii sau al planetei, sau al lor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si ? in fond cineva trebuie sa conduca turma !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt cei alesi sa conduca

sunt o elita selecta globala care decid destinele umanitatii

da,

alaturi de alte ''organizatii oculte''

sunt la curent nu cu fleacurile, ci problemele definitorii!!!

 

 

m-am saturat pana peste cap de asa-zisele "conspiratii" care "exista" pe plan mondial. eu nu cred asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
m-am saturat pana peste cap de asa-zisele "conspiratii" care "exista" pe plan mondial. eu nu cred asa ceva.

 

Cand avea bunicu vreo 82 de ani ....Eram la bunici si ne uitam la stiri ...era ceva cu razboiu din Irak(politica externa in orice caz} parca..etc,iar bunicu dintr-odata a zis "DEGEABA, ILUMINATII CONDUC LUMEA".... Si io mi-am zis...ia uite cu ce idei vechi a ramas bunicu{Credeam ca se refera la iluministi :o: }. :o:

Weird ....

Editat de Toranagasama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand avea bunicu vreo 82 de ani ....Eram la bunici si ne uitam la stiri ...era ceva cu razboiu din Irak(politica externa in orice caz} parca..etc,iar bunicu dintr-odata a zis "DEGEABA, ILUMINATII CONDUC LUMEA".... Si io mi-am zis...ia uite cu ce idei vechi a ramas bunicu{Credeam ca se refera la iluministi :P }. :o:

Weird ....

 

 

Ori de cate ori port o discutie pe teme politice sau istorice se ajunge la un punct unde se spune: "da,dar e cineva care conduce din umbra..." sau cam asa ceva. Eu personal m-am saturat formula asta pana peste cap. Nu poti vorbi de cineva anume,nu poti emite o teorie plauzibila ca te loveste de vesnica "conspiratie" . Nu neg,sunt sigur ca exista uneltiri,dar mi s-a facut lehamite de cate ori am auzit de ele. O iau razna cand aud de conspiratii :o::o: :P

Editat de AH45

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ori de cate ori port o discutie pe teme politice sau istorice se ajunge la un punct unde se spune: "da,dar e cineva care conduce din umbra..." sau cam asa ceva. Eu personal m-am saturat formula asta pana peste cap. Nu poti vorbi de cineva anume,nu poti emite o teorie plauzibila ca te loveste de vesnica "conspiratie" . Nu neg,sunt sigur ca exista uneltiri,dar mi s-a facut lehamite de cate ori am auzit de ele. O iau razna cand aud de conspiratii :o::o: :P

 

DEci si World Trade Centeru crezi ca l-au "prabusit" Ben Laden cu cativa fanatici ? :o:

Editat de Toranagasama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×