Jump to content
Forum Roportal
Demimurgul

Recomandati-mi seriale

Recommended Posts

La 08.10.2019 la 23:19, Dr.Jekyll a spus:

În cazul acesta trebuie sa vezi și The Originals și apoi Legacies 

Multumesc! Le am in vedere.

• Like 1

Cronicile Frankenstein

O combinație intre personajul din carte și personajele din realitatea contemporana lui : Mary și Percy Shelly,   Byron,  Ada Byron.  O fantezie de toata frumusețea. 

Cu un twist gen Oliver Twist .

Edited by Dr.Jekyll
  • Like 2

55 minutes ago, Enki said:

S-a uitat cineva la Umbre?

M-am uitat, așa, doar pe ici pe colo. Sincer, pe mine majoritatea filmelor românești de vreo 15 ani încoace mă deprimă. Parcă emană așa un aer descurajant.

Da, si mie im se par foarte deprimante filmele romanesti in general (cu foarte putine exceptii). parca se straduie sa arate numai mizeria, numai ce e urat, sunt intunecoase. La asta macar exista un fir narativ care e antrenant. Sunt la sezonul 2.

• Like 1

La 28.11.2019 la 17:19, Dr.Jekyll a spus:

Cronicile Frankenstein

O combinație intre personajul din carte și personajele din realitatea contemporana lui : Mary și Percy Shelly,   Byron,  Ada Byron.  O fantezie de toata frumusețea. 

Cu un twist gen Oliver Twist .

L-am văzut în primăvara. Mi-a plăcut.

• Like 1

Aseneth, imi mai recomanzi un serial? De cand am terminat de văzut The Originals (pe care il declar dragostea vietii mele) nu mai găsesc nimic care să mă atragă.:sad:

Am decis sa mai fac o incercare cu GOT, are tot ce ii trebuie ca sa imi placa, dar nu stiu de ce nu am avut rabdare cu el.

Ok, deci dupa ce am ajuns la mijlocul sezonului 4 si mi-a paralizat toate celelalte activitati zilnice, pot spune ca inteleg pe deplin isteria creata cu Game of Thrones. Recunosc ca pana nu am trecut de primele 4 episoade din primul sezon, era sa renunt din nou la el, ca de vreo doua ori pana acum

Edited by Enki