Sari la conținut
Forum Roportal
Ravl

Diversitate in credinte

Postări Recomandate

Voi trage o linie pentru moment dat , angoasa asta cu utilitatea sau inutilitatea fiintei umane a durat cam mult .

Ca suntem sau nu "crescatori" de suflete sau sufletul si spiritul ne apartin , ceea ce conteaza cu adevarat este prezentul , felul cum aleg sa'mi traiesc prezentul , astfel incat sufletul sa nu intre intr'o suferinta inutila, este ceea ce conteaza cu adevarat .

 

Trecutul, prezentul si viitorul reprezinta un intreg.

 

 

amin! macar sa le crestem spre bine. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Credinta este legata in primul rand de locul unde este situata acea tara de influente.. etc. Oamenii si-au pus intrebari bineinteles de la inceputul lumi de unde suntem de unde venim ce este dupa moartea cine ne-a creat.. etc Asa ca ei au incercat sa gaseasca raspunsul la toate aceste intrebari prin credinta lor. Cert este ca sunt legaturi intre toate credintele si toate se rezuma la existenta unei singure entitati sau inteligenta superioara care ne-a creat dar aici intervin si alte intrebari, aceasta inteligenta de unde vine? cea ce ne baga si mai mult in ceata

 

Zi-mi si mie raspunsu la intrebarile alea....

Bineinteles ca tu esti singura persoana care isi poate raspunde la aceste intrebari...

 

Eu am alta problema, daca tot veni vorba de asta.

Simt ca Dumnezeu ma iarta, dar eu nu pot sa ma iert. Nu-i ciudat?

Nu pot sa imi iert neputintele si anumite acceptari in anumite momente ale vietii.

In cazul asta da tot ce e mai bun din tine ca in momentul in care nu reusesti sa fi satisfacuta de idea ca macar ai incercat din toate puterile tale si trebuie sa acepti ca nu poti mai mult

 

Raul, ca tot vorbim de credinta. De ce apare crucea de pe tronul Papei intoarsa? Cauta si o sa vezi ca asa e.

E intoarsa :cheer: Sa fi uitat cumva papa cum arata o cruce normala? :yam:

Si ce daca este curucea acea (daca asa este) intoarsa? Iti afecteaza tie credinta? Pai nu, oricum o alta speculati ar fi ca masoni vor ca noi sa ne pierdem credinta ca astfel sa fim controlati mai usor de aceia sunt atatea atacuri asupra biserici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×