Sari la conținut
Forum Roportal
ieri

E tragic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hai sa nu ne supraestimam in halul asta... :focus:

 

Nu ai o idee chiar atat de originala, dupa cum spuneam. Ce zici de Judecata de Apoi din doctrina crestina? :-

 

Nah, nu se aseamana deloc. Eu ma gandesc la colonizarea spatiului cu ajutorul tehnologiei avansate pe cand astia inca il mai asteapta pe Iisus sa vina pe nouri. Plus ca eu nu astept nicio inviere pentru ca sunt constient ca moartea este irevocabila. Eu ma gandesc la continuitatea individuala prin clonare sau la regenerarea tesuturilor cu ajutorul nanotehnologiei. Pare s.f. dar este probabil. Deci la mine este exclusa orice idee de spiritualitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nah, nu se aseamana deloc. Eu ma gandesc la colonizarea spatiului cu ajutorul tehnologiei avansate pe cand astia inca il mai asteapta pe Iisus sa vina pe nouri. Plus ca eu nu astept nicio inviere pentru ca sunt constient ca moartea este irevocabila. Eu ma gandesc la continuitatea individuala prin clonare sau la regenerarea tesuturilor cu ajutorul nanotehnologiei. Pare s.f. dar este probabil. Deci la mine este exclusa orice idee de spiritualitate.

 

Atunci... iti urez mult succes in cercetare! :-

 

Pentru mine e cam tarziu sa ma reprofilez, stiu ca trebuia sa dau la Fizica la Magurele dar din pacate am terminat deja o facultate de Informatica si lucrez pe domeniu... (w00t)

 

Dar daca vrei un virus distrugator care sa termine toate calculatoarele din lume si sa-i ajute pe astia care cred ca tehnologia e lucrarea Satanei sa se intoarca inapoi in pestera, printre australopiteci, promit sa consider posibilitatea... :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oamenii mor, se sting pentru totdeauna si majoritatii nu ii pasa, nu regreta nimic, nu regreta nici macar propria moarte. Dau totul uitarii si trec mai departe...

 

Cred ca pe parcursul vietii invatam sa nu ne pese. Si asta ca sa trecem mai usor peste astfel de intamplari. Ne educam sa nu mai vedem totul ca pe o tragedie. Altfel nu am rezista si nu am mai avea puterea de a trece mai departe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu ma gandesc la colonizarea spatiului cu ajutorul tehnologiei avansate ...

pai atunci fa-ti din asta un scop in viata. implica-te in dezvoltarea de noi tehnologii. adu-ti si tu aportul la obtinerea nemuririi pe lumea asta. :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai atunci fa-ti din asta un scop in viata. implica-te in dezvoltarea de noi tehnologii. adu-ti si tu aportul la obtinerea nemuririi pe lumea asta. :think:

 

Din pacate nu am aptitudini pentru asa ceva si nici nu e domeniul meu. :crazy: Trebuie sa sper ca o sa apara cercetatori cu idealuri ca ale mele odata cu evolutia tehnologiei intr-un viitor apropiat sau indepartat cand oamenii o sa-si doreasca mai mult cu cat o sa descopere mai mult si sa cred ca printre acesti cercetatori va fi si o minte stralucita care sa gaseasca o solutie. M-as bucura sa stiu ca visul meu e implinit chiar daca eu nu voi mai fi sa beneficiez de aceste mari descoperiri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oamenii mor, se sting pentru totdeauna si majoritatii nu ii pasa, nu regreta nimic, nu regreta nici macar propria moarte. Dau totul uitarii si trec mai departe...

Faptul ca voi muri pentru mine e o tragedie, insa pentru cei mai multi nu inseamna nimic ca si cum viata insasi n-ar insemna nimic, iar pentru unii e chiar ceva de luat in ras. Trebuie sa ai un suflet rece ca sicriul de metal sa nu iti pese de moartea ta sau a celor din jurul tau.

 

as vrea sa te gandesti ...logic si sa gandesti si putin la rece ce ar insemna sa numai moara ...nimeni ....acum numai avem loc unii de altii ...dar atunci ...ce vom face ....vom sta ca sardinele in conserva...aerul curat sigur ne va lipsi ,vom respira cu randul :think:

nimeni nu este atat de rece incat sa nu-l doara disparitia unui cunoscut...zic cunoscut nu persoana draga ...fiindca multi nu-si revin dupa o asemenea tragedie ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
N'ai auzit ca viseaza la o colonizare a spatiului?Unde ti'e capu' d'ra - citeste mai mult decat primu' mesaj de vrei sa pui si tu unu ?

 

aaaa...asa e p'acilea ..tre sa citesc doo pagini de gangureli ...ca sa ma pot ..etala si yo ?: fie ..imi strang jucariile si plec .......colonizam spatiul ...da ...sunt convinsa ,dar cu deseuri toxice ...facem din spatiu o mare si infinita groapa de gunoi ...ca suntem meseriasi la produs ...gunoi :crazy:

 

ptiu ...scuze ...nu doo ...25 ...grele rau :think:

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar de ce sa nu fie asa pe fiecare planeta ?! :o:

 

sa se limpezeasca imaginea ca nu vaz poza ...sper ca nu e fluturasi ,pasarele si zane roz :think:

 

oops ..eroare si forumul refuza ...eternitatea :crazy:

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×