Sari la conținut
Forum Roportal
Kaleidoscope

Singuratatea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

...15 min. in lift

...60 min. intr-o pestera

minute, ore, zile, la mine acasa, alaturi de calculator, de carti, cu muzica, langa catel...

...de fapt, nu stiu ce este singuratatea!?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Serafimul zicea ca nimeni nu a ajuns sa il cunoasca cu adevarat, desi e inconjurat de prieteni. Asta e singuratatea cea mai groaznica

 

 

Da,singuratatea in mijlocul multimii sau alaturi de partener...e cea mai crunta...singuratatea in doi...calea sigura spre imbatranirea sufletului....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Serafimul zicea ca nimeni nu a ajuns sa il cunoasca cu adevarat, desi e inconjurat de prieteni. Asta e singuratatea cea mai groaznica

Da,singuratatea in mijlocul multimii sau alaturi de partener...e cea mai crunta...singuratatea in doi...calea sigura spre imbatranirea sufletului....

sufletul poate fi mentinut tanar. dar asta depinde de noi si de cum gandim. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sufletul poate fi mentinut tanar. dar asta depinde de noi si de cum gandim. :crazy:

depinde si de unii care au grija sa ni-l distruga incet-incet....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu. puterea e a ta :crazy:

as da orice sa fie asa....sper sa ai dreptate...tot vrand sa-i multumesc pe toti ma trezesc mereu singura si neinteleasa...si pana la urma si nefericita...... :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
as da orice sa fie asa....sper sa ai dreptate...tot vrand sa-i multumesc pe toti ma trezesc mereu singura si neinteleasa...si pana la urma si nefericita...... :lol2:

cu cat ne dorim mai mult, cu atat mai nemultumiti vom fi. bucuria si multumirea e in noi. ca sa ajungi departe, incepi cu pasi marunti. priveste bine in jurul tau si vei gasi nenumarate lucruri care sa-ti incante sufletul si incet incet vei regasi puterea. intelege, ca sa fi inteleasa. multumeste-te intai pe tine insati. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cu cat ne dorim mai mult, cu atat mai nemultumiti vom fi. bucuria si multumirea e in noi. ca sa ajungi departe, incepi cu pasi marunti. priveste bine in jurul tau si vei gasi nenumarate lucruri care sa-ti incante sufletul si incet incet vei regasi puterea. intelege, ca sa fi inteleasa. multumeste-te intai pe tine insati. :crazy:

ce inteleapta esti ,flori de camp....si eu credeam asta,,,,,acum insa am mare nevoie de atentia si afectiunea unora...dar....din pacate.....trebuie sa ma multumesc singura.... :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce inteleapta esti ,flori de camp....si eu credeam asta,,,,,acum insa am mare nevoie de atentia si afectiunea unora...dar....din pacate.....trebuie sa ma multumesc singura.... :lol2:

you're not alone... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×