Sari la conținut
Forum Roportal
Cupidon_2oo8

Discutii libere despre dragoste.....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

teoretic sanse exista. practic....daca nu ai folosiot protectie si nu ai ramas insarcinata in perioada de dupa avort, consulta un medic bun. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna! va rog mult sa ma ajutatzi. am o mare problema. acum 6 ani am fost victima unui avort, consecinta a unei relatii nefericite. de atunci am mai avut o relatie de 3 ani care si aceea s a incheiat. acum cand intr-adevar mi-am gasit jumatatea, sunt intr-o stare psihica proasta. il iubesc, ma iubeste, suntem de un an impreuna, dar ma apasa o problema. insa cu el nu pot discuta problema asta, deoarece, cred eu e prea devreme. as vrea sa am un copil cu el, insa nu sunt sigura ca il voi putea avea, tocmai din cauza acelui avort. mi-e teama ca il voi pierde si de aceea prefer sa ma stresez eu sau mai bin zis, sa tin in mine problema asta. din cate am citit pe net, sansele ca sa raman insarcinata exista,intrucat am menstruatie regulata. dati-mi un sfat sa pot scapa de stresul asta fara sa ii spun lui ca stii ca acum 6 ani am facut avort etc etc. exista sanse sa raman insarcinata? spuneti mi din ce stiti voi pls!!!! va pup pe toti

Eu zic ca poti ramane insarcinata. Nu te mai gandi si ai scapat de stres! De e jumatatea ta, e bine sa stie totul despre tine. De un an era cazul sa stie. Iar militez pentru " Asta sunt, mai iei cum sunt, nu ascund nici un defect, tocmai pentru ca te iubesc!"

Apoi cei care au o parafa, medicii, nu au studiat ani intregi ,fiindca nu e nevoie de ei. Includ aici atat dentistii, cat si ginecologii.( cam de astia mi-e frica) Mergi la un ginecolog. Incearca, cica nu musca! :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am avut nici o relatie sexuala neprotejata dupa avort.va multumesc nespus de mult ptr sfaturi si am sa incerc sa nu ma mai gandesc. si inca ceva eu stiam ca baietii trag de fete cand e vorba de inceperea unei relatii, adica hai in oras, hai sa avem o relatie etc. in cazul meu, la inceput eu am fost cea care a pus picioru in prag: hai in oras, vreau sa fiu cu tine.am depus eu prima sentimente. el cica suferea dupa fosta si ii era greu sa depuna sentimente. acuma suntem impreuna si vreau sa zic ca ma pretuieste mult ptr ca eu il iubesc cu adevarat. nu stiu acum, oare ii e frica sa nu ma piarda?? el nu prea imi arata asa cum sa zic nu e cum s-ar zice obsedat de iubire. nu zice te iubesc, nu zice ca vrea sa ramana cu mine toata viata, e mai abtinut. dar sunt sigura ca ma iubeste. ce parere aveti??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cat timp a trecut de la fosta lui? din ce motive s-au despartit? cat de mult a tinut la ea?

 

faptul ca e abtinut, da de gandit. posibil sa te fi acceptat doar pentru a mai uita de suferinta lui. si cand isi va reveni total, sa gaseasca pe altcineva. poate par dura .... dar stiu ce vorbesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu am avut nici o relatie sexuala neprotejata dupa avort.va multumesc nespus de mult ptr sfaturi si am sa incerc sa nu ma mai gandesc. si inca ceva eu stiam ca baietii trag de fete cand e vorba de inceperea unei relatii, adica hai in oras, hai sa avem o relatie etc. in cazul meu, la inceput eu am fost cea care a pus picioru in prag: hai in oras, vreau sa fiu cu tine.am depus eu prima sentimente. el cica suferea dupa fosta si ii era greu sa depuna sentimente. acuma suntem impreuna si vreau sa zic ca ma pretuieste mult ptr ca eu il iubesc cu adevarat. nu stiu acum, oare ii e frica sa nu ma piarda?? el nu prea imi arata asa cum sa zic nu e cum s-ar zice obsedat de iubire. nu zice te iubesc, nu zice ca vrea sa ramana cu mine toata viata, e mai abtinut. dar sunt sigura ca ma iubeste. ce parere aveti??

Daca nu ai avut relatii neprotejate dupa avort, fugi la un control ginecologic general, daca doctorul zice ca totul e in regula , totul e in regula, treceti la intemeierea familiei, cum s-ar zice. :crazy: Dar sa depuneti din greu sentimente in asta!

DE ce sa te piarda? Mai retinuti sunt tipii in general. Ca doar n-ai vrea sa fie frisca nebatuta si sa se declare toata ziua? ( un fel de Mircea Radu)

Daca tu il iubesti, esti sigura ca te iubeste si el, noi despre ce sa avem parere? Ai incredere in el, cu succes inainte. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iti urmezi sentimentele sau ratiunea?

 

Cateodata esti pus in postura sa alegi ,sa faci ce-ti dicteaza sufletul sau sa faci ce-ti spune "mintea''

Sunt multe situatii in care inima iti spune DA ,iar in acelasi timp ratiunea iti spune NU.In aceste circumstante ce faceti?

Intotdeauna ratiunea.Pt mine inima e "un creier mai prost".Imi spune ceva,dar nu-mi spune bine.Daca fac ca ea,iese prost si pentru ea,si pt creier.In concluzie,prefer ratziunea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragostea este trecatoare, iubirea insa, este eterna.Suntem rationali si distrugem misterul, suntem sensibili si cuprinsi prinsi de viata.Renuntam la viata pentru alte vieti.O viata pentru ea/el, o viata pentru tine, o viata pentru omenire reprezinta pretul eternitatii.Oscilam inre placerea carnala a unui animal si constiinta tematoare de Dumnezeu a unei persoane. Urmam stereotipuri, ne limitam si uitam ca iubirea largeste granitele pana dincolo de absolut.Impart ce am primit celui de langa mine ca sa fiu bogat si zambesc cu cel ca sa primesc lumina.Stiu ca in eternitatea mea am sa am un cer cu cele mai frumoase stele si n-am sa fiu singur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragostea este nebunia cuvintelor intelepte, este nebunia oamenilor rationali, este nebunia corpului si-a mintii...dragostea este o nebunie, iar a fi nebun este a sta la hotarul realului si a imaginarului....iubiti real ca este inimaginabil...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragostea este:::::::::::::::::::

... un lung prilej pentru durere,caci mii de lacrimi nu-i ajung,si tot mai multe cere...

... o sageata ce iti face rani de foc ...

... legea vietii,...este chiar viata...

... o iluzie,dar prea dulce ca sa nu te lasi prins in mreje,sa gusti din voluptatea ei

... o boala incurabila

De la un timp urmez doar ratiunea.Inima des m-a inselat si deja n`o mai ascult .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×