Sari la conținut
Forum Roportal
Robert M.

Criza din america

Postări Recomandate

Asta e realitatea.

Nu e adevarat.

Somajul e MULT mai sus.

Si mai depinde si de state.

 

 

Somajul in America = 6.1 %. Comparati voi cu restul tarilor vest Europene.

http://www.bls.gov/news.release/empsit.nr0.htm

 

si iata si comparatia

 

ftp://ftp.bls.gov/pub/special.requests/Fo...abor/flsjec.txt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de toate tre' sa intreb daca sti sa citesti un tabel. Probabil ca nu, pentru ca linkul trimis de tine arata clar ca am dreptate, adica ca somajul e de 6,1 %.

 

Ca sa citesti tabelul respectiv:

 

- te duci la primul tau link,

- te duci la Table A,

- te uiti la Category - Monthly Data - Sept 2008,

- de la Sept 2008 te uiti in jos pana unde scrie Unemployment Rates,

- acolo o sa gasesti cifra 6,1 pentru All workers, care reprezinta media ratei de somaj in America.

 

Succes! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Succes! :crazy:

:good:

FIRESTE ca am vazut, dar nu m-am putut abtine sa nu te contrazic :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In afara de asta ai si ceva inteligent de zis?

am zis ceea ce aveam de zis

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca unii afirma ca actuala criza a fost "fondata" in timpul guvernarii lui Clinton, cred ca Bush impreuna cu republicanii lui,au avut la dispozitie doua mandate ca sa schimbe neregulile facute de politica lui Clinton,dar poate n-au stiut s-o faca si atunci nu mai este vorba de lipsa de responsabilitate a unor indivizi, ci de lipsa de responsabilitate a unui intreg sistem, care are si pretentii de a conduce lumea.

Pentru ca americanii s-au axat atatia ani pe activitati finanaciare si servicii,lasand deoparte productia de bunuri,comparativ de exemplu cu rusii unde economia lor este bazata pe resursele naturale si de care Occidentul mai are inca nevoie, sunt foarte aproape de colaps.

Oare cine s-ar fi gandit cu ani in urma ca cei care au pus in miscare economia globala, fiind un model de succes in lume trec printr-o asemena criza ?iar ca un paradox americanii saracii nu au nicio vina,dar le mai ramane un sprijin, legile bine facute si constitutia...deocamdata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar daca unii afirma ca actuala criza a fost "fondata" in timpul guvernarii lui Clinton, cred ca Bush impreuna cu republicanii lui,au avut la dispozitie doua mandate ca sa schimbe neregulile facute de politica lui Clinton,dar poate n-au stiut s-o faca si atunci nu mai este vorba de lipsa de responsabilitate a unor indivizi, ci de lipsa de responsabilitate a unui intreg sistem, care are si pretentii de a conduce lumea.

Pentru ca americanii s-au axat atatia ani pe activitati finanaciare si servicii,lasand deoparte productia de bunuri,comparativ de exemplu cu rusii unde economia lor este bazata pe resursele naturale si de care Occidentul mai are inca nevoie, sunt foarte aproape de colaps.

Oare cine s-ar fi gandit cu ani in urma ca cei care au pus in miscare economia globala, fiind un model de succes in lume trec printr-o asemena criza ?iar ca un paradox americanii saracii nu au nicio vina,dar le mai ramane un sprijin, legile bine facute si constitutia...deocamdata.

 

duamne ce chestii complet stupide...nici rusul singuratec nu se putea degrada at

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×