Sari la conținut
Forum Roportal
Cleric Preston

Iubire...dorinta...indragostire...sexualitate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Culmea este ca citatele tale sunt chiar valoroase, numai ca eu ti-am cerut o parere personala, moment in care ai inceput sa-mi faci analiza gratis . Este pacat ca la tot pasul sa simti nevoia de a-ti desfiinta interlocutorul si de a-i pune un diagnostic .

 

Daca imi cereai doar o parere personala iti raspundeam. Dar inainte de a o cere, ai emis niste considerente personale si ai primit o analiza la aceste considerente. Nu ti-a prins bine analiza? Normal ca fac analiza si pun interlocutorul la punct cand simt un interes ascuns in spatele vorbelor acestuia. Pune-ma si tu la punct, dar cu o analiza valida, nu ma deranjeaza.

Editat de Cleric Preston

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu sunt in masura sa-ti fac analiza . Mi-ai demonstrat in schimb un lucru, care-mi schimba parerea despre ajutorul dat de un psiholog sau psihoterapeut si m-ai determinat sa nu ajung niciodata sa solicit ajutor . Iti multumesc pentru ca in spatele unor cuvinte simple ai cautat ascunzisuri inexistente.

 

Eu nu ti-am demonstrat nimic, tu ti-ai reconfirmat scenariul de viata, acela de paranoica, "Eu sunt OK - ceilalti nu sunt OK".

 

Ti-am spus ca nu sunt OK, de doua ori, insusi faptul ca scriu pe forum e un lucru non OK. Vrei a treia oara sa iti repet? Diavolul din tine are nevoie de consolare la infinit?

 

ps. poti sa mergi linistita la psiholog, nu te va face paranoica :spiteful: ,vei ajunge tu singura la concluzia asta daca e cazul

Editat de Cleric Preston

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in acest moment, prefer sa nu cunosc adevarul si sa raman la statul de inocenta, naivitate ...

Acum e cam t

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acest topic a trezit sentimente de furie in mine :spiteful:

Editat de Rhini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Noi,ceilalti ce invatam despre iubire din aceasta discutie? :spiteful:

 

Multe...sunt convins.

 

Poate ar trebui sa continuam cu restul topicului, indragostirea si sexualitatea.

Editat de Cleric Preston

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×