Sari la conținut
Forum Roportal
Cleric Preston

Iubire...dorinta...indragostire...sexualitate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sarumana dar tot n-am inteles. sa mi se spuna cu cuvintele noastre. :)

 

Cred ca vom astepta mult si bine .

Dar daca ar fi sa fac un conspect as zice ca toti avem probleme de ordin psihologic si ca nici-unul din noi nu vrea sa zica doar ce scrie, ci in spatele a ceea ce a scris se ascunde musai vre-un gand ascuns . 8) . Avem sufletele vandute diavolului sau ceva de genul acesta .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu am zis ca nu are voie sa aiba calculator, prieteni sau ce vrea el.

Nu am zis ca imi apartine.

Acum, in ceea ce priveste aspectul erotic. Daca o face pentru ca:

-nu sunt atenta la nevoile lui, e ceva in neregula cu mine.

-pur si simplu pentru el e ok sa existe diversitate, pentru mine nu e.

Daruiesc de buna voie , timpul, persoana, eforturile, corpul meu , cand faci dragoste. Acum, EU UNA M-AS SIMTI FOARTE JIGNITA SA AFLU CA AI FACUT DRAGOSTE CU ALTCINEVA.

DACA ASTA INSEAMNA CA NU GANDESC OCCIDENTAL, CA NU FAC DIFERENTA INTR-O ACTIUNE MECANICA SI UNA DE SUFLET, SO BE IT! POT TRAI CU ASTA!

Am incredere totala, deschidere totala fata de el, macar asa imi place sa cred. Pentru mine insa o relatie serioasa....inseamna exclusivitate sexuala.

Scriam,pe un alt topic,ca orice lucru,cat de placut si interesant,dar care capata statutul de exclusiv,devine cu timpul neplacut...chiar dezgustator.Dadeam exemplul mancarii preferate,pe care cineva s-ar incapatana sa o manance exclusiv,si care ar deveni cu timpul detestata.Nu e vina mancarii...atitudinea e de vina.Cu timpul,intervine saturatia,chiar dezgustul...

Exclusivitatea e o mare tampenie,care nu doar ca nu face vreo relatie mai durabila,ci e capabila sa distruga si cea mai durabila relatie!

Imagineaza-ti ca esti singura pe o insula pustie,cu iubitul...nu mai sunt oameni deloc...femei,nici atat.Cat crezi ca va va lua ca sa va detestati?!

Daca mai sunt si barbati pe insula aia,ai sa te gandesti la altul(ai sa crezi ca problema e el...)dar nu-i nimic...dupa un timp de exclusivitate cu tine,si el o sa inceapa sa se gandeasca la barbatii aia!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nici un bai. rabdare avem. :)

 

Si rabdare si interesul de a afla raspunsul . 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Facem comparatii aiurea acum. Prefer sa aiba, sa am cerc de prieteni, sa avem lume in jurul nostru.

Eu vorbesc de o relatie serioasa...sansele a ajunge sinurgi pe o insula pustie sunt cam ca eu sa castig cateogoria 1 la 6 din 49.

Nu am de terorizare, de crize sau control. Daca ma intorc la postarea initiala....de este o relatie adevarata de iubire, nici macar nu ar trebui sa gandesc ca ar exista aceasta posibilitate intr-o iubire matura.

Iar cum oameni suntem, fara a spune ca eu nu pot gresi, prefer sa nu aflu daca a facut sex cu alta.

Vezi mai sus....am deja 30 de ani and so on....contect the dots.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Faci pe lupul moralist la modul superficial. Tocmai ti-ai incheiat relatia cu o prostituata de cursa lunga, acea Ana Lesko. Cum se face ca ai fost clientul ei sa iti raspunzi tie insuti. Eu zic ca ai acceptat-o pentru ca a fost mai ieftin. 8)

Eu zic că se face complet praf reputaţia ta de psiholog, dacă mai continui să presupui gratuit. :)

 

Pentru mine nu a fost "mai ieftin", pentru mine a fost gratis. Cu mine chiar şi-a dorit să facă dragoste. Desigur,

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ti-a prins bine analiza? Normal ca fac analiza si pun interlocutorul la punct cand simt un interes ascuns in spatele vorbelor acestuia. Pune-ma si tu la punct, dar cu o analiza valida, nu ma deranjeaza.

In spatele vorbelor mele este de fapt interesul , acu neascuns, ca userul imi este antipatic, profund. NU imi este antipatica persoana, nu imi sunt antipatice ideile emise de psihologi , imi este antipatic userul. So , tot ce zic , nu este foarte obiectiv. 8) Formulez doar intrebari:

1. De ce te simti amenintat de oricine care prezinta o alta parere?

2. Ce interes ascuns era in spatele ideilor exprimate in aceasta instanta? Vreau si eu sa inteleg......Ca este frustrant sa admiti ," fratilor, acolo asa scrie, eu fac cum pot si eu raspund de deciziile mele"...asta da. Interesul ascuns al fiecaruia este sa te desfiinteze?

3. Personal....faptul ca ai facut legatura intre ceea ce postasem la fantezii imposibile si ceea ce postasem la cum simti iubirea....era tot analiza? M-a suparat....am vrut doar sa comunic.......nu faci doar analiza si pui interlocutorul la punct, des esti un mare magar in exprimare. Iar forumul e plin de geniumaniaci. Myself includeed, catodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si daca, cainele tau te-a latrat si te-a muscat de prea multe ori in asa fel incat iti vine greu sa-l mai mangai sau sa-l mai atingi ....

Eu sunt mai maniheist aşa,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×