Sari la conținut
Forum Roportal
dobromir

cu cine traiesc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

A citit ce s-a scris pe forum si i-a parut rau pt ca a vazut cum mi s-a vb. "Nu vezi ca isi bat joc de tine?" Asta a durut cel mai tare. O astept sa vina pt ca mi-e dor de ea si ii simt lipsa.

Dragoste cu nabadai :blink: Si noi ne dam CU parerea intr-o veselie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sper si eu sa lamuriti :blink:

 

acum in spirit de gluma... m'a sunat un prieten sa iesim maine la o cafea, nu l'am vazut de vreo 2 luni, iar sotul meu nu e in tara. Ce sa fac? Ma duc sau ma bate sotu'? :roll:

Sper sa nu faca greseala mea. Dute daca nu ii ascunzi nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sper sa nu faca greseala mea. Dute daca nu ii ascunzi nimic.

 

glumesc, nu s'ar atinge de mine niciodata. :D

Ok, dar cand vine sotia ta acasa faci un efort sa ramai calm chiar daca ea se enerveaza?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parca am mai intrebat asta o data: de ce iti pui intrebarile astea pe forum in loc sa discuti direct cu ea. Bine, asta presupune s-o faci cu calm, nu cu nervi, rastit, pumni/palme/picioare.

 

Intelege ca problema este intre voi doi. Indifernt ce scrii tu pe aici, sau sotia ta, oamenii de pe forum nu vor stii niciodata intreaga poveste, in amanunt, si nu or sa-ti poata da niciodata un raspuns pertinent. Pot doar sa ghiceasca ce se intampla.

 

Doar tu si sotia ta cunoasteti situatia reala, doar voi doi puteti sa gasiti o solutie. Daca vreti.

Episoade urate nu au mai fost, nu e un obicei la noi asa ceva. vreau sa ascult mai mult si sa vb mai putin. Trebuie sa o ascult.

 

glumesc, nu s'ar atinge de mine niciodata. :D

Ok, dar cand vine sotia ta acasa faci un efort sa ramai calm chiar daca ea se enerveaza?

Daca se enerveaza plec asa cum am facut-o de multe ori pt a evita sa ajung sa ma enervez si eu

 

Nu ma enervez pt ceea ce mi se spune, depinde f mult si de tonul pe care imi vb. Dar cred ca s-a saturat si ea sa imi vb urat. Nu mai vreau sa ii aduc acuze, vreau doar sa ii spun ce nu imi place mie ca se intampla, daca stie ce nu imi place si ma doare si tine la mine, va tine cont de asta

 

Maine plec la niste clienti in provincie. Deci nu o sa pot raspunde.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma, un rezumat , careva?

Am citit ca o caftea pe sotie.

Daca ii ascunde nu e bine, ca minte, daca ii spune nu e bine, ca e "parasuta". Plus, daca accepta de la altul, ia sa puna mana sa accepte sa o pocnesc si eu.

Prin asta nu scuz deloc iesirile ei de urlete. Daca ridici tonul in conversatie iti asumi pumnii, in cazul in care esti cu un tapinar.

 

plus.....topicul e la misto?

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dobromir, daca doar din mesajele tale ai reusit sa ne scoti pe vreo cativa din pepeni...o mai poti acuza pe sotia ta ca nu mai are chef de discutii inutile?

 

eu n-am vrut sa te atac, ci doar sa te zgandaresc putin, ca sa vad cum reactionezi. gandeste-te la treaba asta cand mai incerci sa vorbesti cu ea. eu nu te cunosc, tu nu ma cunosti, daca ne jignim reciproc...ce-am avut si ce-am pierdut. dar cand discuti cu ea si devii atat de agresiv atat de repede, nu te mai grabi sa o acuzi numai pe ea pentru ca-si pierde cumpatul.

 

in rest, sunt de parere ca ai primit in 100 de pagini destule sfaturi constructive. de acum incolo tu decizi ce trebuie sa faci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma gandesc si cand spun asta o spun la modul cel mai serios. Am gresit si eu pt ca daca traiam cu ideea ca eu nu am gresit cu nimic, nu intram pe forum acesta. Nu eram nici eu sigur ca procedez corect pt ca rezultatele nu erau cele pe care le doream.

Sotia mea mi-a comunicat ca vrea sa vb cand ajunge acasa. O astept si sper sa facem un pas spre bine.

 

A citit ce s-a scris pe forum si i-a parut rau pt ca a vazut cum mi s-a vb. "Nu vezi ca isi bat joc de tine?" Asta a durut cel mai tare. O astept sa vina pt ca mi-e dor de ea si ii simt lipsa.

 

Ai intrat aici pentru a cauta scuze la gesturile tale.

Daca vrei sa stai cu ea , fa-o! Dar cred ca nu e cazul. Voi va iubiti pe voi insiva si cam atat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dobromir, daca doar din mesajele tale ai reusit sa ne scoti pe vreo cativa din pepeni...o mai poti acuza pe sotia ta ca nu mai are chef de discutii inutile?

 

eu n-am vrut sa te atac, ci doar sa te zgandaresc putin, ca sa vad cum reactionezi. gandeste-te la treaba asta cand mai incerci sa vorbesti cu ea. eu nu te cunosc, tu nu ma cunosti, daca ne jignim reciproc...ce-am avut si ce-am pierdut. dar cand discuti cu ea si devii atat de agresiv atat de repede, nu te mai grabi sa o acuzi numai pe ea pentru ca-si pierde cumpatul.

 

in rest, sunt de parere ca ai primit in 100 de pagini destule sfaturi constructive. de acum incolo tu decizi ce trebuie sa faci.

Intradevar discutia degenerase fara nici un sens, si e adevarat ca si eu am contribuit poate la starea ei de nervozitate. Ne-am enervat unul pe altul.

Nu devin agresiv atat de repede si nici nu ma enervez atat de repede, nu am raspuns provocarilor de prima data, cititi prima pagina a acestui topic si o sa vedeti ca de pe atunci am inceput sa fiu catalogat ca paranoic. Nu am respins ideea dar imi place sa se vina si cu argumente solide. Au trecut f multe pagini si nu cred ca m-am enervat si nici nu am jicnit pe nimeni. Respect parerea altora, dar ca sa mi-o asum si sa ii dau valoare de adevar trebuie aduse si niste argumente. Tin cont de toate parerile si mai ales de cele argumentate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sper si eu sa lamuriti :D

 

acum in spirit de gluma... m'a sunat un prieten sa iesim maine la o cafea, nu l'am vazut de vreo 2 luni, iar sotul meu nu e in tara. Ce sa fac? Ma duc sau ma bate sotu'? :)

 

:)..Nu te duce, nu te duce . ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma gandesc si cand spun asta o spun la modul cel mai serios. Am gresit si eu pt ca daca traiam cu ideea ca eu nu am gresit cu nimic, nu intram pe forum acesta. Nu eram nici eu sigur ca procedez corect pt ca rezultatele nu erau cele pe care le doream.

Sotia mea mi-a comunicat ca vrea sa vb cand ajunge acasa. O astept si sper sa facem un pas spre bine.

 

A citit ce s-a scris pe forum si i-a parut rau pt ca a vazut cum mi s-a vb. "Nu vezi ca isi bat joc de tine?" Asta a durut cel mai tare. O astept sa vina pt ca mi-e dor de ea si ii simt lipsa.

 

Pana la urma tot a fost bun la ceva topicul asta interminabil. Sper sa clarifici problemele cu sotia si sa va impacati, mai ales ca amndoi doriti asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×