Sari la conținut
Forum Roportal
Cleric Preston

Relatia dintre parinti si copii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna..... sunt Andreea si am 16 ani ....ajutati-ma va rog..... nu mai stiu ce sa fac.... de abia am luat vacanta si am vrut sa ies afara cu un baiat... si mama nu intelege devine nebuna knd vine vb. de baieti asa ca i am zis ca ies cu prietenele... dar a zis ca asta e o mare minciuna si ies cu baieti.... si parca a innebunit :((( nush ce sa mai fac... e disperata nici vb. de baieti.... vreau sa ma tina toata viata mea in camera mea nuj ce sa mai fac....plang incontinuu mai ales ca tot l-am refuzat pe baiatul acela....si e de treaba.... si azi trb sa iesim ca prieteni.....amici.....nush ce sa fac ..a innebunit...nu credeam ca voi spune asta odata dar o urasc...:)( help me..pls:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna..... sunt Andreea si am 16 ani ....ajutati-ma va rog..... nu mai stiu ce sa fac.... de abia am luat vacanta si am vrut sa ies afara cu un baiat... si mama nu intelege devine nebuna knd vine vb. de baieti asa ca i am zis ca ies cu prietenele... dar a zis ca asta e o mare minciuna si ies cu baieti.... si parca a innebunit :D(( nush ce sa mai fac... e disperata nici vb. de baieti.... vreau sa ma tina toata viata mea in camera mea nuj ce sa mai fac....plang incontinuu mai ales ca tot l-am refuzat pe baiatul acela....si e de treaba.... si azi trb sa iesim ca prieteni.....amici.....nush ce sa fac ..a innebunit...nu credeam ca voi spune asta odata dar o urasc...:(( help me..pls:(

 

:cheer: In aceeasi situatie sunt si eu ... si eu tot 16 ani am ... pai acum sunt alte vremuri ... ele aveau prieten abia de la 18 ani, iar pe noi nu inteleg. Ele se gandesc la riscuri, se gandesc sa nu ne faca ceva, sau sa nu ne apucam noi de prostii ... de la 18 ani incolo te va lasa, cu siguranta ... si de ce nu te crede ca iesi cu prietenele? Zi-i si tu acolo niste nume de prietene :cheer: intreab-o de ce nu are incredere in tine... ce naiba, nici cu "prietenele" :cheer: nu mai ai voie sa iesi? ...... faza e ca, acum, in adolescenta, ne incearca sentimente puternice, si nu iti va putea interzice nimeni niciodata sa le ai ... iar tu poti sa iti faci prieten si fara sa stie ea ... doar nu o sa vina dupa tine afara :) ... daca nu poti sa discuti cu ea si sa ii spui ca acum nu mai e ca pe vremea lui Papura, ascunde-te de ea si gata. Eu asa fac ... alta varianta nici nu gasesc :(.

 

Zi ca ea si fa ca tine. :beee:

 

[sigur o sa ma contrazica cineva].

Editat de PunkY StylE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu pot...nu ma lasa....sunt in alt oras si nu pot sa ies asa numa.... azi am crezut ca ma omoara de furioasa ce era.....nu pot sa cred :(

 

 

nu ma lasa nici cu prietenele...in mom in kre am zis , ea a zis ca e o mare minciuna si ma duc la baieti....si a strigat tot blocu' si a fost horror tot....plang incontinuu..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Calmeaza-te mai, ca eu mi-am facut rau cu plansul asta.

Pai fa in felul urmator: cheama-ti prietenele acasa si prezinta-le. Apoi, daca iti sunt prietene, ii pot confirma si ele ca tu nu ai iesit cu baieti, si ai iesit cu ele. :cheer:

Dar :(. Te tine sechestrata in casa pentru ca n-are incredere in tine? :)

Daca ai o matusa ceva, o bunica, o sora mai mare, o cumnata ... mai intelegatoare ... roaga pe una din ele sa vorbeasca cu mama ta despre asta.... Macar sa afle ce parere are despre prietenia cu baietii ... Deci sa inteleg ca nu te lasa nici macar amica sa fii cu un baiat. Dar la scoala iti da voie sa mergi? :cheer: ... Nu stiu ce sa mai zic :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

faza e ca nu prea is dispuse sa faca asta pt mn... si nu are incredere deloc... si da ma tine ca intr-o puscarie..."am o camera,am tv,pc,food" etc...si km atat...si akma nici baiatul nu mai vrea...nush ce sa fac..innebunesc...ma doare deja capul si simt ca mi explodeaza ochii de atata plans..pur si simplu sa pierzi asa.... e trist :(((

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te inteleg ... Nu stiu cum sa te ajut ... uite iti dau un topic deschis de mine care presupune cam aceleasi lucruri... sfaturile ce le-am primit eu, poate iti vor ajuta si tie. Eu nu vreau sa spun lucruri gresite.

 

http://www.roportal.ro/discutii/index.php?...entry1059953703

 

:( Poftim :) ... si sterge-ti lacrimile :cheer: .... daca vei mai avea nevoie sa te descarci, eu sunt aici :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×