Sari la conținut
Forum Roportal
sfantul_calinic

Dumnezeu este totul intru toate si intru nimeni, nimic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Domnul parinte Cleopa avea niste apucaturi juvenile cand isi etala 'intelepciunea' vorbind aproape exclusiv prostii, prostii pe care condamnabil de multi oameni le considera 'de duh'.

Nu inteleg de ce oamenii simt nevoia sa divinizeze alti oameni si sa le atribuie calitati de 'sfinti'.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu inteleg de ce oamenii simt nevoia sa divinizeze alti oameni si sa le atribuie calitati de 'sfinti'.

Fiindca sunt complexati si limitati...si fiindca le face o deosebita placere sa umble pe coate si genunchi si sa linga oasele "sfintilor".

 

ps...prima parte am priceput-o, da' aia cu "intru nimeni, nimic" nu pot si pace. Cam cum vine aia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

BTW.

 

De Sf. Maria, am vazut la TV un reportaj tipic pentru stiri: nu stiu pe unde, multimea venera/adula Sfanta Fecioara si obiceiul, pentru iertarea pacatelor, era ca gloata sa faca trei ocoluri ale Casei Domnului pe coate si genunchi. Binenteles ca am mai vazut asa ceva...parca...dar i-au luat un interviu in pozitia 'capra' unei femei (sarmane dealtfel) si au intrebat-o ce simte. Cu ochii inlacrimati si patrunsa de dumnezeiescul 'Mers al Strengarului pe coate si genunchi', femeia a replicat ceva care m-a lasat masca Max-Factor-Mascara: 'simt asa....o BUCURIE MARE'.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ps...prima parte am priceput-o, da' aia cu "intru nimeni, nimic" nu pot si pace. Cam cum vine aia?

 

Pobabil preasfintia sa ti-ar raspunde ca e o taina pe care numai sfintii o pot intelege.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pobabil preasfintia sa ti-ar raspunde ca e o taina pe care numai sfintii o pot intelege.

 

 

Da norocul nostru ca a murit, ca astfel nu mai putem auzi nici o taina!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Au contraire.

 

E cam plin internetul de filmuletele spiciurilor preotului-hahalera.

Atunci macar poti spune bine ca a murit ...aahhh pardon ... am vrut sa zic ca nu a murit pe degeaba, ... ci murdarind internetul!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Domnul parinte Cleopa avea niste apucaturi juvenile cand isi etala 'intelepciunea' vorbind aproape exclusiv prostii, prostii pe care condamnabil de multi oameni le considera 'de duh'.

Nu inteleg de ce oamenii simt nevoia sa divinizeze alti oameni si sa le atribuie calitati de 'sfinti'.

si cine esti tu ca sa judeci?

 

Atunci macar poti spune bine ca a murit ...aahhh pardon ... am vrut sa zic ca nu a murit pe degeaba, ... ci murdarind internetul!

voua nu va este frica sa vorbiti astfel?voi nu aveti respect pentru nimic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×