Sari la conținut
Forum Roportal
sfantul_calinic

Dumnezeu este totul intru toate si intru nimeni, nimic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

K0ntr0VerSy.

 

Si care e problema daca judeci pe cineva? Esti o imbuibata cu creierul spalat 'in numele Domnului'.

 

voua nu va este frica sa vorbiti astfel?voi nu aveti respect pentru nimic?

QED.

YHWH este un terorist.

 

E obligatoriu sa ai respect pentru YHWH? Cel mai mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
K0ntr0VerSy.

 

Si care e problema daca judeci pe cineva? Esti o imbuibata cu creierul spalat 'in numele Domnului'.

 

 

QED.

YHWH este un terorist.

 

E obligatoriu sa ai respect pentru YHWH? Cel mai mare.

nu e obligatoriu, dar e benefic fiindca este spre mantuirea ta.....si, apropo, suntem romani si ii spunem Iisus, indiferent de credinta noastra...si nu e terorist, intrcat El nu e adept al lui Allah..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu e obligatoriu, dar e benefic fiindca este spre mantuirea ta.....si, apropo, suntem romani si ii spunem Iisus, indiferent de credinta noastra...si nu e terorist, intrcat El nu e adept al lui Allah..

Cum sa nu fie adept al lui Allah ?

Pai intre Eloh-im si Alah nu ti se pare ca este vre-o asemanare?

In plus de asta poti fi sigur ca e terorist dupa cate crime a savarsit si pe cati ii indeamna la crima

 

Ia vezi linkul asta:

http://forum-christi.forumers.ro/teze-sint...-etern-t235.htm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pfffff........PLssssss,un pic de respect....Mantuitorul nostru Iisus Hristos Si a dat viata doar ca noi oamenii limitati ce am ajuns cu acceptul nostru sa ne dam seama ca iubirea este sentimentul suprem care readuce raiul pe pamant.Nu este vina Mantuitorului Iisus Hristos ca noi,omaneii ne am complicat atat de rau cu 100000000 de religii,secte,scrieri.El a zis:''Iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti'' ca sa ne faca sa intelegem ca suntem un tot.Noi suntem creati Dupa chipul(materie)si asemanarea Lui Dumnezeu(aici va las pe voi sa meditati:).Incercati sa vb.cu respect de mantuitorul nostru.Voi nu vedeti ce respect au calugarii si toata partea aia ptr. Budha.Tre sa i respectam pe toti ptr ca au incercat sa ne arate calea.Tot ce este in mintea si in jurul nostru este exact ceea ce noi vrem sa fie. Respect ptr Mantuitor bueyyyyyyyy,,,,,,,,,,,,nu e vina lui ca s a ajuns telefonul fara fir :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pfffff........PLssssss,un pic de respect....Mantuitorul nostru Iisus Hristos Si a dat viata doar ca noi oamenii limitati ce am ajuns cu acceptul nostru sa ne dam seama ca iubirea este sentimentul suprem care readuce raiul pe pamant.Nu este vina Mantuitorului Iisus Hristos ca noi,omaneii ne am complicat atat de rau cu 100000000 de religii,secte,scrieri.El a zis:''Iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti'' ca sa ne faca sa intelegem ca suntem un tot.Noi suntem creati Dupa chipul(materie)si asemanarea Lui Dumnezeu(aici va las pe voi sa meditati:).Incercati sa vb.cu respect de mantuitorul nostru.Voi nu vedeti ce respect au calugarii si toata partea aia ptr. Budha.Tre sa i respectam pe toti ptr ca au incercat sa ne arate calea.Tot ce este in mintea si in jurul nostru este exact ceea ce noi vrem sa fie. Respect ptr Mantuitor bueyyyyyyyy,,,,,,,,,,,,nu e vina lui ca s a ajuns telefonul fara fir :doh:

 

:good: aproape ca plang. ce nostalgic esti. Si-a dat viata pentru tine ? pentru mine ? pentru ala pentru aia ? pentru noi ? Ba cand naiba o sa va folositi creierele din cap sa ganditi ma si voi logic . Penal . da nici nu ma obosesc sa va explic va las sa ramaneti in nestiinta voastra.

 

Cum sa nu fie adept al lui Allah ?

Pai intre Eloh-im si Alah nu ti se pare ca este vre-o asemanare?

In plus de asta poti fi sigur ca e terorist dupa cate crime a savarsit si pe cati ii indeamna la crima

 

Ia vezi linkul asta:

http://forum-christi.forumers.ro/teze-sint...-etern-t235.htm

 

Ce ? Cum ? allah ? elohim ? :doh: si tu esti cu religia ? :o: e plin forumul de ignoranti care inca cred ca dumnezeu e pe pamant in ascuns ? si ca mai arunca cate o pana de bine peste ei din cand in cad de sus de pe norulet ? :P 8) penibil

 

nu e obligatoriu, dar e benefic fiindca este spre mantuirea ta.....si, apropo, suntem romani si ii spunem Iisus, indiferent de credinta noastra...si nu e terorist, intrcat El nu e adept al lui Allah..

 

 

;) nu-i asa ? Daca tot esti credincioasa , ai grija cand mergi urmatoarea data la spovedanie ca s-ar putea ca popa sa te bage sub sutana lui :friends: .

 

Doar o fraza asa , ca sa vezi cat esti de naiva : poate un om sa traiasca 40 de zile si 40 de nopti fara sa manance sa bea? aha , am inteles, el era dumnezo .

 

Bah , cititi apocrifele si dupa aia indrazniti sa cereti dreptul la cuvant. pana atunci , cititi semnatura mea !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pana atunci , cititi semnatura mea !!!

Poate si tu ar trebui sa o citesti cu mai multa atentie!

 

:doh: nu-i asa ? Daca tot esti credincioasa , ai grija cand mergi urmatoarea data la spovedanie ca s-ar putea ca popa sa te bage sub sutana lui :friends: .

Ce urmaresti sa rezolvi cu astfel de replici? Ce te indeamna sa te exprimi asa?

 

si nu e terorist, intrcat El nu e adept al lui Allah..

Allah este cuvantul Arab pentru Dumnezeu, la fel cum God este cuvantul Englez pentru Dumnezeu.

Este una si aceiasi entitate din vechiul testament.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×