Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ti-a placut asa mult?

De ce?

 

Cand imi place o carte atat de mult nu pot pune in cuvinte motivele.

 

Maestrul si Margareta si Divina Comedie sunt cartile pe care stiu ca am sa le recitesc mult timp de acum inainte.

 

De ce mi-a placut? Pentru ca m-a schimbat.. m-a facut sa ma intreb daca nu cumva pe fiecare dintre noi nu ne viziteaza un Woland care sa ne perturbe existenta..

 

Dilemele politice si religioase, satira.. aparitia Margaretei atat de tarziu in raport cu rolul pe care il are... gandurile despre fericire si ignoranta pe care le am dupa fiecare recitire...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am citit de foarte multe ori 'Tinerete furata' de Susanna Kaysen.S-a facut si un film dupa carte,'Girl,interrupted' nominalizat la Oscar.Am vazut filmul de vreo 4 ori,iar din carte citesc pasaje in fiecare saptamana.

Editat de milk.h.inis

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Prins" de Petru Popescu si "Polemici cordiale" sunt doua dintre cartile pe care le-am recitit de foarte multe ori si voi reveni cu placere oricand la ele. "Prins" e impresionanta prin felul in care realizezi ca fiecare dintre noi ar putea fi "inginerul", personajul principal din carte, singurul fara nume.

Despre Octavian Paler si cartile sale, cei care l-au apreciat, stiu ca nu e loc de comentarii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu recitesc carti de beletristica,doar pe cele din care trebuie sa invat ceva si am uitat dupa ce am citit prima data(atunci recitirea e necesara).

 

 

:lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, am citit "Maitreyi" de vreo 3 ori( si sincer as mai citi-o inca o data), "Singur pe lume" de 2 ori, "Nunta in cer" de 2 ori, "Baltagul" de 2 ori...Si sa ma mai gandesc...aaa,da au mai fost mai multe carti pe care am incercat sa le citesc de cateva ori,dar nu am reusit, decat dupa a 2-a sau a 3-a incercare....dar cred ca nu se pune la capitolul "recitit", nu? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×