Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mi se intampla sa citesc aceeasi carte si de 10,15 ori. :cheer:

 

Nu reusesc si nu cred ca voi reusi se inteleg acest fenomen vreodata ; sa recitesti o carte de.....10, 15 ori. Sincer, ma indoiesc. :)

 

Eu inca nu am recitit nici o carte. Sunt sigura ca se va intampla sa recitesc unele, dar peste cativa ani...multi..cred.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
singura carte pe care o citesc si recitesc, este Singur pe Lume. Prima oara am citit-o cand aveam 10 ani, si am plans...apoi, am citit-o din nou si iar am plans...apoi, din nou....astept sa vad cand voi deveni imuna la ea...mereu imi intra la suflet.

ce coincidenta. la mine singura carte care am recitit-o pana acum este tot Singur pe lume si tot pe la 10 ani am citit-o si eu prima oara. m-a impresionat foarte tare si am simtit nevoia sa o recitesc. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am recitit o singura carte, iar apoi am citit-o si in limba engleza...in fiecare zi scriu cate un citat din carte care se potriveste cu evenimentuele din ziua aceea...E o gluma de a mea si a lui sora`mea...:o:

Am recitit si Maitreyi, Mara (dar din obligatie)..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ati simtit vreodata ca va placut atat de mult o carte, incat ati recitit-o dupa ceva vreme? Va place sa recititi unele carti (citite mai demult), sau va place sa descoperiti mereu altele mai bune?

 

Ce carti ati recitit?

 

da, sunt mai multe: Fiul risipitor (R.Tudoran), Patul lui Procust (C.Petrescu), Accidentul(M.Sebastian), Torente (M.A.Desmarest), cartile unor scriitori britanici (S.Maugham, J.Galsworthy, M.Baring), surorilor Bronte sau ale lui Jane Austen, toate citite in adolescenta si recitite in timp.

impresiile asupra s-au schimbat de-a lungul vremii prin prisma experientelor de viata, a varstei, totusi, au ramas o lectura placuta.

acum, recitesc Cel mai iubit dintre pamanteni. am vazut si filmul, Stefan Iordache era un actor de exceptie dar ecranizarea nu se ridica la nivelul scrierii lui Preda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Recitesc oricand cu placere povestirile lui Cehov.

 

Si eu. Si schitele lui Cacoveanu, o satira la adresa comunistlor. Sunt mortale.

Am citit "Talismanul" de Sir Walter Scott de vreo patru ori. Mai sunt cateva dar nu mai tin minte...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am recitit nici o carte, insa mi-ar placea sa o fac.

Chestia e ca sunt atat de multe alte carti pe care as vrea sa le citesc, incat nu as pierde timpul cu cele pe care deja le-am citit. Si totusi, parca parca...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×