Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu zic, sunt egoista :jester: E o carte, pur si simplu. Insa alta carte pe care as reciti'o cu placere e "Crima si pedeapsa" de Dostoievski. Mi-a placut la nebunie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am recitit de curand "Patul lui Procust" de Camil Petrescu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ooo, ce mult mi-a placut si mie! cred ca am citit-o de vreo 4-5 ori...in schimb filmul m-a dezamagit, nu a avut nici pe departe farmecul cartii...

 

Da, toate ecranizările făcute după Cireşarii m-au dezamăgit. Cred că e şi chestia că fiecare copil

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cele mai multe din biblioteca mea. La intamplare: Defaimarea lui Paganini de Vinogradov, Claudius Zeul de Robert Graves, Un yankeu la curtea regelui Arthur de Mark Twain, Picnic la marginea drumului de Arcadi si Boris Strugatki, Adam si Eva de Liviu Rebreanu, Velerim si veler Doamne de Victor Ion Popa, Papillon de Henry Charierre, Aurul negru de Cezar Petrescu, Napoleon de Tarle, Douasprezece scaune si Vitelul de aur de Ilf si Petrov, Fata Morgana de Ion Grecea, Changi de James Clavell.

Le recomand din toata inima!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe unele da, le-am recitit, fie ca sa-mi amintesc ceva din ele, fie pentru a le studia mai bine sau pentru ca-mi era dor de ele. Dar in general doresc sa citesc si alte carti si nu-mi mai ramane timp pentru recitit...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am sa recitesc Romanul adolescentului miop de Eliade. E o carte pe care as reciti'o la nesfarsit. Ma defineste in mare parte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

C.L.H . Am recitit-o si as reciti-o tot timpul, cea mai tare carte ever, mult prea tare, n-am cuvinte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×