Sari la conținut
Forum Roportal
ana_sab

Help! Am nevoie de cateva sfaturi...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Intre mine si fratele lui nu a fost nimic special si oricum l-am cunoscut cu mult timp inainte de al cunoaste pe el, de ce spui ca am incurcat-o? El stie ca intre mine si fratele lui nu a fost nimic si nici ca nu va fi dar ce vina am eu ca C. s-a indragostit de mine? Eu il vreau pe M. si stiu ca si el ma vrea, ca tine la mine, mi-a demonstrat asta prin comportamentul lui, dar cum sa-l fac sa treaca peste teama pe care o are? Asta vreau sa stiu... ce trebuie sa fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intre mine si fratele lui nu a fost nimic special si oricum l-am cunoscut cu mult timp inainte de al cunoaste pe el, de ce spui ca am incurcat-o? El stie ca intre mine si fratele lui nu a fost nimic si nici ca nu va fi dar ce vina am eu ca C. s-a indragostit de mine? Eu il vreau pe M. si stiu ca si el ma vrea, ca tine la mine, mi-a demonstrat asta prin comportamentul lui, dar cum sa-l fac sa treaca peste teama pe care o are? Asta vreau sa stiu... ce trebuie sa fac?

 

Simplu . Lui frate su o sa i treaca , se insoara si voi puteti fi f fericiti . Adica M si cu tine va puteti cupla . Insa el de ce te refuza? asta ma intereseaza sa aflu .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As spus intr-un mesaj mai sus. Ii e frica ca o sa ma piarda intr-o zi.

In trecut nu am avut cine stie ce relatii lungi, de durata sau in care sa ma implic foarte mult, imi "fugeau ochii" repede, eram mai mica(17-22 ani), nu stiam pe vremurile acelea ce imi doream, dar acum stiu ce vreau de la viata, i-am spus, dar nu stiu cum sa il conving ca m-am schimbat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As spus intr-un mesaj mai sus. Ii e frica ca o sa ma piarda intr-o zi.

In trecut nu am avut cine stie ce relatii lungi, de durata sau in care sa ma implic foarte mult, imi "fugeau ochii" repede, eram mai mica(17-22 ani), nu stiam pe vremurile acelea ce imi doream, dar acum stiu ce vreau de la viata, i-am spus, dar nu stiu cum sa il conving ca m-am schimbat.

 

Pai zi i ca s ar putea intampla si invers . Lui sa i fuga ochii . Riscul e la fel in ambele cazuri . Mi se pare ceva stupid sa i zici cuiva nu te vreau ca mi e frica . Pana nu ncerci nu ai cum . Cand incerci vezi si gata . Nu merge va despartiti . Merge si veti avea o familie fericita . Pana nu probezi nu vei sti nicicand . Asta sa i zici . Oamenii lasi vor fi ratati vesnic .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e genul de persoana careia sa ii fuga ochii dupa alta. Am senzatia ca ii este frica si sa incercam, i-am propus asta si nu mi-a dat inca un raspuns, mi-a zis sa lasam timpul sa decida, ceva de genul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e genul de persoana careia sa ii fuga ochii dupa alta. Am senzatia ca ii este frica si sa incercam, i-am propus asta si nu mi-a dat inca un raspuns, mi-a zis sa lasam timpul sa decida, ceva de genul...

 

Nu e barbat adevarat. Unul cand vrea o femeie nu mai sta pe ganduri . Zice hai , esti a mea si gata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu nu vreau ca timpul sa decida pentru noi, ar dura mult prea mult, luni de zile, poate ani, e prea mult! Cateva luni, merge, dar ani, nu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zi i ori acum ori niciodata . Ce se alinta atat? Un barbat pune piciorul in prag nu sta sa se gandeasca o mie de ani

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As spus intr-un mesaj mai sus. Ii e frica ca o sa ma piarda intr-o zi.

In trecut nu am avut cine stie ce relatii lungi, de durata sau in care sa ma implic foarte mult, imi "fugeau ochii" repede, eram mai mica(17-22 ani), nu stiam pe vremurile acelea ce imi doream, dar acum stiu ce vreau de la viata, i-am spus, dar nu stiu cum sa il conving ca m-am schimbat.

Numai "ochii fugeau" sau mai mult?

Probabil nu ai o reputatie grozava in anturajul lui, daca spui ca nu are incredere in loialitatea ta.

Nu prea ai ce sa faci pe termen scurt.

Increderea se pierde usor si se recastiga foarte greu, si reputatia joaca un rol important in localitatile si orasele mici.

Daca ai rabdare luni sau ani, posibil sa-i castigi increderea, dar e posibil sa fie prea tarziu, sa se lege de altcineva.

Superficialitatea relatilor din tinerere se razbuna mai tarziu.

 

 

Zi i ori acum ori niciodata . Ce se alinta atat? Un barbat pune piciorul in prag nu sta sa se gandeasca o mie de ani
El o sa zica nu.

 

Asta-i tipul de barbat pe care-l admiri? Cel care "pune piciorul in prag"?

Daca da, o sa te plangi dupa ce te casatoresti cu unul din asta, ca face numai ce vrea el, ca nu discuta cu tine, ca-i incapatanat si autoritar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar imi "fugeau ochii" nimic mai mult din fericire.

Anturajul lui nu ma cunoaste pentru ca nu are de unde, singura persoana care ma cunoste cat de cat bine e fratele lui, dar acesta poate sa ii fi spus si lucruri care nu sunt adevarate avand in vedere ca s-a simtit " calcat in picioare" ca sa folosesc expresia lui, pentru ca intr-un fel " nu i-am cerut acordul" sa ne vedem, sa ne intalnim.

 

In plus, M. se simte intr-un fel vinovat ca s-a bagat peste fratele lui, ceea ce nu e adevarat din moment ce intre mine si C. nu a fost nimic. C. ar fi vrut, dar in timpurile acelea nu eram pregatita pentru asa ceva, nu eram dispusa sa ma implic sentimental intr-o relatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×