Sari la conținut
Forum Roportal
ana_sab

Help! Am nevoie de cateva sfaturi...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asta-i tipul de barbat pe care-l admiri? Cel care "pune piciorul in prag"?

Daca da, o sa te plangi dupa ce te casatoresti cu unul din asta, ca face numai ce vrea el, ca nu discuta cu tine, ca-i incapatanat si autoritar.

 

iar ai luat pe extreme . ma refeream la unul hotarat nu sa stau eu sa iau toate deciziile . in viata am nevoie de un ghid nu eu sa l invat ce sa faca . sa fie un model pentru mine . dar asta nu inseamna sa nu discutam deciziile impreuna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum trebuie sa fie un barbat?Cum trebuie sa fie o femeie?Exista vreun barbat adevarat?Exista vreo femeie adevarata?

 

Doar "facaturi" cat vezi cu ochii ... :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vorbesti de femei?

 

Vorbesc de aberatii ... :airkiss:

Daca ai dat numai de oameni de paie este bine sa te abtii de a-i considera pe toti la fel . Oameni exista ... cat de adevarati sunt ? Cat le permitem noi sa fie ... sau cat le permite educatia si firea lor sa fie . Deci generalizarile nu-si au locul nici aici si nici in viata reala ... Oamenii vin la tine in functie de cum ii atragi .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vorbesc de aberatii ... :airkiss:

Daca ai dat numai de oameni de paie este bine sa te abtii de a-i considera pe toti la fel . Oameni exista ... cat de adevarati sunt ? Cat le permitem noi sa fie ... sau cat le permite educatia si firea lor sa fie . Deci generalizarile nu-si au locul nici aici si nici in viata reala ... Oamenii vin la tine in functie de cum ii atragi .

Ce inseamna facatura?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce inseamna facatura?

 

Ce-nseamna barbati adevarati si femei adevarate ? Cand iti vei da raspunsul acesta ... vei descoperii si ce-nseamna "facatura" .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce-nseamna barbati adevarati si femei adevarate ? Cand iti vei da raspunsul acesta ... vei descoperii si ce-nseamna "facatura" .

Conform DEX online:

"FĂCĂT

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iar ai luat pe extreme . ma refeream la unul hotarat nu sa stau eu sa iau toate deciziile . in viata am nevoie de un ghid nu eu sa l invat ce sa faca . sa fie un model pentru mine . dar asta nu inseamna sa nu discutam deciziile impreuna

Daca femeia e nehotarata de obicei e bine ca barbatul sa fie f hotarat. Ce te faci cand ambii sunt f hotarati pe opinii divergente? Adica sa fie hotarat, dar sa discutam deciziile impreuna. Asta suna a Caragiale. El sa fie hotarat cand ia o decizie, sa fie raspunzator pt decizie, rezultatele pozitive apartin amandorura. E bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×