Sari la conținut
Forum Roportal
ana_sab

Help! Am nevoie de cateva sfaturi...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O femeie adevarata ?

O femeie adevarata este oglina barbatului adevarat ... Uita-te in acea oglinda si vezi cat de adevarat esti si atunci vei sti cum sa gasesti femeia adevarata ...

 

Mi-a placut fraza asta ff mult.

 

Esti un clasic in viata! :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O femeie adevarata ?

O femeie adevarata este oglina barbatului adevarat ... Uita-te in acea oglinda si vezi cat de adevarat esti si atunci vei sti cum sa gasesti femeia adevarata ...

Pentru mine femeia adevarata este cea care stie sa se iubeasca pe ea dincolo de tot ceea ce este nevoita sa faca pentru familie si are intelepciunea de a face asta fara a crea goluri in familie .

Nu stiu cat ai inteles sau daca ai inteles ceva din ceea ce ti-am spus dar ar fi bine sa-ncerci macar sa citesti cu atentie .

Nu cred ca exista prea multi barbati adevarati si nici prea multe femei adevarate!Femeia adevarata trebuie sa fie de ajutor barbatului intru mantuire de ispitirile lui satan.Barbatul adevarat trebuie sa o iubeasca pe femeia sa adevarata ca pe sine insusi!Ce chip poate sa aiba un barbat uitandu-se intr-o oglinda neadevarata?Eu nu am fost un barbat adevarat pentru ca nu am stiut Cuvantul lui DUMNEZEU pana in anul 1998!Eu vreau si incerc sa fiu un barbat adevarat!Tu esti o femeie adevarata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-a placut fraza asta ff mult.

 

Esti un clasic in viata! :airkiss:

 

Ar fi bine daca ar si intelege fiecare din ea ce este de inteles .

Iti multumesc :stars:

A fost nevoie de 40 de ani ca sa inteleg un adevar atat de simplu ...

 

Nu cred ca exista prea multi barbati adevarati si nici prea multe femei adevarate!Femeia adevarata trebuie sa fie de ajutor barbatului intru mantuire de ispitirile lui satan.Barbatul adevarat trebuie sa o iubeasca pe femeia sa adevarata ca pe sine insusi!Ce chip poate sa aiba un barbat uitandu-se intr-o oglinda neadevarata?Eu nu am fost un barbat adevarat pentru ca nu am stiut Cuvantul lui DUMNEZEU pana in anul 1998!Eu vreau si incerc sa fiu un barbat adevarat!Tu esti o femeie adevarata?

 

Noi vorbim de oameni nu de sfinti ... Prin urmare cauta sa-ntelegi ce vrei de la o femeie si ce-i poti oferi si atunci vei ajunge sa gasesti ceea ce cauti ... Dar daca doar cauti fara a-ntelege ce si cum si cauti din scripturi nu vei gasi decat "imitatii" umane de femei si de barbati adevarati . Sfintii sunt in calendare si in ceruri ... Pe pamant sunt doar oameni .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca femeia e nehotarata de obicei e bine ca barbatul sa fie f hotarat. Ce te faci cand ambii sunt f hotarati pe opinii divergente? Adica sa fie hotarat, dar sa discutam deciziile impreuna. Asta suna a Caragiale. El sa fie hotarat cand ia o decizie, sa fie raspunzator pt decizie, rezultatele pozitive apartin amandorura. E bine.

Presupunem ca vorbim aici de probleme importante si deci repet,femeia trebuie sa fie de ajutor barbatului in problemele importante iar decizia si raspunderea ii revine in totalitate barbatului,in caz contrar nu se poate vorbi nici de barbat adevarat si nici de femeie adevarata!Am zis!Cititi Biblia Crestin-Ortodoxa cei care sunteti crestini ortodocsi si crestine ortodoxe!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Presupunem ca vorbim aici de probleme importante si deci repet,femeia trebuie sa fie de ajutor barbatului in problemele importante iar decizia si raspunderea ii revine in totalitate barbatului,in caz contrar nu se poate vorbi nici de barbat adevarat si nici de femeie adevarata!Am zis!Cititi Biblia Crestin-Ortodoxa cei care sunteti crestini ortodocsi si crestine ortodoxe!

 

Deciziile se iau impreuna, altfel se ajunge la dictatura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai se ajunge cand numai unul ia deciziile si celalalt trebuie sa se supuna, si apoi se ajunge la revolutie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar fi bine daca ar si intelege fiecare din ea ce este de inteles .

Iti multumesc :airkiss:

A fost nevoie de 40 de ani ca sa inteleg un adevar atat de simplu ...

Noi vorbim de oameni nu de sfinti ... Prin urmare cauta sa-ntelegi ce vrei de la o femeie si ce-i poti oferi si atunci vei ajunge sa gasesti ceea ce cauti ... Dar daca doar cauti fara a-ntelege ce si cum si cauti din scripturi nu vei gasi decat "imitatii" umane de femei si de barbati adevarati . Sfintii sunt in calendare si in ceruri ... Pe pamant sunt doar oameni .

Unii si mai ales unele au nevoie de 40 de vieti ca sa inteleaga ce am spus eu!

Eu am spus ca nu exista prea multi barbati adevarati si nici prea multe femei adevarate ba as zice ca nu sunt de loc si au fost dar foarte putini barbati adevarati si nici o femeie adevarata din cate au fost,sunt si vor fi pe pamant!Si sti de ce?Si sa mai stii si tu ca numai DUMNEZEU este SFANT!Te inchini la "sfinti"?

 

daca se ajunge acolo

Unde sa se ajunga si cu ce sa se ajunga?!?!!

 

Esti mantuit . :tease:

Nimeni nu se naste invatat... dar totul este sa nu murim "nou nascuti". :stars:

Nu sunt mantuit pentru ca nu am ajutor intru mantuire!

Eu invat la batranete sa fiu precum un copil ca sa ajung in Imparatia Cerurilor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ii este teama sa se implice deoarece crede ca o sa ma piarda intr-o zi, pe motiv ca lucrez cu oameni si ca in fiecare zi am contact cu pers. noi si ca " tenatiile" ar fi mari.

Iti dai seama ca asta suna patologic rau? Cum adica?? El si cu alea doua din povestea lui Creanga, cu drobul de sare.. Pai traim in societate, toti lucram cu oameni, doar n-o sa ne bagam fiecare in grota lui, si astfel partenerii sunt siguri ca nu ne pierd :stars:

El este o persoana posesiva si obsesiva, probabil nu ar putea niciodata sa aiba incredere in tine, nu in totalitate si intotdeauna o sa fie gelos si pe aerul pe care il respiri.

Daca esti dispusa sa traiesti langa o astfel de persoana, castiga-i increderea. E greu de castigat si foarte, foarte usor de pierdut increderea unui astfel de om. Iar tu trebuie sa fii gata sa faci multe compromisuri.

E cumva capricorn? :airkiss:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×