Sari la conținut
Forum Roportal
ana_sab

Help! Am nevoie de cateva sfaturi...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cred ca trebe pus la punct nitelus . parerea mea ca tre sa pui picioarul in prag si sa il intrebi cu cine vrea sa ramana cu fartisu sau cu tine.

Nu cred ca-i bine sa forteze nota, pentru ca el a ales deja sa nu se certe cu fratele lui.

 

Poti sa-i sugerezi ca fratele lui e egoist, ca se gandeste doar la un fel de razbunare, adica daca nu-l vrei pe pe el, sa nu-l poti avea nici pe cel pe care-l doresti, dar sa nu-i jignesti fratele ca poate avea efecte neplacute pentru tine, adica sa-l indepartezi si mai mult.

Ei sunt frati si asta nu pote fi schimbat, si nu-i bine sa incerci sa introduci dezbinare intre ei.

Trebuie sa dai dovada de tact.

Poate acuma nu vei primii un raspuns favorabil si poate nici daca mergi in Italia, dar daca esti consecventa, pe termen lung posibil sa aprecieze sentimentele tale si sa refaca legatura.

Daca acuma reusesti sa obti promisiunea ca veti coresponda e un succes.

Editat de gheorghe35

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult, la chestia asta nu m-am gandit. O sa aiba o saptamana la dispozitie sa se gandeasca, sper sa se termine cu bine toata povestea asta! Si cred ca am sa vorbesc si cu C. sa vad de ce nu vrea sa fiu fericita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

explica-i pr tau ca fratele lui face asta ca sa se razbune..ca asa sunt baietii...daca nu au o fata se ranesc in orgoliu si nu vor sa mai fie a nimanui...nu e ca tine la tine...tine la orgoliul lui...iar daca baiatul asta tine cu adevarat la tine..bnu ii pasa nici de mama nici de frate..ii pasa de tine si atat....si mai spune-i ca nu o sa traiasca toata viata cu fratele lui ca nu se insoara cu el...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
explica-i pr tau ca fratele lui face asta ca sa se razbune..ca asa sunt baietii...daca nu au o fata se ranesc in orgoliu si nu vor sa mai fie a nimanui...nu e ca tine la tine...tine la orgoliul lui...iar daca baiatul asta tine cu adevarat la tine..bnu ii pasa nici de mama nici de frate..ii pasa de tine si atat....si mai spune-i ca nu o sa traiasca toata viata cu fratele lui ca nu se insoara cu el...

asa este si pune o intrebare simpla esti tu al meu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut aseara o intalnire cu C. si am pus cartile pe fata. Situatia cum mi-a prezentat-o el, e si nu e chiar asa de neagra. Se pare ca tine la mine, inca, dar "teoretic" nu l-ar deranja sa il vada fericit pe M. cu mine. Acum trebuie sa vb si cu M. sa vad care sunt adevaratele motive pentru care da inapoi ca, dupa dicutia cu C. cred ca mai sunt si altele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca de fapt nu e C vinovat (in totalitate). Probabil M se foloseste de toata povestea asta ca sa se retraga, fiindca el nu tine de fapt la tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma am aflat care e adevartul motiv pentru care ma " respinge". E un tip putin conservator, fidel, cum se gasesc mai rar in zilele noastre si ii este teama sa se implice deoarece crede ca o sa ma piarda intr-o zi, pe motiv ca lucrez cu oameni si ca in fiecare zi am contact cu pers. noi si ca " tenatiile" ar fi mari. Cum sa il conving ca il vreau doar pe el si ca ceilalti nu ma intereseaza?

Domnilor, cum v-ar convinge o femeie ca nu o intereseaza un alt barbat? Ce ar trebui sa faca?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai incurcat o . din stima de barbat nu te va vrea inapoi . iesind cu fratele sau ai comis o greseala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×