Sari la conținut
Forum Roportal
ieri

Visurile oamenilor tristi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu esti trista,da' asa cum a observat si Amarena,ai luat topicurile de la coltul trist la rand,vaicarindu-te!

Tu pe cine crezi ca minti? -eu zic ca doar pe tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu esti trista,da' asa cum a observat si Amarena,ai luat topicurile de la coltul trist la rand,vaicarindu-te!

Tu pe cine crezi ca minti? -eu zic ca doar pe tine.

 

 

Dragule, le-am luat pe rand pt ca erau in lista de mesaje noi :D , nicidecum ca m-ar si interesa vaicareala altora!

Eu nu ma vaicaresc. Daca ar fi fost asa, ti-as fi fost alaturi in zecile de posturi patetice in care predici vise de om ranit.

 

Reciteste si ai sa constanti: sunt plina de voie buna, de veselie si de caterinca, indif cum ma simt. Nu fac parte din categoria oamenilor care ingenunkeaza in viata si se retrag din prea multe frustrari pe un forum ca sa-si traiasca neimplinirile online si sa caute adepti in a le sprijini capatanile pline de ganduri negre.

 

Ca mint?

De-ai trai tu-n mod autentic 50% precum o fac eu si-ai fi cu 90% mai fericit si mai implinit.

 

Crezi ca ravasele pe juma de pagina de net se scriu de fericire prea multa?

Esti singur singurel, babe, nimeni n-are cine-ti asculta prelegerile in real life si te dezlantui pe internet. Fine by me!

Dar nu mai emite ipoze strambe despre oameni pe care nu-i cunosti!

 

Si-n incheiere (ca am scris prea mult si obosesc): multa iubire, frate!

 

si-acum sa fiu on: visez ca oamenii (nu neaparat capabili) sa mai si citeasca cand un user raspunde la un topic, nu numai sa emita abratii doar pt ca ii vede nick-ul in coada unui topic :)

 

E si asta un vis :) !

Neimplinit, desigur...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e atata tristete decat in sufletele singure!

Ma bucur ca nu esti un suflet singur. Dar de ce-i napastuiesti pe cei ce se simt suflete singure? Crezi cumva ca e numai vina lor?

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma bucur ca nu esti un suflet singur.

 

Same, de e la fel :D !

 

Dar de ce-i napastuiesti pe cei ce se simt suflete singure?

 

'Napastuiesc'? Cam dur as zice.

Si incorect, deopotriva.

Ignorand ce spune dex-ul, ca ne este la indemana , as spune asa: cei ce se simt singuri, TREBUIE sa faca ceva sa nu se mai simta singuri. Si asta depinde de la indiv la individ. ca sa nu mai vorbim de dorinta celor ce se simt singuri de a nu mai fi singuri, de a nu se mai simti singuri.

 

 

Crezi cumva ca e numai vina lor?

 

DA.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O luam ca pe o incurajare, atunci.... :)

 

 

Pai, se vrea a fi o incurajare: cine e trist, sa nu mai fie.

Tine numai si numai de el si de oportunitatile pe care singur si le creeaza.

Dupa cum : esti ceea ce gandesti :D .

 

Deskid un topic sa imi plang de mila ca sunt singur si nefericit, mi se alimenteaza sentimentul de singuratate si mi se accentueaza starea cacacioasa.

De ce nu deskideti voi, tristilor, un topic in care sa intrebati: CUM pot sa nu mai fiu trist, CUM pot sa iau lucrurile in gluma, CUM pot sa traiesc eu cu mine insami in armonie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×