Sari la conținut
Forum Roportal
jackpot

Suntem departeeeeeeeeeeeeee de adevar

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

vad ca nu ne intelegem prea bine...tu intelegi alceva eu alceva!!:

 

da sunt de acord te duci la spital medicul opereaza datorita studiilor facute si cea mai facut el....dar iti spun eu se gandeste si se roaga si el la DUMNEZEU sa poata sa il faca..cu toate studiile medicului daca DUMNEZEU nu vrea sa traiasca omulrespectiv nu traieste nu traieste pt.ca TOATE SUNT SCRISE....de ce cand te duci cu cineva la spital la cine te rogi nu te rogi DOAMNE FAL BINE..zici medicule prin puterea ta cea sfanta fa-l bine asa zici..?? eu unul nu cred..eu raman cu idee la DUMNEZEU..ii da puterea si preotului sa faca ceea ceface....cu ajutorul DOMNULUI face preotul ce face..studiile sunt doar pentru a putea sa se faca preot si sa aiva cunostinte la fel ca si medicul ce nu intelegi prin asta..?!!!

Editat de dani2008

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dani, tu nu intelegi: toti cei care au credinta se roaga la Dumnezeu sa ii scape de vreo boala fatala. Si marea majoritate nu scapa, ca de aia se numeste "fatala".

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pffff..ce oameni intalnesc si eu..unii cred in DUMNEZEU altii nu uneorii am impresia ca vb chiar cu satana

 

A, si tu te-ai gasit de colo "alesul domnului" zis si "sfant". :ok: Scuzati de deranj, sanctitatea voastra ! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce solutii iti da credinta dragule? Ai vazut tu pe cineva caruia i-a crescut la loc vreun membru amputat? A vindecat credinta pe cineva de sida? Sunt persoane cu credinta multa in dumnezeu, si isi doresc cu disparare sa aiba copii. I-a vindecat credinta de sterilitate? Te vindeca credinta de apendicita? Te duci la popa sa te opereze? Doctorii invata medicina dupa biblie? Sa lasam vorbele goale si gargara, ca daca e vorba de asta, sunt altii mai priceputi ca tine la gargara si vorbe pompoase fara nici un continut.

 

 

Enki..tin sa te anunt ca tot ce ai scris tu aici s-a intamplat....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desigur, si dovezi pentru asta vei aduce la fel ca pentru baiatul ala pe care l-a inviat nush ce calugar din nush ce manastire. De ce ti-as acorda credibilitate cand pana acum nu ai adus nici o doavda?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Desigur, si dovezi pentru asta vei aduce la fel ca pentru baiatul ala pe care l-a inviat nush ce calugar din nush ce manastire. De ce ti-as acorda credibilitate cand pana acum nu ai adus nici o doavda?

da cum pot sa-ti aduc eu dovezi..daca dovada sunt eu care am trait in acea zona unde era acel copil...

 

in credinta nu exista dovezi decat adevaruri.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa lasam vorbele goale si gargara, ca daca e vorba de asta, sunt altii mai priceputi ca tine la gargara si vorbe pompoase fara nici un continut.

Inteleg ca sufletul la tine este de lepadat,caci dupa toata insiruirea de situatii de sus,ai omis tocmai subiectul principal al acestei parti a forumului pe care suntem "Religie si spiritualitate".Aici nu este nimic de vindecat inteleg.Dar apasarea aia din piept pe care o simti cand esti doar tu si cu tine adevarat.

Nu ma intelege gresit caci poate ai dreptate;vorbele mele pot fi "pompoase" dar le-am scris ca cine citeste sa culeaga continutul textului nu sa socoteasca cuvintele.Ceea ce iti doresc si tie. Pace!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da cum pot sa-ti aduc eu dovezi..daca dovada sunt eu care am trait in acea zona unde era acel copil...

 

in credinta nu exista dovezi decat adevaruri.....

Adevaruri subiective, exprima-te mai precis. Daca tie ti se pare adevarat ca fiinta spirituala suprema poate sa fie un egoist gelos si isteric, care ucide cand ii tuna doar ca sa arate cat e el de mare si tare, sa fii sanatos: e adevarul tau, nu incerca sa il impui si altora, mai ales ca acest adevar e plin de contradictii.

Tu esti dovada? :) tare asta! :ok:

 

Inteleg ca sufletul la tine este de lepadat,caci dupa toata insiruirea de situatii de sus,ai omis tocmai subiectul principal al acestei parti a forumului pe care suntem "Religie si spiritualitate".Aici nu este nimic de vindecat inteleg.Dar apasarea aia din piept pe care o simti cand esti doar tu si cu tine adevarat.

Nu ma intelege gresit caci poate ai dreptate;vorbele mele pot fi "pompoase" dar le-am scris ca cine citeste sa culeaga continutul textului nu sa socoteasca cuvintele.Ceea ce iti doresc si tie. Pace!

Dragule, sa iti reamintesc?

Simplu!Sa nu mai facem pe interesantii si sa discutam despre solutiile pe care le da credinta in problemele vietilor noastre.

Ai spus ceva de probleme spirituale? Nu. Daca spuneai poate nu as fi avut nimic de comentat, aici lucrurile sunt la un nivel personal, si subiectiv. Si apoi, chiar daca biblia vindeca probleme spirituale, le vindeca numai pe ale unora, a celor cu care rezoneaza, nu toti se pot vindeca cu acelasi medicament, pentru ca nu toti sufera de aceeasi boala. Altii poate au nevoie de altfel de "medicament spiritual", de raspunsuri mai complexe la intrebarile care ii framanta, si biblia nu face decat sa ii gadile putin si atat, fara sa vindece nimic.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adevaruri subiective, exprima-te mai precis. Tu esti dovada? :) tare asta! :ok:

 

 

da..eu sunt o dovada vie...cei ce nu cunosc fenomenul vindecarilor miraculoase....nu pot astepta prea multe...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×