Sari la conținut
Forum Roportal
babyofangels

bebe ingeras

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

 

Intrebi daca exista blesteme, vraji si altele ??? Bineinteles....eu am vazut ce poate face un blestem asupra unui om, cel mai bine se vede la slujbele de exorcizari, sau dezlegari de blesteme....ar trebui sa vorbesti cu un preot sa iti spuna exact daca ai blestem pe tine, sau incearca sa te gandesti daca o persoana ti-ar fi dorit cumva raul ??? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vreau sa mai imi fac sperante. Nu mai vreau nimic.

nici chiar o viata fericita si un alt copil? asta e, ti s-a oprit sarcina in evolutie. pune mana si fa altul. ce, crezi ca esti singura care a trecut prin asa ceva?

 

Pentru ca nu inteleg, nu inteleg nimic si nimeni nu stie sa-mi raspunda.

ce sa-ti raspunda? ca oamenii mor? sau de ce mor? sau "vai, de ce mi se intampla asta tocmai mie?"...

 

Oare copilasul meu a avut suflet?

de ce te intereseaza? vrei sa stii daca a ajuns in rai sau daca dumnezeul ala, care intai ti l-a dat si pe urma ti l-a omorat, l-a trimis in iad pentru propriul amuzament?

 

Oare moartea lui e un semn ca sotul meu nu e pt mine si sa-mi caut pe altcineva?

moartea lui e un semn ca nu suntem stapanii universului si ca mai avem multe de inteles pana sa spunem despre noi ca avem ceva intre urechi. tu, de exemplu, ai putea sa incepi prin a nu mai spune tampenii. din cauza unei intamplari, tragice de altfel, lucru pe care nu l-am contestat niciodata, v-ati distrus familia ca doi prosti. in loc sa va refugiati amandoi in iubirea voastra si sa va gasiti acolo forta sa mergeti mai departe, ati inceput cu imbecilitati mistico-religioase si intrebari de doi bani.

 

Credeti ca exista blesteme? ,nu ma refer aici la blestemele din biblie, ci la vraji si facaturi, adica daca vrea cineva sa-ti faca un rau. Eu personal nu am crezut in ele, dar acum ma gandesc si la posibilitatea de a fi blestemata de catre o femeie cu care sotul meu a fost inainte de casatoria noastra si care ma uraste si acum. Sau poate i-a facut ceva sotului meu, ceva facatura.

:)

facaturi? o-la-laaaa...ce mi-au auzit urechile de-a lungul timpului... si stii care-i culmea? un blestem are puterea sa te ajunga, daca crezi in asa ceva. totul tine de subconstientul tau. au fost oameni care au murit deoarece credeau ca-s bolnavi de cancer. s-au imbolnavit din cauza propriilor ganduri.

partea proasta la tine este ca deja esti convinsa ca exista vraji si blesteme si ca ele stau la baza problemelor tale. dar, fie ca accepti, fie ca nu, tu esti cauza a ceea ce ti se intampla acum. nu din cauza ta a murit copilul, dar din cauza ta iti distrugi orice sansa de a mai fi fericita cu sotul tau, implicit o alta sansa pentru un alt copil.

 

Vedeti la ce incep sa ma gandesc, de ce nu a putut fi totul bine?

PENTRU CA VIATA NU E ROZ. pentru ca nu traim ca-n vise si povesti cu zane.

Editat de dark_light

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As vrea sa pot uita , sa las totul la o parte, sa incep sa traiesc, sa lupt pt relatia cu sotul meu, sa comunic cu el,sa-mi recapat credinta in Domnul,sa pot sa sper, sa pot sa zambesc... . Ma simt ca paralizata, tot aman, imi spun, trebuie sa ma spovedesc, am gandit mult impotriva lui Dumnezeu, ma spovedesc si apoi o i-au de la capat cu optimism. Dar nu pot, cel putin deocamdata, nu pot.

Este o intamplare dureroasa cea prin care ati trecut voi, trebuie sa va acordati putin timp pentru a va reface. Atat tu cat si sotul tau. De ce iti pui asa de repede problema ca poate sotul tau nu iti era destinat tie? Tocmai el ar trebui sa te sprijine cel mai mult, si sa iti insufle optimism. Dar si tu sa fii alaturi de el si sa incerci sa il intelegi. daca reusiti sa treceti din punct de vedere emotional peste aceata intamplare, aveti toata viata inainte sa faceti copii daca va doriti. Nici unul nu il va inlocui pe cel pierdut, el va ramane si el al vostru, alaturi de ceilalti pe care ii veti avea. Doar ca nu va fi fizic alaturi de voi.

Cat despre analize am facut cea de urina, a iesit negativ, saptamana viitoare merg sa-mi fac toxoplasma si un control ginecologic, inca am junghiuri in uter abia de vreo 3 zile mi s-a oprit sangerarea.

Mai trebuie sa faci multe alte analize. Citeste aici ce se recomanda:

http://www.suntgravida.ro/sarcina/Analize-...de-sarcina.html

Eu as mai spune sa vezi si daca nu cumva ai trompele uterine infundate, sau sa ai o problema cu mucoasa uterina.

am uitat ceva. Credeti ca exista blesteme? ,nu ma refer aici la blestemele din biblie, ci la vraji si facaturi, adica daca vrea cineva sa-ti faca un rau. Eu personal nu am crezut in ele, dar acum ma gandesc si la posibilitatea de a fi blestemata de catre o femeie cu care sotul meu a fost inainte de casatoria noastra si care ma uraste si acum. Sau poate i-a facut ceva sotului meu, ceva facatura. Vedeti la ce incep sa ma gandesc, de ce nu a putut fi totul bine?

Daca crezi in ele, atunci se prind de tine. Tu decizi.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am uitat ceva. Credeti ca exista blesteme? ,nu ma refer aici la blestemele din biblie, ci la vraji si facaturi, adica daca vrea cineva sa-ti faca un rau. Eu personal nu am crezut in ele, dar acum ma gandesc si la posibilitatea de a fi blestemata de catre o femeie cu care sotul meu a fost inainte de casatoria noastra si care ma uraste si acum. Sau poate i-a facut ceva sotului meu, ceva facatura. Vedeti la ce incep sa ma gandesc, de ce nu a putut fi totul bine?

:) :( Nu există aşa ceva. Doar cine nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anatema este cea mai grea pedeapsa pe care o poate da Biserica. Ea se da contra celor ce dispretuiesc si ataca adevarurile dogmatice, morale si de cult si prin aceasta, ei duc la ratacire si pierzare de suflet pe cei nestiutori, devenind periculosi societatii bisericesti. Anatema cuprinde blestem, afurisenie si predare a celui anatemisit pe mina satanei, de care asculta si ale carui fapte si misiune o implineste, devenind mort sufleteste si vrajmas lui Dumnezeu. Ceea ce este pedeapsa cu moartea in legile de stat, este anatemisirea in legile Bisericii. (Exod. 8,32; Lev. 20, l-22 Deut. 13,1-10; 17,1-9; 20, 2-15; Mat. 21,18; Rom. 9,3; I Cor. 5,1-3; 16,2-12; Gal. 3,8-9; Const. Ap. II, 28,47-50). Prin anatemisire, "se afieroseste acela diavolului si mai mult sa n-aiba parte de mintuire si sa se faca instrainat de Hristos" Pidai. N. f. 269.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni, nici un om nu poate sa faca asa ceva.

Cei care sunt dati pe mana satanei se pot oricand intoarce la dumnezeu cu pocainta. Nu oamenii hotarasc cine sa fie mantuit si cine nu, ci numai Dumnezeu.

anatema inseamna blestem, asta e traducerea cuvantului.

Ce aiureli :angry:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E de prin zona Clujului, a mai scris si pe forumul de Gineco. Daca isi doreste cu adevarat copii eu sper sa se apuce serios de niste analize si controale medicale, ca postul rugaciunea si mersul la biserica nu o vor ajuta cu nimic.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×