Sari la conținut
Forum Roportal
babyofangels

bebe ingeras

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

niciodata sufletul omului nu poate ajunge inger, caci din acest motiv a cazut Lucifer, ca a vazut ca dumnezeu se uita mai mult la om, si mai putin la cat de evoluat devenise el, sufletul omului este cumva superior ingerilor

 

"Caci ma voi suii mai sus decat scaunul de domnie"

Editat de Thorth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut, am o intrebare care ma macina. Imi place despre mine ca sunt credincioasa, il iubesc pe Dumnezeu, mi-e frica de El, incerc cat pot sa fac cat mai putine pacate. Dumnezeu imi dadea o stare de liniste de incredere, imi placea sa merg la biserica, mirosul de acolo , corul si tot mediul acela ma facea sa simt incredere si nadejde ca totul va fi bine. Am crezut intr-un Dumnezeu bun, in Isus Cristos care prin moartea Sa pe cruce ne-a luat pacatul nostru creand bunatate si speranta.

M-am rugat 3 ani pentru un copil, el nu venea, dar niciodata nu mi-am pierdut speranta. Am tinut posturi, am fost la manastiri, m-am rugat mult si am stiut ca copilul va veni, desi sotul meu si altii imi spuneau ca nu poate sa aiba copii. Si in luna lui mai am ramas gravida, am simtit ca Dumnezeu mi-a facut o minune. Am simtit binecuvantarea Lui. Nu pot descrie in cuvinte bucuria si mununea care o simteam. Apoi nu m-am mai dus la biserica in fiecare zi pt. ca ma simteam tare obosita, nu am putut sa tin post fara carne o luna cum mi-a spus preotul, am tinut 2 saptamani, pt ca aveam o teribila pofta de carne.

Dupa 6 saptamani la un control doctorul mi-a spus ca sarcina e oprita din evolutie de 2 saptamani. Eu stiu ca asemenea lucruri se intampla des, dar nu inteleg cum a putut lasa Dumnezeu una ca asta? Nu inteleg. De ce m-a facut sa ma simt binecuvantata ca apoi sa-mi dau seama ca totul a fost de fapt o farsa? De ce? Pt ca nu am putut tine postul? De ce Dumnezeul meu bun ma face sa trec prin o asemenea suferinta? De ce mi l-a mai dat, daca mi l-a luat asa de repede? Nu inteleg. Nici acum nu-mi vine sa cred ce sa intamplat. Unde am gresit? Eu il iubesc pe Dumnezeu si cu atat mai mult ma doare. Dumnezeu da viata acolo unde e imposibil, face imposibilul posibil, Dumnezeu face minuni daca crezi in El. Si atunci de ce? De ce mi s-a intamplat asa ceva? De ce mi-a facut o minune atat de dorita pentru ca apoi sa o transforme in cea mai grea suferinta?

 

Pentru unele lucruri nu e vinovat Dumnezeu... Stii, am avut si eu o sarcina oprita in evolutie. In acea perioada nu prea mancam carne. Asta s-a intamplat in 2000. La analiza placentei s-a constatat ca era 20% degenerata, si una dintre cauzele posibile ale acestei situatii a fost tocmai lipsa de proteine! Nu puteam suferi carnea.

 

Tu insa chiar ai avut pofta de carne, un motiv in plus sa o fi mancat, acum oricum nu mai poti schimba nimic. Poate doar sa fii mai atenta data viitoare, si sa mananci carne.

 

Iisus insusi spunea ca postul adevarat este de la fapte si ganduri rele. Ca nu te spurca ceea ce mananci...

 

La sarcina urmatoare am mancat carne, am urmat sfatul medicului, si am o fetita de cinci ani. Asa ca, se poate, crede-ma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e de la carne mami, eu de la 12 ani nu am mai papat carne la 20 de ani am ramas gravida far anici o pb am avut o sarcina linistita in afara de greturile din primele 4-5 luni, o fat asanatoasa tun, am alaptat si nu am papat carne si e o fetita foarte rezistenta. Nu dati vina pe lipsa carnii caci nu e asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce mi s-a intamplat asa ceva? De ce mi-a facut o minune atat de dorita pentru ca apoi sa o transforme in cea mai grea suferinta?

 

Ca in ciuda loviturilor sa crezi in continuare in El?

Ca indif ce se intampla cu tine, credinta ta si iubirea ta pt El sa fie neconditionate?

Ca sa realizezi ca El iti da si tot EL iti ia cand El considera de cuviinta?

Ca atunci cand nu intelegi ceva din ce ti se intampla sa ridici ochii spre El si, cu mainile impreuna sa Il intrebi: de ce , Doamne? Ajuta-ma sa inteleg de ce si, de nu inteleg, ajuta-ma sa accept Voia TA?

 

 

 

 

 

dar Biserica de ce face blesteme?

 

Iubita, Biserica nu face blesteme. Biserica nu face nimic, ea doar e de piatra, am mai scrris pe undeva.

Preotii insa citesc niste dezlegari de (...) Sunt anumite slujbe (de dezlegare, molitve) care se citesc tocmai pt a-i ajuta pe oameni, nu pt. a-i incarca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare, voi vedeti de cand e topicul asta?

 

 

TOPIC INCHIS.. Se va redeschide doar daca revine initiatoarea si doreste sa ne spuna noutati. Astept PM.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×