Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

frumos, sincer nu am milano pe lista, eu vreau pe sus sa ajung, in nord.

 

 

Dar Milano e chiar in Nord, sau nu am inteles eu fraza ta, daca asta e fraza...

 

 

 

nu trec prin milano decat daca gresesc autostrada

 

 

 

Iata harta, localizeaza Milano. Niciodata nu e tarziu sa inveti!

post-133995-1233928757_thumb.jpg

Editat de ana _

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

esti foarte draguta, din ce vad in poze, insa nu ma ajuta prea mult chestia asta.

cand spun nord, ma refer la partea de nord a zonei respective, nicidecum la nordul italiei.

sper ca permiti oamenilor sa-si faca concediul cum vor. faptul ca nu te intereseaza oferte de bilete de avion, e alegerea ta, de asemenea.

nu stiu daca poti trimite wizzair-ul la spam.

nu te grabi sa spui ce si cate cunosc, ai putea avea surprize placute.

e foarte posibil ca si tu sa ai nevoie de ajutor, la un moment dat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Milano, cu preturi cu tot! :cry:

.

Ana te e contrazic , 12 euro este pentru studentil a matinee sau la prima dele prime .

 

3. Don Carlo, Tristan und Isolde, Alcina, I due Foscari, Viaggio a Reims, The Rake

Editat de tosca_5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am timp de aida, nici de verdi. nici nu-i cunosc, nu cred ca ma asteapta la o bere.

hai sa trecem la chestii mai interesante un pic. gasesc cazare langa lacuri cu 70-80 max pe noapte la fata locului, fara sa ma agit?

lugano e scump tare ? as evita sa stau acolo, pt ca e prea in margine cred, e posibil sa fie sosele inchise in aprilie, nu-mi cumpar vigneta pt elvetia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ana te e contrazic , 12 euro este pentru studentil a matinee sau la prima dele prime .

 

3. Don Carlo, Tristan und Isolde, Alcina, I due Foscari, Viaggio a Reims, The Rake

Editat de tosca_5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

asa cum cred ca ai inteles, stau foarte putin, mai exact doar 4 zile de Paste. nu am timp oricum de tot ce as vrea sa vad. asa ca orice info o apreciez, nu sunt genul sa arunc o intrebare si sa stau cu burta in sus asteptand, ma agit pt concediile mele.

si pt mine e foarte simplu sa recomand sau nu ceva unde am fost, insa nu am mai fost in italia, tara pe care am evitat-o ani buni de zile, si nu vreau ca prima iesire sa fie ratata, intrucat va fi si ultima acolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

4 zile sunt foarte putin dar te asigur ca o intr-o zi lacul Como il poti face , de la Cenobbio la fiecare ora pleaca vaporasul care face t urul lacului , daca nu stai in toate localtatile este ok , pleci inca pe lumina din Cernobbio spre Como , nu intri in oras (Cernobbio este perla lacului si neaparat sa bei o cafea si pentru mine la Harry's bar pe malul lacului ) , cazare ,repet , gasesti cum Pastele nostru este la o saptamana dupa cel catolic nu cred sa ai probleme. este bine sa retii din timp dar asta te conditeoneaza si e incomod. Daca vrei sa ajungi pana la Zurich , nu este foarte departe daca-mi amintesc bine cca 350 km , un oras cu un trafic infernal ,dar superb. Cazare in pensiunile de pe langa Como poti gasi cam la 60-70 euro camera cu mic dejun inclus. Conditii excelente.

Daca treci pe langa Verona neaparat sa o vizitezi apoi merita Desenzano sau Salo -Lago di Garda , Bergamo este bogat , frumos , sobru si daca nu ai timp de Milano care este fantastic te duci direct la Cernobbio. Atentie la parcarea masinii , daca o lasi unde nu-i permis ti-o ridica si...umbla dupa ea. Nu parca pe galben ca si atunci o ridica , Alb , parcare libera , albastru plata.

Editat de tosca_5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 zile sunt foarte putin dar te asigur ca o intr-o zi lacul Como il poti face , de la Cenobbio la fiecare ora pleaca vaporasul care face t urul lacului , daca nu stai in toate localtatile este ok , pleci inca pe lumina din Cernobbio spre Como , nu intri in oras (Cernobbio este perla lacului si neaparat sa bei o cafea si pentru mine la Harry's bar pe malul lacului ) , cazare ,repet , gasesti cum Pastele nostru este la o saptamana dupa cel catolic nu cred sa ai probleme. este bine sa retii din timp dar asta te conditeoneaza si e incomod. Daca vrei sa ajungi pana la Zurich , nu este foarte departe daca-mi amintesc bine cca 250 km , un oras cu un trafic infernal ,dar superb. Cazare in pensiunile de pe langa Como poti gasi cam la 60-70 euro camera cu mic dejun inclus. Conditii excelente.

Daca treci pe langa Verona neaparat sa o vizitezi apoi merita Desenzano sau Salo -Lago di Garda , Bergamo este bogat , frumos , sobru si daca nu ai timp de Milano care este fantastic te duci direct la Cernobbio. Atentie la parcarea masinii , daca o lasi unde nu-i permis ti-o ridica si...umbla dupa ea. Nu parca pe galben ca si atunci o ridica , Alb , parcare libera , albastru plata.

 

nu parchez niciodata aiurea, mi-e frica de amenzi ca de dracu. am notat tot ce-mi zici. incerc sa gasesc ceva ca idee in Cernobbio. nu cred ca ajung in zurich...e departe acum. nu am timp de bergamo, si acolo sigur mai ajung ca e halta de obicei, nu-mi fac probleme. am auzit ca-i frumos. de verona nu stiu nimic, o sa ma bag la cautari. cu cazarea chiar ca nu ma stresez atunci. cam de aceea am si ales perioada asta, sper sa treaca iarna pe sus, daca o tine tot asa. o sa beau cu placere cafeaua, cea italiana imi place la nebunie !

numai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×