Sari la conținut
Forum Roportal
catherinedeneuve

A fi parasit sau a parasi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dupa ce am fost pusa in ambele situatii, mie mi s-a parut mai usor pt mine sa fiu parasita, oarecum comod ca nu am fost nevoita sa nu mai iubesc. Desi am suferit f mult, parca a fost mai linistitor ca am putut da vina pe el cat de insensibil.

 

Voi ce preferati, in cazul in care ar trebui sa alegeti?

 

 

sincer nici o situatie nu e confortabila....dar din pacate uni dintre noi trecem prin asta.cei ce isi gasesc persoana potrivita din timp sunt foarte norocosi.....uni dintre noi mai si suferim......sau facem pe alti sa sufere....depinde de situatie :P :huh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sincer nici o situatie nu e confortabila....dar din pacate uni dintre noi trecem prin asta.cei ce isi gasesc persoana potrivita din timp sunt foarte norocosi.....uni dintre noi mai si suferim......sau facem pe alti sa sufere....depinde de situatie :D :P

:huh: Am fost in ambele situatii de cateva ori.Recunosc, cand am parasit a fost ca o usurare si am simtit ca fac ceea ce trebuie.Cand am fost parasita am plans de nu mai stiam ce-i cu mine.Dar....acum, la ceva timp de atunci, imi dau seama ca nu as fi putut fi fericita langa ei. Asa ca...tot raul spre bine!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prefer sa plec eu si sa nu ma mai uit in urma. Pana la urma, daca e sa se termine o relatie, nu mai conteaza cine pleasa/ paraseste primul, daca relatia oricum e terminata.

Sunt, desigur, si cazuri in care nu ai de ales. El/ ea pleaca, nu te mai iubeste desi tu il/o iubesti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa parasesc...e o usurare, ma incearca poate un sentiment de vinovatie,. da' trece repede:D

sa fiu parasita...nu-i asa o tragedie, fac un calcul simplu si vad ca la urmatoarea relatie am de primit, conform legilor compensatiei :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt in general parasita :offtopic:

 

foarte greu/rar gasesc pe cineva care chiar imi place si pe care sa accept... si nu ma gandesc niciodata ca va mai fi un urmatorul dupa :hi: dar se pare ca tipul asta de caracter nu prea e apreciat :butcher: nici nu ma pot schimba :o:

Editat de estella

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa ce am fost pusa in ambele situatii, mie mi s-a parut mai usor pt mine sa fiu parasita, oarecum comod ca nu am fost nevoita sa nu mai iubesc. Desi am suferit f mult, parca a fost mai linistitor ca am putut da vina pe el cat de insensibil.

 

Voi ce preferati, in cazul in care ar trebui sa alegeti?

 

 

Sa parasesc eu. Ma simt ranita in orgoliu cand sunt parasita :fool:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa ce am fost pusa in ambele situatii, mie mi s-a parut mai usor pt mine sa fiu parasita, oarecum comod ca nu am fost nevoita sa nu mai iubesc. Desi am suferit f mult, parca a fost mai linistitor ca am putut da vina pe el cat de insensibil.

 

Voi ce preferati, in cazul in care ar trebui sa alegeti?

 

 

Sa parasesc eu. Ma simt ranita in orgoliu cand sunt parasita :fool:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da' nu zice nimeni ca nu prefera niciuna dintre variante? :o:

ba da, la sectiunea bancuri sau paranormal: ori esti singur cuc toata viata ori te nasti in pereche si ramai asa... atasat :lol:

Editat de estella

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×