Sari la conținut
Forum Roportal
New Task

Schimbarea Imnului Romaniei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu zic ca s-au gandit altii mai bine inaintea noastra. L-am schima, nu l-am schimba, deocamdata nu este altul mai bun

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu zic sa te abtii..

mai bine vii cu o parere la subiect si nu cu o macaroneala...

Eu zic s-o iei in serios, ca asta este o parere la subiect. Eu vad Macarena foarte potrivit ca imn daca se insista schimbarea.

Cine incearca sa schimbe imnul actual, exact de asta o face sa anuleze mesajul din imnul actual in favoarea unei macaroneli... deci... Hai Macarena! :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..si n-are versuri

 

ia imaginati-va cum ar suna niste versuri pe ciocarlia.... cam alerta, nu?

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Urmatoarea propunere inovatoare o sa fie schimbarea culorilor steagului...o sa sara unii sa spuna ca albastrul semnifica raceala, melancolie, galbenul gelozie si rosul faptul ca ne aprindem prea repede...eu nu sunt de acord cu schimbarea imnului. Mi se pare o aberatie. Cu sau fara imnul acesta o sa fim acelasi neam de oameni care se complac in propria nemultumire, care nu fac nimic sa schimbe lucrurile...sau gresesc eu, vor sa schimbe ceva. Imnul.

Nu e vorba cat de alert e imnul sau nu e.

Newtask, crezi ca daca aveam un imn mai putin "negativist", Mutu nu rata penaltyul in meciul cu Italia? Sa fim seriosi...

Iar scumpii nostri fotbalisti mai bine s-ar ocupa mai mult de fotbal si ar gandi mai putin (daca se poate gandi mai putin decat o fac ei deja).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va propun o schimbare pe care nu o sa o obtineti niciodata (din cauza cauza gruparilor oculte internationale) ca sa va dati seama in ce lume artificiala si reguli fortate traiti. Va propun sa cereti schimbarea numarului de culori a drapelului, de la 3 la 4 sau 2 culori. Acest lucru ar fi imposibil de obtinut, oricat l-ati vrea, deoarece va fi refuzat de "entitatea" internationala oculta de la Londra care trebuie sa parafeze schimbarea, pe motive simbolice oculte de dominatie. La fel si schimbarea culorilor ar fi refuzata, cu exceptia ca insasi "entitatea" oculta sa vrea intentionat schimbarea (bineinteles cu culorile alese de ei). Schimbarea ar putea fi imperceptibila la nivelul populatiei deoarece ar fi mascata de adevarati romani (de fapt masoni care fac interesele organizatiei oculte).

 

La fel si cu imnul. Daca se intentioneaza o schimbare, este deoarece acea "entitate" oculta o doreste ea insasi din motive cu totul altele decat "regie, sunet, machiaj, cuvinte" :cry: Asa incat parerile voastre cu privire la schimbarea imnului sunt de fapt inutile. Va pierdeti timpul degeaba.

 

Nu credeti? Ar trebui... :cry:

 

Pentru a intelege chiar mai multe, aruncati-va un ochi peste materialul asta:

Michael Tsarion - Subversive Use of Sacred Symbolism in the Media (2006)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... daca aveam un imn mai putin "negativist", Mutu nu rata penaltyul in meciul cu Italia? Sa fim seriosi...

Deci, scopul unui imn este să obtinem rezultate la fotbal? :o: Poate de milă, auzind ce imn avem, a anulat arbitrul golul lui Luca Toni :D "Lasă-i şi pe ăştia, că la ei nici boii nu trag, uite ce imn jalnic au!" :cheer:

 

Un imn negativist

Editat de Hellena MD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu n-as schimba niciun imn. Dintre toate imnurile care le-am auzit la euro, al nostru a fost cel mai frumos.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×