Sari la conținut
Forum Roportal
naria

Ce parte a creierului folosesti in mod preponderent?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

imaginea asta se misca o perioada in sensul acelor de ceasornic si dupa isi schimba sensul... chiar nu stiu cum au reusit sa faca imaginea asta sa se invarta in ambele sernsuri... e ilogic sa se invarte intr-o directie si apoi sa se schimbe cum s-a intamplat la mine... cu siguranta e o imagine animata care se invarte o perioada intr-o directie si o perioada in cealalta directie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imaginea asta se misca o perioada in sensul acelor de ceasornic si dupa isi schimba sensul...

 

Si eu-l vad asa!!! nu trebuie sa fi filozof sau alt savant ca se opreste si se intoarce .... dansatoarea!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

admini,inchideti topicul ca este o porcarie treaba asta...

Editat de ousor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fara sa ma uit mai jos de imagine, dupa cam 10 sec, am vazut imaginea miscindu-se in sens invers de cum a inceput. Am mai facut un test in care trebuia sa gasesc un bob de cafea, cap de om, intr-o mare de boabe. Si dupa cam 1-2 min am gasit.

Deci folosesc ambele emisfere destul de egal.

Parerea mea ca f multi oameni folosesc asa. Cind se concentreaza pe ceva, e imposibil sa folosesti o singura emisfera. Ambele sint folosite. Si iese, ca trebuie sa te concentrezi din nou sa vezi ce ai facut. La mine se intimpla des.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce e interesant, ca acum cind ma concentrez, se misca numai intr-un sens. cel mai adesea invers acelor.

Probabil ca e chestia aia....iti sta mintea in loc.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine este foarte clar ca se invarte invers acelor de ceasornic. Normal, cand o vedeti din fata, ea se invarte spre dreapta. Dar am facut un mic test care puteti sa-l incercati, m-am dus in oglinda si m-am invartit in sensul acelor de ceasornic, in oglinda vedeam exact opusul, ceea ce demonstreaza faptul ca ea se invarte invers cum vedem noi. Daca nu ma credeti, puteti sa:

-Incercati asta acasa;

-Aveti un coleg de serviciu, mana dreapta a lui esta stanga voastra;

-Uitati-va la umbra ei! Ea arata adevaratul sens

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×