Sari la conținut
Forum Roportal
naria

Ce parte a creierului folosesti in mod preponderent?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

MAMA!! Ce ciudatenie ..... mi-am dat eu niste teste .... in viata de zi cu zi ... apoi la consilier la scoala = 118 ... apoi pe internet = 129 .... si acum peste 160 :hi: :offtopic: :butcher: :o:

 

Probabil ... nu stiu .. avem exersate ambele emisfere ... si o bucatica vedem in sens invers apoi in sensul acelor .... sau invers .. dupa dezvoltare.... nu stiu ... ma gandesc ... doar de aia am peste 160 :blink: :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

wow... la inceput, nu o vedeam miscandu-se decat in sensul acelor de ceasornic. apoi mi-am intrebat colegii de servici, mi-au spus ca o vad miscandu-se in ambele sensuri. apoi m-am concentrat si eu asupra piciorului pe care se sprijina, si i-am schimbat directia! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai demult am dat refresh la pagina si si-a schimbat sensul singura :doh: :)

 

Pentru prima data am vazut-o rotindu-se in sensul acelor de ceasornic (sunt sigur ca emisfera dreapta a creierului o folosesc in mod preponderent) dar uitandu-ma pentru cateva secunde am vazut brusc cum si-a schimbat directia (in sensul invers al acelor de ceasornic). Oricum am revenit sa o vad invartindu-se in sensul acelor. :roll:

 

am dat acum un an un test pentru a cunoaste ce IQ am. L-am dat dimineata, intr-un cabinet de psihologie. Psihologul avand mai mari probleme decat pacientul :) Mi-a iesit putin peste mediu, dar nici macar nu ma omorasem sa il termin, ma plictisisem. Oricum ma gandesc sa mai dau acest test anul viitor... sa treaca ceva timp, si sa am placere sa il fac.

 

oricum testul acesta, dupa mine, nu determina ce IQ ai...

Editat de Marinius

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la inceput am vazut-o miscandu-se in sens opus acelor de ceasornic iar apoi cateva secunde s-a miscat in sensul acelor si a revenit imdeiat la miscarea opusa acelor de ceasornic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am vazut-o in ambele directii in cele 30 secunde, pe la 15 secunde a schimbat directia si cand am ajuns la 30 s-a schimbat iar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×