Sari la conținut
Forum Roportal
naria

Ce parte a creierului folosesti in mod preponderent?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu initial am vazut-o in sensul acelor de cesornic ,apoi dupa ce am clipit se rotea invers..iar dupa 30 de secunde de privit am putut sesiza clar ca fata se intoarce de pe un picior pe altul 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Destul de ciudat!

Am vazut-o rotindu-se in amble sensuri. Ba in cel orar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e vorba de doua filmulete, pt. ambele sensuri, ale caror frame-uri sint intercalate alternativ. Timpul dintre doua cadre consecutive e mai scurt decit cel minim necesar ca ochiul sa perceapa vreo schimbare. Mai ramine problema "filmului care iti intra", cel alcatuit din imaginile pare, ori impare.

Oarecum asemanator cu efectul vizual al unei elice in turatie mare (si controlat variabila).

Mai mult nu ma duce...

Editat de Tavi99

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesant. Ma uit si vad imaginea rotindu-se in sensul acelor de ceasornic. Dupa un timp il rog pe baiatul meu sa se uite, fara sa zic nimic. Vede la fel ca mine. Ii spun ca altii o pot vedea rotindu-se in sens invers si dupa un timp remarca si el schimbarea. Intreb cum a facut, raspunde ca nu stie. I-mi focalizez privirea pe pozitia labei piciorului "pe care se sprijina" si surpriza, se schimba sensul de rotatie. Inchid ochii, deschid si i-si reia miscarea orara. Cred ca totul tine de concentrare si de ceea ce crezi ca vezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

geeezaz m-am speriat :P) ....mam uitat la ea si se rotea sensul acelor de ceasornic...m-am uitat mai atent vreo 30 secunde si s-a rotit invers si se rotea...se rotea pana mi-am frecat si mi-am clatinat capul si a revenit la cum se rotea inainte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×